اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

L-10 GPS Module

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

L-10 GPS Module

Advantages
    · 210 PRN channels, with 66 search channels and 22 simultaneous tracking channels
    · -165dBm tracking sensitivity
    · Highest autonomous mode acquisition sensitivity, -148dBm
    · Low tracking power consumption, 38mA (passive antenna)
    · Full ESD protection on all pins
    · Embedded with one 4Mbits flash memory
    · Superior anti-jamming design for best integration with other wireless application, such as WiFi, WiMax, CDMA and GSM
    · Multi-path detection and correction for accurate navigation in harsh urban canyon
    · Up to 5Hz update rate
    · USB 2.0 full speed compliant interface

درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

پاسخ : L-10 GPS Module

شرمنده اشتب کامنت زدم :redface:
    دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

عکس هایی از مدار داخلی GPS L-10

درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
        تصمیم گررفتم توی این تاپیک شروع کنم به راه اندازی ماژولgps L-10 و امیدوارم اگه جایی اشتباه کردم،دوستانی که حرفه ای تر هستند کمکم کنند،آخه خودم برای اولین باره که میخام این ماژولو راه اندازی کنم.
        روال کار اینجوریه که اول تاجایی که خودم پیش رفتم رو قرار میدم و سوالات بعدی رو مطرح میکنم تااساتید لطف کنند و راهنمایی کنند تا یه بار برای همیشه توی این سایت کلکشو بکنیم...
        اول سعی میکنیم سخت افزار کار رو پیش ببریم(شرح پایه های و مدارات جانبی لازم برای استفاده بهینه...) و بعد بریم سروقت نرم افزار
        من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی
        ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

دیدگاه

آغاز شرح پایه ها:
          پایه های تغذیه مدار...
          پایه 6 : vcc
          ولتاژ تغذیه ماژول می باشد و طبق اطلاعات دیتاشیت،بین 3 الی 4.3 ولت می تواند متغییر باشد و حد نرمال آن 3.3 ولت بیان شده است...

پایه 7-13-14-15-17 : gnd پایه های زمین مدار میباشند

پایه 10 : reset_n
          پایه ریست ماژول می باشد که با استفاده از آن میتوان بدون قطع تغذیه ماژول یا مدار،ماژول را روشن و خاموش کرد
          این پایه active low می باشد،یعنی با صفر کردن این پایه ریست اتفاق می افتد
          دیتاشیت ماژول مداری را بعنوان مدار پیشنهادی معرفی کرده است که من هم برای اینکه بتوانیم هم با میکرو و هم با کلید بصورت دستی،بدون اختلال در کار یکدیگر،ریست انجام دهیم مداری را در نظر دارم که می خواهم دوستان نظرشان را درمورد آن بگویند...

حالا قبل از ادامه بحث،راجع به مدار بالا چندتا سوال پایه ای دارم از اساتید گرامی
          از چه ترانزیستوری توی مدار بالا استفاده کنیم بهتره؟c945 کفایت می کنه؟
          ریست کننده اگه کلید باشه بهتره یا میکرو؟
          اصلا نظرتون راجع به مدار دومی چیه خوبه؟
          بازم تکرار میکنم،من برای اولین بار دارم ماژولو راه اندازی می کنم اگه توی گفته هام غلط هایی وجود داره،از دوستان میخام که منو ببخشند و از اساتید میخام که اصلاح کنند اشتباهات مارو...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
            حالا قبل از ادامه بحث،راجع به مدار بالا چندتا سوال پایه ای دارم از اساتید گرامی
            از چه ترانزیستوری توی مدار بالا استفاده کنیم بهتره؟c945 کفایت می کنه؟
            ریست کننده اگه کلید باشه بهتره یا میکرو؟
            اصلا نظرتون راجع به مدار دومی چیه خوبه؟
            بازم تکرار میکنم،من برای اولین بار دارم ماژولو راه اندازی می کنم اگه توی گفته هام غلط هایی وجود داره،از دوستان میخام که منو ببخشند و از اساتید میخام که اصلاح کنند اشتباهات مارو...
            سلام
            آره C954 خوبه ، هر ترانزیستور NPN دیگه ای هم میشه استفاده کرد
            فرقی نمیکنه اصلا ، برای ماژول یه سیگنال بیش از 1میلی ثانیه زیر 0.5 ولت مهمه دیگه کی تولید کرده اهمیت نداره
            پیشنهاد میکنم مداراتی که از دیتاشیت میذاری ، از همون دیتاشیت عکس بگیری بذاری و مدارات خودتو با محیط پروتئوس که تفکیکشون بهتر باشه
            نقش دیود 4148 چییه؟!!!
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

