ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2010/08/20
    يزد
    96
    2

مدارات دو رو و SMD رو ميشه به راحتي به صورت دستي اجرا كرد

سلام دوستان و اساتيد عزيز.
    من كلا براي اجراي برداي ظريف و دو رو ميدادم تا شركتايي كه كارشون اينه PCB رو اجرا كنن اما چند وقت پيش كه واسه زدن يه سيستم پخش اتوماتيك موسيقي و به عبارت عام اذان گو مجبور شديم به دليل نبود وقت خودمون آستين بالا بزنيم و ديديم كه اصلا كار شاخي نيست و فقط كمي دقت ميخاد و قلق داره كه در اين تاپيك قصد داريم بهش بپردازيم و من در خدمت دوستان هستم.
    لازم به ذكره كه تخصص من در طراحي با نرم افزار Protel هستش پس در مورد نرم افزاراي ديگه اطلاعات چنداني ندارم.

ما توانا تر از آنيم که مي پنداريم
    2012/08/29
    كرج
    227
    3

پاسخ : مدارات دو رو و SMD رو ميشه به راحتي به صورت دستي اجرا كرد

نقل قول نوشته اصلی توسط ESN HARDWARES
    سلام دوستان و اساتيد عزيز.
    من كلا براي اجراي برداي ظريف و دو رو ميدادم تا شركتايي كه كارشون اينه PCB رو اجرا كنن اما چند وقت پيش كه واسه زدن يه سيستم پخش اتوماتيك موسيقي و به عبارت عام اذان گو مجبور شديم به دليل نبود وقت خودمون آستين بالا بزنيم و ديديم كه اصلا كار شاخي نيست و فقط كمي دقت ميخاد و قلق داره كه در اين تاپيك قصد داريم بهش بپردازيم و من در خدمت دوستان هستم.
    لازم به ذكره كه تخصص من در طراحي با نرم افزار Protel هستش پس در مورد نرم افزاراي ديگه اطلاعات چنداني ندارم.

آقا حالا قرار نیست کارو لو بدی حداقل بگو چجوری باید برد اس ام دی بزنیم که برد برعکس نشه ( من از روش اتو استفاده می کنم )
    :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
    اگه خدا بخواهد مي شه
    2013/01/04
    ->تو اوج رویاهام<-
    256
    8

من برد تک رو معمولي رو نميتونم دربيارم!!هرسري گند ميزنم ديگه چه برسه به اس ام دي تازه 2رو
    2007/04/28
    586
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Me-Ma Group
    آقا حالا قرار نيست کارو لو بدي حداقل بگو چجوري بايد برد اس ام دي بزنيم که برد برعکس نشه ( من از روش اتو استفاده مي کنم )
    :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
    شما يا برد از سمت ديگه طراحي کن و يا در اخر برد برعکس يا فليپ کن يا اصلا موقع پرينت طرح برعکس پرينت بگير
    [size=1.45em][glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow][/size]
    • [li]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/li]
    2010/08/20
    يزد
    96
    2

دوستان ببخشيد يه خوده دير شد. مشغله زياد بود
    در مورد زدن برد نصب سطحي دوست عزيز شما باچه نرم افزاري كار ميكني؟؟ در كل با هرچي كه كار ميكني موقع پرينت كردن لايه بالا روي ليبل بايد طرحو آينه يا Mirror كني تا وقتي ميزني رو برد درست در بياد.

در مورد اون دوستمون هم شما اينقد بايد با جنساي مختلف ليبل كار كني تا ببيني كدومش تميزتر در مياد. يه سري قلق هاي ريز هست كه با انجام مداوم دستت مياد. اما من روش خودمو برات ميگم شايد به دردت بخوره

اول برد رو با سنباده نرم زير آب تميزش ميكنم و بعد با ريكا ميشورمش. نميزارم آبي كه روي سطح برده خو به خو خشك بشه وبا دستمال كاغذي خشكش ميكنم.

