اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار

از دوستان خواهش میکنم در طراحی مدار من را یاری کنند
    1- مداری طراحی کنید که بازدن شستی استارت کنتاکتور عمل کند و با فشار دادن دوباره همان شستی کنتاکتور قطع کند(ترجیحا از 2 کنتکتور استفاده شود)

2- مداری طراحی کنید که با زدن شستی استارت 2 کنتاکتور همزمان فعال شود و وهر کنتاکتور با شستی استپ خود قطع شود.

پاسخ : درخواست مدار

این سوالات دیگه ختم مدار فرمانه
    من مدار اول شما رو با سه کنتاکتور بستم
    و مطمئنا با دو کنتاکتور امکان پذیر نیست
    من در یک کتاب مدار فرمان هم این مدار رو دیدم :agree:
    در مورد مدار دوم شما
    مدار خیلی ساده ایه
    سایت upload تصویر خراب و گرنه مدار ها رو می فرستادم
    موفق باشی...
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

مشکلی نیست ، شما عکسها رو برای من میل کنین تا بزارم تو هاست :nerd:
      farshad4017@gmail.com

دیدگاه

در مورد مدار اول شما: به عقیده من امکان پذیر نیست چون کنتاکتور با وصل جریان عمل می نماید و اگر هم از کنتاکت خود نگهدار استفاده شود دیگر با شاسی استارت خاموش نمی شود و حتماً باید شاسی استوپ باشد.
        در این مورد مرغون به صرفه این است که از رله change over استفاده شود تا سه تا کنتاکتور .
        این رله باهر با وصل جریان تغیه های کنتاکت هایش تغییر حالت می دهند یعنی این رله دو تا کنتاکت یکی NO و دیگری NC دارد هر بار که جریان به بوبین وارد شود تیغه ها تغییر حالت می دهند و جایشان عوض می شود حتی اگر جریان لحظه ای به بوبین وارد شود.

[img][/img]

در این مدار در حالت اولیه کنتاکتور K خاموش است در اولین بار فشار شاسی استارت رله R1 برق دار و کنتاکت 5 و 7 بسته می شوند و باعث روشن شدن کنتاکتور می شود. بار دیگر فشردن شاسی استارت باعث خاموش شدن کنتاکتور می شود. به این رله در بازار رله اینپالس هم میگویند.

مدار دوم شما نیز راحت است درصورتی که به نتیجه نرسیدید برایتان میکشم.

عکس مدار را نتوانستم بگذارم . برای آقا فرشاد ایمیل کردم ایشان زحمتش را بکشند. متشکرم

دیدگاه

دو تا تصویر در مورد مدار اول
          مدار اول مدار در حالت روشنه ومدار دوم مدار در حالت خاموش
          شاستی استارت s2
          کنتاکتور قدرت k1
          موفق باشید...
          :nerd:
          بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

مدار در حالت خاموش

دیدگاه

مدار در حالت روشن

دیدگاه

طراحی این مدار توسط برنامه ی STEP 7 و به صورت لدر در این لینک موجود است :nerd:

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,13389.msg59064.html#msg59064
                موفق باشید...

دیدگاه

با سلام،

دستتون درد نکنه عالی بود. الحمد ا.. در کشیدن مدار فرمان خوب عمل نمودید.
                  اما برای من چند سئوال پیش آمده که ممنون میشم پاسخ دهید:
                  1- در صورت کلی سئوال فقط از شاسی استارت صحبت شده است. و ما میبایستی از یک عدد شاسی استارت استفاده کنیم.
                  2- کلید s2 شما آیا یک سلکتور است یا شاسی فشاری . اگر سلکتور باشد یعنی هر با در یک حالت کنتاکت باقی بماند که شاسی استارت نیست و کلید دو حالته میباشد. اگر شاسی فشاری دو کنتاکته است که با هر با فشار دادن برود کنتاکت بعدی و دوباره برگردد باعث میشود مدار شما بطور لحظه ای باعث روشن شدن و تا مادامی که شاسی را با انگشت فشرده نگهداری باقی مانده و پس از رها کردن حالت دوم مدار عمل می نماید (یا روشن یا خاموش ).
                  3- همچنین قرار شده که از شاسی بنام استوپ برای خاموش کردن مدار استفاده نشود و فقط با یک شاسی اون هم شاسی استارت (کلید فشاری) بتوان مدار را روشن و خاموش نمود.

چیزی که برای این سئوال به ذهنم رسید تنها استفاده از رله ایمپالس بود البته می توان با پیچیده کردن بجای رله از چند تجهیز دیگر استفاده نمود و لی به این شکل فقط دو خط مدار داریم و دو تجهیز به انضمام شاسی و با این شاسی هم روشن میکنیم و هم خاموش./

با تشکر از دوستان موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    متشکرم از نظر و سوالات شما
                    یک در خواست: لطفا در مورد مدار خودتون و رله ی اون توضیح بیشتری بدین
                    در مورد جواب سوالاتتون:
                    1) در مورد استفاده از شاسی استارت،شما از شاسی استوپ ابتدای مدار صرفه نظر کنید
                    2)کلید s2 یک شاسی فشاری 2 کنتاکت است البته دلیل شکل ظاهری آن در مدار،ورژن برنامه ی فستو استفاده شده برای طراحی است و از نظر عمل کردی هیچ مشکلی در مدار ایجاد نمی کند
                    3)جواب سوءال 3 در شماره ی 1 ذکر شد
                    این مدار از نظر عمل کردی کامل می باشد و در طراحی آن هیچ رله ی خاصی استفاده نشده(در این مدار اصل طراحی ساده ی مدار فرمان رعایت شده)
                    ولی این درست است برای چنین فرمان هایی به راحتی می توان از رله های خاص ICها و دیگر مدارات الکترونیکی نیز استفاده نمود.
                    برای مثال استفاده از چند ترانزیستور ساده و یا یک خط برنامه ی ساده ی PLC ویا هزاران راه دیگر
                    موفق باشید.

دیدگاه

سلام ممنون از شما برادر گرامی
                      من نیز سوال فوق را طراحی کردم البته با یک کلید استارت و با سه کنتاکتور . البته به حضور شما عرض کنم که من این را خودم قبلا به فکرم خطور کرده بود که موفق هم شده ام
                      موفق باشید .
                      :bye :nice:

دیدگاه

لطفا سریعا مدار ایمپالس را برای من طراحی کنید .با تشکر

نوشته اصلی توسط tm
                        از دوستان خواهش میکنم در طراحی مدار من را یاری کنند
                        1- مداری طراحی کنید که بازدن شستی استارت کنتاکتور عمل کند و با فشار دادن دوباره همان شستی کنتاکتور قطع کند(ترجیحا از 2 کنتکتور استفاده شود)

2- مداری طراحی کنید که با زدن شستی استارت 2 کنتاکتور همزمان فعال شود و وهر کنتاکتور با شستی استپ خود قطع شود.

دیدگاه

3-خواهش میکنم مدار ایمپالس را برای من طراحی کنید.باتشکر
                          نوشته اصلی توسط khademi

دیدگاه

1-خواهش میکنم مدار ایمپالس را برای من طراحی کنید.باتشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X