با خودم گفتم وقتی نمیخوایم با میکرو ریست کنیم و بعد فشار ادن کلید،جریان برگشتی به سمت پایه میکرو نداشته باشیم،تا باعث آسیب دیدن بافر داخلی میکرو یا حداقل ایجاد نویز نشه،یه حدس مبتدیانه بود...لازم نیست؟
              برای تغذیه ماژول من چندجایی دیدم که برای رگولاتور مربوطه از حالت اتصال adj استفاده کرده،دلیلش چیه؟
              اگه یه رگولاتور مثلاld1085 رو بگیریم و ولتاژ 3.3 ولت خرجیشو مستقیم بدیم به ماژول که مشکلی نداره؟ چرا باید ldo ایجاد کنیم؟ اصلا این چیه؟

پایه های 5-9-21-22-23 : reserved همونطور که از اسمشون معلومه،پایه های رزرو شده هستند و من توی دیتاشیت ندیدم که کاربردی براشون تعیین شده باشه،پس آزادشون میذاریم

پایه 27 : ext int0 پایه مورد استفاده برای standby mode ماژول به حساب میاد که اگه از حالت high به low تغییر وضعیت داشته باشه،ماژول به حالت standby میره و اگه از حالت low به high تغییر وضعیت داشته باشه،ماژول از حالت standby خارج میشه...
              چند نکته درمورد این پایه...
              اگه ماژول وارد standby بشه،دیگه رابط uart و usb فعال نیستند...(این یعنی چی؟..یعنی اینکه حتی با بیرون اومدن ازز standby هم باز فعال نمیشن؟)
              اگه می خوای از usb استفاده کنی نباید از این مود استفاده کنی و باید این پایه رو آزاد بذاری...
              تا اینجاشو اگه چیزیو اشتباه گفتم از دوستان میخام که اصلاح کنند...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
                با خودم گفتم وقتی نمیخوایم با میکرو ریست کنیم و بعد فشار ادن کلید،جریان برگشتی به سمت پایه میکرو نداشته باشیم،تا باعث آسیب دیدن بافر داخلی میکرو یا حداقل ایجاد نویز نشه،یه حدس مبتدیانه بود...لازم نیست؟
                برای تغذیه ماژول من چندجایی دیدم که برای رگولاتور مربوطه از حالت اتصال adj استفاده کرده،دلیلش چیه؟
                اگه یه رگولاتور مثلاld1085 رو بگیریم و ولتاژ 3.3 ولت خرجیشو مستقیم بدیم به ماژول که مشکلی نداره؟ چرا باید ldo ایجاد کنیم؟ اصلا این چیه؟

پایه های 5-9-21-22-23 : reserved همونطور که از اسمشون معلومه،پایه های رزرو شده هستند و من توی دیتاشیت ندیدم که کاربردی براشون تعیین شده باشه،پس آزادشون میذاریم

پایه 27 : ext int0 پایه مورد استفاده برای standby mode ماژول به حساب میاد که اگه از حالت high به low تغییر وضعیت داشته باشه،ماژول به حالت standby میره و اگه از حالت low به high تغییر وضعیت داشته باشه،ماژول از حالت standby خارج میشه...
                چند نکته درمورد این پایه...
                اگه ماژول وارد standby بشه،دیگه رابط uart و usb فعال نیستند...(این یعنی چی؟..یعنی اینکه حتی با بیرون اومدن ازز standby هم باز فعال نمیشن؟)
                اگه می خوای از usb استفاده کنی نباید از این مود استفاده کنی و باید این پایه رو آزاد بذاری...
                تا اینجاشو اگه چیزیو اشتباه گفتم از دوستان میخام که اصلاح کنند...
                نه دیگه به زمین وصل میشه جریانی نداره که برگرده
                نه مشکلی نداره ، ببین LDO یعنی Low Dropout Regulator یعنی ریگولاتور هایی که افت ولتاژ داخلی خیلی کمی دارن
                اون برای این استفاده میشه که بتونی مثلا 5 ولت رو به 3.3 تبدیل کنی و بتونی با USB تغذیه رو تامین کنی ولی اگر مشکلی نداری میتونی ریگولاتور معمولی بذاری فقط 5 ولت نمیتونی بش بدی و باید 6 تا 9 ولت بدی
                بهتره از ریگولاتور خطی استفاده کنی و جریانش هم 1 آمپر باشه بهتره