اتو رو ميزارم كامل داغ داغ بشه و ميرم سراغ پرينت. من از پرينتر HP Laserjet1200 استفاده ميكنم.
    اول طرحو چند بار روي كاغذ معمولي تميز ميزنم تا وقتي كه ببينم طرح بدون خال و كمرنگي رو كاغذ ظاهر شده.
    بعد برچسب كاغذ ليبل رو ميكنم و توي Word يه صفحه خالي رو 3 بار روي ليبل پرينت ميگيرم تا فقط ليبل داغ و صاف بشه. بعد وارد محيط Protet ميشم و طرحو آماده پرينت ميكنم.
    دوباره توي محيط وورد يه صفحه خالي رو پرينت ميزنمو پشت بندش طرح تو پروتل رو كه تا ليبل با صفحه خالي وورد داغ شده سريع دوباره ميزارمش تا طرح روش چاپ بشه.
    اتو هم كه از قبل داغ شده و دور طرح روي ليبل رو ميبرم. دقت كنيد كه بعد از پرينت طرح روي ليبل بهتره در كمترين زمان اونو به مرحله اتوكاري برسونيد.
    حالا با اتو سطح مسي رو گرم ميكنم تا جايي كه دستو بسورونه و بعد سريع ليبل رو ميزارم روش و اتو كشي ميكنم و از بالا تا پايين برد رو جاروب ميكنم. اين مرحله هم يه قلقايي داره كه به مرور زمان دستتون مياد
    بعد از اتوكاري با يه آب پاش كم كم پشت ليبل رو خيس ميكنمو مالش ميدم و ميزارم ده دقيقه خيس بخوره و در آخر هم به آرومي ليبل رو از سطح جدا ميكنمو اسيد كاري.

منتظر سوالات بعدي شما هستم.
    پيروز باشيد
    2012/08/29
    كرج
    227
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ESN HARDWARES
    دوستان ببخشيد يه خوده دير شد. مشغله زياد بود
    در مورد زدن برد نصب سطحي دوست عزيز شما باچه نرم افزاري كار ميكني؟؟ در كل با هرچي كه كار ميكني موقع پرينت كردن لايه بالا روي ليبل بايد طرحو آينه يا Mirror كني تا وقتي ميزني رو برد درست در بياد.

در مورد اون دوستمون هم شما اينقد بايد با جنساي مختلف ليبل كار كني تا ببيني كدومش تميزتر در مياد. يه سري قلق هاي ريز هست كه با انجام مداوم دستت مياد. اما من روش خودمو برات ميگم شايد به دردت بخوره

اول برد رو با سنباده نرم زير آب تميزش ميكنم و بعد با ريكا ميشورمش. نميزارم آبي كه روي سطح برده خو به خو خشك بشه وبا دستمال كاغذي خشكش ميكنم.

اتو رو ميزارم كامل داغ داغ بشه و ميرم سراغ پرينت. من از پرينتر HP Laserjet1200 استفاده ميكنم.
    اول طرحو چند بار روي كاغذ معمولي تميز ميزنم تا وقتي كه ببينم طرح بدون خال و كمرنگي رو كاغذ ظاهر شده.
    بعد برچسب كاغذ ليبل رو ميكنم و توي Word يه صفحه خالي رو 3 بار روي ليبل پرينت ميگيرم تا فقط ليبل داغ و صاف بشه. بعد وارد محيط Protet ميشم و طرحو آماده پرينت ميكنم.
    دوباره توي محيط وورد يه صفحه خالي رو پرينت ميزنمو پشت بندش طرح تو پروتل رو كه تا ليبل با صفحه خالي وورد داغ شده سريع دوباره ميزارمش تا طرح روش چاپ بشه.
    اتو هم كه از قبل داغ شده و دور طرح روي ليبل رو ميبرم. دقت كنيد كه بعد از پرينت طرح روي ليبل بهتره در كمترين زمان اونو به مرحله اتوكاري برسونيد.
    حالا با اتو سطح مسي رو گرم ميكنم تا جايي كه دستو بسورونه و بعد سريع ليبل رو ميزارم روش و اتو كشي ميكنم و از بالا تا پايين برد رو جاروب ميكنم. اين مرحله هم يه قلقايي داره كه به مرور زمان دستتون مياد
    بعد از اتوكاري با يه آب پاش كم كم پشت ليبل رو خيس ميكنمو مالش ميدم و ميزارم ده دقيقه خيس بخوره و در آخر هم به آرومي ليبل رو از سطح جدا ميكنمو اسيد كاري.

منتظر سوالات بعدي شما هستم.
    پيروز باشيد
    آقا تشکر فقط یه سوال دیگه چه جور باید برد رو میرور کرد؟
    اگه خدا بخواهد مي شه
    2010/08/20
    يزد
    96
    2

اگه از پروتل استفاده ميكنيد توي بخش انتخاب لايه ها براي پرينت سه تا گزينه داره كه تيك دارو غير تيك دار ميشه.
    يه گزينه هست به نام Mirror Layers كه وقتي ميخاي لايه بالا را بزني اينو تيك دار ميكني.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7