ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2007/12/04
    1
    0
    tm

درخواست مدار

از دوستان خواهش میکنم در طراحی مدار من را یاری کنند
    1- مداری طراحی کنید که بازدن شستی استارت کنتاکتور عمل کند و با فشار دادن دوباره همان شستی کنتاکتور قطع کند(ترجیحا از 2 کنتکتور استفاده شود)

2- مداری طراحی کنید که با زدن شستی استارت 2 کنتاکتور همزمان فعال شود و وهر کنتاکتور با شستی استپ خود قطع شود.
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

پاسخ : درخواست مدار

این سوالات دیگه ختم مدار فرمانه
    من مدار اول شما رو با سه کنتاکتور بستم
    و مطمئنا با دو کنتاکتور امکان پذیر نیست
    من در یک کتاب مدار فرمان هم این مدار رو دیدم :agree:
    در مورد مدار دوم شما
    مدار خیلی ساده ایه
    سایت upload تصویر خراب و گرنه مدار ها رو می فرستادم
    موفق باشی...
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2006/03/24
    ECA
    2,422
    234

مشكلي نيست ، شما عكسها رو براي من ميل كنين تا بزارم تو هاست :nerd:
    farshad4017@gmail.com

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2006/12/21
    19
    0

در مورد مدار اول شما: به عقيده من امكان پذير نيست چون كنتاكتور با وصل جريان عمل مي نمايد و اگر هم از كنتاكت خود نگهدار استفاده شود ديگر با شاسي استارت خاموش نمي شود و حتماً بايد شاسي استوپ باشد.
    در اين مورد مرغون به صرفه اين است كه از رله change over استفاده شود تا سه تا كنتاكتور .
    اين رله باهر با وصل جريان تغيه هاي كنتاكت هايش تغيير حالت مي دهند يعني اين رله دو تا كنتاكت يكي NO و ديگري NC دارد هر بار كه جريان به بوبين وارد شود تيغه ها تغيير حالت مي دهند و جايشان عوض مي شود حتي اگر جريان لحظه اي به بوبين وارد شود.

[img][/img]

در اين مدار در حالت اوليه كنتاكتور K خاموش است در اولين بار فشار شاسي استارت رله R1 برق دار و كنتاكت 5 و 7 بسته مي شوند و باعث روشن شدن كنتاكتور مي شود. بار ديگر فشردن شاسي استارت باعث خاموش شدن كنتاكتور مي شود. به اين رله در بازار رله اينپالس هم ميگويند.

مدار دوم شما نيز راحت است درصورتي كه به نتيجه نرسيديد برايتان ميكشم.

عكس مدار را نتوانستم بگذارم . براي آقا فرشاد ايميل كردم ايشان زحمتش را بكشند. متشكرم
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

دو تا تصویر در مورد مدار اول
    مدار اول مدار در حالت روشنه ومدار دوم مدار در حالت خاموش
    شاستی استارت s2
    کنتاکتور قدرت k1
    موفق باشید...
    :nerd:
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

مدار در حالت خاموش
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

مدار در حالت روشن
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

طراحی این مدار توسط برنامه ی STEP 7 و به صورت لدر در این لینک موجود است :nerd:

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,13389.msg59064.html#msg59064
    موفق باشید...
    2006/12/21
    19
    0

با سلام،

دستتون درد نكنه عالي بود. الحمد ا.. در كشيدن مدار فرمان خوب عمل نموديد.
    اما براي من چند سئوال پيش آمده كه ممنون ميشم پاسخ دهيد:
    1- در صورت كلي سئوال فقط از شاسي استارت صحبت شده است. و ما ميبايستي از يك عدد شاسي استارت استفاده كنيم.
    2- كليد s2 شما آيا يك سلكتور است يا شاسي فشاري . اگر سلكتور باشد يعني هر با در يك حالت كنتاكت باقي بماند كه شاسي استارت نيست و كليد دو حالته ميباشد. اگر شاسي فشاري دو كنتاكته است كه با هر با فشار دادن برود كنتاكت بعدي و دوباره برگردد باعث ميشود مدار شما بطور لحظه اي باعث روشن شدن و تا مادامي كه شاسي را با انگشت فشرده نگهداري باقي مانده و پس از رها كردن حالت دوم مدار عمل مي نمايد (يا روشن يا خاموش ).
    3- همچنين قرار شده كه از شاسي بنام استوپ براي خاموش كردن مدار استفاده نشود و فقط با يك شاسي اون هم شاسي استارت (كليد فشاري) بتوان مدار را روشن و خاموش نمود.

چيزي كه براي اين سئوال به ذهنم رسيد تنها استفاده از رله ايمپالس بود البته مي توان با پيچيده كردن بجاي رله از چند تجهيز ديگر استفاده نمود و لي به اين شكل فقط دو خط مدار داريم و دو تجهيز به انضمام شاسي و با اين شاسي هم روشن ميكنيم و هم خاموش./

با تشكر از دوستان موفق باشيد.
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

سلام دوست عزیز
    متشکرم از نظر و سوالات شما
    یک در خواست: لطفا در مورد مدار خودتون و رله ی اون توضیح بیشتری بدین
    در مورد جواب سوالاتتون:
    1) در مورد استفاده از شاسی استارت،شما از شاسی استوپ ابتدای مدار صرفه نظر کنید
    2)کلید s2 یک شاسی فشاری 2 کنتاکت است البته دلیل شکل ظاهری آن در مدار،ورژن برنامه ی فستو استفاده شده برای طراحی است و از نظر عمل کردی هیچ مشکلی در مدار ایجاد نمی کند
    3)جواب سوءال 3 در شماره ی 1 ذکر شد
    این مدار از نظر عمل کردی کامل می باشد و در طراحی آن هیچ رله ی خاصی استفاده نشده(در این مدار اصل طراحی ساده ی مدار فرمان رعایت شده)
    ولی این درست است برای چنین فرمان هایی به راحتی می توان از رله های خاص ICها و دیگر مدارات الکترونیکی نیز استفاده نمود.
    برای مثال استفاده از چند ترانزیستور ساده و یا یک خط برنامه ی ساده ی PLC ویا هزاران راه دیگر
    موفق باشید.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14