چرا دیگه ، ببین وقتی بره تو استندبای دیگه کلا ماژول کار نمیکنه ولی وقتی از استندبای بیاد بیرون شروع میکنه به کار کردن
                این برای زمانیه که نیاز به GPS نداری کلا خاموشش کنی ( مثل گوشی که میشه GPS رو غیر فعال کرد )
                این هم برای مدیریت مصرف انرژی گذاشتن اگه نیازی به این سوسول بازیا نداری کلا بذار آزاد باشه
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

سلام مرسی از کمکهاتون...

پایه 8 : vcc_out ولتاژخروجی از ماژول که دقیق نمیدونم کاربردش چیه و آیا بکار میره توی مدار یانه....ولی تاجایی که توی دیتاشیت خوندم هیچ کاربردی که بخوایم بگیم برای راه اندازی حتما نیاز به استفاده از اون هست ، ندیدم
                  طبق دیتاشیت،ولتاژخروجی از این پایه میتونه بن 3-4.3 ولت باشه و حد نرمالش 3.3 ولیت هستش که حداکثر جریان خروجی میتونه 20ma باشه اگر نمیخوایم از اون استفاده کنیم باید مدار باز بذاریم

پایه 11 : v_bckp ولتاژback up تغذیه هست که دقیقا نتونستم از دیتاشیت متوجه بشم فقط اینقدرو میدونم که نباید مدار باز بذاریم.... لطفا اگه میشه دوستان توضیح مختصری راجع به این پایه بدهند... ممنون میشم

آنتن مناسب برای ماژول gps l10 :
                  از هردونوع آنتن active&passive می توان برای راه اندازی ماژول استفاده کرد که تفاوت این دو رو توی پست بعدی میگم فقط اینجا اینو میخام بگم که برای راه اندازی هردونوع آنتن می بایستی ولتاژ بایاس آنتن که مربوط به یکی از پایه های ماژول میباشد با ید متصل باشد
                  پایه 19 : V_ANT
                  مربوط به ولتاژ بایاس آنتن می باشد که در حقیقت ولتاژ ورودی به ماژول می باشد و طبق مدار پیشنهادی دیتا شیت برای اتصال آن به تغذیه مدار پیشنهادی را قرار داده است که آن مدار را اینجا قرار میدهم و بعد به سوالات پیرامون آن می پردازیم...

طبق دیتاشیت مقدار این ولتاژ میتونه بین 2.7-5.5 ولت متغییر باشه....
                  اینکه این ولتاژ بالاتر باشه یا پایین تر توی دقت و آنتن دهی میتونه موثر باشه؟
                  حتما باید ازاین مدار استفاده کنیم یا اینکه نه میتونیم مستقیما یه ولتاژ رو به اون وصل کنیم؟
                  نوع ترانزیستور حتما باید همین باشد یا هر ترانزیستور دیگری می تواند باشد؟
                  طبق گفته دیتاشیت از دوروش میتونیم برای تغذیه این پایه استفاده کنیم،استفاده از یه منبع، استفاده از vcc_rf که خروجی خود ماژول می باشد و بعد از این به توضیح آن می پردازیم
                  پایه 18 : vcc_rf ولتاژ خروجی rf ماژول می باشد که میتوان از آن بعنوان تغذیه v_ant استفاده کرد،مدار خاصی داخل دیتا شیت ندیدم ولی یه جایی توی اینترنت دیدم که با یه مقاومت 10 اهم اون رو به v_ant وصل کرده
                  اتصال آنتن به ماژول:
                  همانطور که در بالا گفته شد،از دونوع آنتن می توانیم برای راه اندازی ماژول استفاده کنیم که ما می خواهیم از آنتن active استفاده کنیم
                  آنتن active :

کانکتور sma برای اتصال آنتن active به مدار:که چهار پایه دور آن بهم وصل بوده و به زمین وصل می شوند و پایه وسط به ماژول وصل میشود

پایه 16 : rf_in : این پایه را به پایه سگنال آنتن active (پایه وسط کانکتورsma ) وصل میکنیم
                  که طریقه اتصال این دو بصورت زیر می باشد

حالا ازدوستان میخام تااشکالاتی که تااینجا داشتم رو اصلاح کنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
                    سلام مرسی از کمکهاتون...

پایه 8 : vcc_out ولتاژخروجی از ماژول که دقیق نمیدونم کاربردش چیه و آیا بکار میره توی مدار یانه....ولی تاجایی که توی دیتاشیت خوندم هیچ کاربردی که بخوایم بگیم برای راه اندازی حتما نیاز به استفاده از اون هست ، ندیدم
                    طبق دیتاشیت،ولتاژخروجی از این پایه میتونه بن 3-4.3 ولت باشه و حد نرمالش 3.3 ولیت هستش که حداکثر جریان خروجی میتونه 20ma باشه اگر نمیخوایم از اون استفاده کنیم باید مدار باز بذاریم

پایه 11 : v_bckp ولتاژback up تغذیه هست که دقیقا نتونستم از دیتاشیت متوجه بشم فقط اینقدرو میدونم که نباید مدار باز بذاریم.... لطفا اگه میشه دوستان توضیح مختصری راجع به این پایه بدهند... ممنون میشم

آنتن مناسب برای ماژول gps l10 :
                    از هردونوع آنتن active&passive می توان برای راه اندازی ماژول استفاده کرد که تفاوت این دو رو توی پست بعدی میگم فقط اینجا اینو میخام بگم که برای راه اندازی هردونوع آنتن می بایستی ولتاژ بایاس آنتن که مربوط به یکی از پایه های ماژول میباشد با ید متصل باشد
                    پایه 19 : V_ANT
                    مربوط به ولتاژ بایاس آنتن می باشد که در حقیقت ولتاژ ورودی به ماژول می باشد و طبق مدار پیشنهادی دیتا شیت برای اتصال آن به تغذیه مدار پیشنهادی را قرار داده است که آن مدار را اینجا قرار میدهم و بعد به سوالات پیرامون آن می پردازیم...

طبق دیتاشیت مقدار این ولتاژ میتونه بین 2.7-5.5 ولت متغییر باشه....
                    اینکه این ولتاژ بالاتر باشه یا پایین تر توی دقت و آنتن دهی میتونه موثر باشه؟
                    حتما باید ازاین مدار استفاده کنیم یا اینکه نه میتونیم مستقیما یه ولتاژ رو به اون وصل کنیم؟
                    نوع ترانزیستور حتما باید همین باشد یا هر ترانزیستور دیگری می تواند باشد؟
                    طبق گفته دیتاشیت از دوروش میتونیم برای تغذیه این پایه استفاده کنیم،استفاده از یه منبع، استفاده از vcc_rf که خروجی خود ماژول می باشد و بعد از این به توضیح آن می پردازیم
                    پایه 18 : vcc_rf ولتاژ خروجی rf ماژول می باشد که میتوان از آن بعنوان تغذیه v_ant استفاده کرد،مدار خاصی داخل دیتا شیت ندیدم ولی یه جایی توی اینترنت دیدم که با یه مقاومت 10 اهم اون رو به v_ant وصل کرده
                    اتصال آنتن به ماژول:
                    همانطور که در بالا گفته شد،از دونوع آنتن می توانیم برای راه اندازی ماژول استفاده کنیم که ما می خواهیم از آنتن active استفاده کنیم
                    آنتن active :

کانکتور sma برای اتصال آنتن active به مدار:که چهار پایه دور آن بهم وصل بوده و به زمین وصل می شوند و پایه وسط به ماژول وصل میشود

پایه 16 : rf_in : این پایه را به پایه سگنال آنتن active (پایه وسط کانکتورsma ) وصل میکنیم
                    که طریقه اتصال این دو بصورت زیر می باشد

حالا ازدوستان میخام تااشکالاتی که تااینجا داشتم رو اصلاح کنند
                    خب
                    8 : ببین اون پایه چیز مهمی نیست و بذار آزاد باشه خودشم نوشته به صورت داخلی به Vcc وصل شده همین
                    11 : نوشته که برای باتری بک پ هست Table 7 نوشته چییه و زیرشم نوشته باید به باتری قابل شارژ یا غیر قابل شارژ یا خازن وصل شه

نه ولتاژ آنتن اکتیو رو بر اساس آنتنی که داری باید انتخاب کنی، روی آنتن نوشته مثلا 2.85 ولته نمیشه بش 5 بدی که

بهتره از این مدار استفاده کنی ، برای تطبیق امپدانسو کاهش نویزو ایناست ولی نذاشتی هم مشکلی پیش نمیاد زیاد

نه ببین ترانزیستورا 100 مگا هرتزه فرکانس کاریشون و این فرکانس مهمه ، اگر مشابه اینا بذاری مشکلی نیست ولی هر ترانزیستوری نمیشه

همون مقاومت 10 اهمه خوبه ( بهتره منبعتم بگی که هم تاپیک کامل باشه هم اعتبار منبع رو بررسی کنیم ) بدون مقاومت هم میشه

تا اینجا مشکلی نیست فقط شما که داری اینا رو برای پروژت آماده میکنی پیشنهاد میدم برای این که اسمتم بمونه توی سایت
                    مطالبی رو که میخونی با نکته هایی که من میگمو درست و دقیق بنویس و یه PDF خوب و کامل تهیه کن بذار روی سایت همه استفاده کنن
                    هر مشکلی بش برخوردی ه نکته ای یاد گرفتی و دیدی مهمه و حتی اگه دوس داشتی شماتیک و PCB هم بذار یا برنامه ای که مینویسی برای راه اندازیش
                    شما از این سایت اینا رو یاد گرفتی بذار دیگرانم از شما یاد بگیرن
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات

دیدگاه

برای مقاومت 10 اهمی از لینک زیر گرفتم
                      http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=1&cad=rja&ved=0CCMQFjAA&url=h ttp%3A%2F%2Fwww.mikroe.com%2Fdownloads%2Fget%2F185 0%2Fgps_click_l10_manual.pdf&ei=5tvjUqCUGeLayQ Pq_4BI&usg=AFQjCNGBFNBRQCcHcvKe0lNTx1d_iV3X0w& amp;bvm=bv.59930103,d.Yms

الان روی آنتن من نوشته ولتاژ بین 3 الی 5 ولت ... پس با این حساب میتونم از خروجی vcc_rf بصورت مستقیم یا با مقاومت 10 اهمی برای تغذیه v_ant استفاده کنم و نیازی به مدار توی دیتاشیت ندارم...تا اینجا درسته؟

مقدار خازنی که باید برای v_bckp بذارم چقدر باشه خوبه؟ 100nf عدسی خوبه؟ توی مدار لینک بالا دیدم که اونو به زمین وصل کرده،این مشکلی داره یا حتما باید خازنی ،باتری ای چیزی بذارم؟

چرا دارم تهیه می کنم بعد از اینکه تموم شد(اگه خدابخواد تا آخر هفته بعد میزارم توی سایت...

من الان دارم میرم مهمونی و وقت برای تایپ ندارم....
                      میشه شما امشب توضیحات دوتا پایه 20 و 28 رو بدید تا فردا بریم سروقت پایه های مربوط به ارتباطی و انتقال دیتا....
                      پایه 20 : aadet_n
                      پایه 28 : time pulse
                      ممنون از کمکهاتون... :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
                        برای مقاومت 10 اهمی از لینک زیر گرفتم
                        http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=1&cad=rja&ved=0CCMQFjAA&url=h ttp%3A%2F%2Fwww.mikroe.com%2Fdownloads%2Fget%2F185 0%2Fgps_click_l10_manual.pdf&ei=5tvjUqCUGeLayQ Pq_4BI&usg=AFQjCNGBFNBRQCcHcvKe0lNTx1d_iV3X0w& amp;bvm=bv.59930103,d.Yms

الان روی آنتن من نوشته ولتاژ بین 3 الی 5 ولت ... پس با این حساب میتونم از خروجی vcc_rf بصورت مستقیم یا با مقاومت 10 اهمی برای تغذیه v_ant استفاده کنم و نیازی به مدار توی دیتاشیت ندارم...تا اینجا درسته؟

مقدار خازنی که باید برای v_bckp بذارم چقدر باشه خوبه؟ 100nf عدسی خوبه؟ توی مدار لینک بالا دیدم که اونو به زمین وصل کرده،این مشکلی داره یا حتما باید خازنی ،باتری ای چیزی بذارم؟

چرا دارم تهیه می کنم بعد از اینکه تموم شد(اگه خدابخواد تا آخر هفته بعد میزارم توی سایت...

من الان دارم میرم مهمونی و وقت برای تایپ ندارم....
                        میشه شما امشب توضیحات دوتا پایه 20 و 28 رو بدید تا فردا بریم سروقت پایه های مربوط به ارتباطی و انتقال دیتا....
                        پایه 20 : aadet_n
                        پایه 28 : time pulse
                        ممنون از کمکهاتون... :bye
                        ببین لینکی که گذاشتی برد های کلیک میزنه ( خیلی ساده و در حد ابتدایی فقط برای آموزش )
                        بهتره که مدار تطبیق رو داشته باشه ولی نذاری هم کار میکنه ، بستگی دیگه به خودت داره

100 نانو؟!! نه بابا در حد میکرو هرچی بزرگتر بهتر ، بتونی تانتال بذاری جموجور تر در میاد 470 میکرو یا حتی 1000 یا باتری ساعتی

20 : برای تشخیص وصل بودن آنتن اکتیو استفاده میشه
                        اگه 1 باشه یعنی آنتن وصل نیست و اگر 0 باشه یعنی آنتن وصله باید براش مداری طراحی کنی اگه بخوای اینو تشخیص بدی ، رهاش کن بره
                        28 : نشانگر وضعیت ماژوله هر یک ثانیه یک بار چشمک میزنه یعنی هر ثانیه داره یه ماهواره وصل میشه و دیتا میگیره و 100 میلی ثانیه روشن میمونه ( برای LED )
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

سلام
                          پس بذار تا اینجا رو جمع بندی کنیم
                          برای اره اندازی ماژول حداقل کارهای که باید انجام بدیم(به غیر از پایه های ارتباطی با میکرو و کامپیوتر) :
                          پایه vcc به ولتاژ ورودی که از خروجی یه رگولاتور خطی که من اینجا ld1085 با خروجی 3.3 ولت رو انتخاب کردم
                          تمام پایه های gnd به زمین وصل شوند
                          پایه vcc_rf با یه مقاومت 10 اهم به v_ant وصل بشه(چون ترانزیستور smd ندارم واسه همین فعلا برای راه اندازی ابتدایی و این پروژه میخام اینکارو بکنم)
                          پایه time pulse با یه led و مقاومت به زمین وصل میشه برای اینکه به ما بفهمونه هر پانیه داره به ماهواره وصل میشه و دیتا میگیره...
                          پایه های reserved & vcc_out & aadet &ext int0 رو آزاد میذاریم
                          من میخام اول با uartراه اندازی کنم وو فعلا با usb و... کاری ندارم
                          پس اول پایه های مربوط به uart رو بررسی میکنیم و مدار مطلوب برای راه اندازیش رو طراحی میکنیم و بعد از اتمام مراحل برنامه نویسی مورد نیاز برای uart برای bascom میریم سروقت ارتباط با کامپیوتر و بعد از اون usb رو شروع میکنیم
                          میکروکنترلری که میخام باهاش کار کنم atmega16 هستش و با کامپایلر bascom کار میکنم...

دیدگاه

راستی یادم رفت پایه rf_in رو مستقیم به پایه آنتن activeوصل می کنیم

پایه 12 : aok دقیق متوجه نشدم چیه،ظاهرا این هم مال اتصال یا عدم اتصال آنتنه که فک کنم آزاد بذارم راحت ترم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
                              راستی یادم رفت پایه rf_in رو مستقیم به پایه آنتن activeوصل می کنیم

پایه 12 : aok دقیق متوجه نشدم چیه،ظاهرا این هم مال اتصال یا عدم اتصال آنتنه که فک کنم آزاد بذارم راحت ترم
                              تا اینجا مشکلی نداره فقط به Vbck هم یه خازن بزرگ وصل کن
                              الان میتونی یه دیتاشیت فارسی براش بنویسی بذاری که قسمت سخت افزار تموم شه
                              توی برنامه نویسی من نمیتونم کمکت کنم چون با C کار میکنم
                              درایور شبکه و nRF24L01
                              کاتالوگ محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X