اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از باطری موبایل به عنوان منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از باطری موبایل به عنوان منبع تغذیه

با سلام . یه سوال ساده ؟

به نظر شما دوستان ، از یک باطری موبایل ( در مواقع ضروری و مورد نیاز - نه برق داریم نه یک باطری دیگه . . .) می شه به عنوان منبع تغذیه

که در واقع ولتاژ 3.7 V رو تامین می کنه استفاده کرد .

اونوقت زمانی که مثلا شارژ این باطری تقریبا پر هست ، و یا زمانی که شارژ باطری تقریبا داره تموم می شه ، یک ولتاژ ثابت و یکسان رو می تونه بده ؟ ؟
    می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
    پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
    (حکیم عمر خیام)

پاسخ : استفاده از باطری موبایل به عنوان منبع تغذیه

سلام

البته که می شود روی این باطری ها بخوبی حساب کرد، اما برای اینکه اطلاعات بهتر و کاملتری راجع به باطری موبایل بدست بیاورید بهتر است دیتا شیت باطری تون رو از با استفاده از مدل اون دانلود کنید و به پارامتر آمپر ساعت و نمودار ولتاژ بر حسب جریانش بخوبی دقت کنید.
    موفق باشید
    http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

با سلام . :smile:

هر چی گشتم نتونستم دیتا شیت یک باطری برای گوشی نوکیا رو در بیارم . :sad:

فقط در همین حد که چه ولتاژی داره و پارامتر آمپر ساعتش چقدره ! . . همین . ولی نمودار و توضیحات بیشتری اصلا پیدا نکردم .

لطفا اگر دوستان می دونند ، راهنمایی کنند از کجا می تونم این اطلاعات رو به طور کامل دریافت کنم . :question: :question:
      خیلی ممنون . :smile:

(حکیم عمر خیام)

دیدگاه

سلام

ولتاژ و آمپر ساعتش چقدر بود؟
        موفق باشید

دیدگاه

ممنون . :smile:

3.7 ولت , 860 mAh ( مدل باطری BL -4C )
          (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

سلام

اگر با مفهوم آمپر ساعت آشنا باشید حتما متوجه شدید که این باطری توان خوب و بسیار مناسبی دارد. برای مقایسه اجازه بدهید یک مثال بزنم.
            سیستم تغذیه دوربین دیجیتال ها از دو باطری ظاهرا قلمی تشکیل شده که مثل باطری های قلمی معمولی 1.2 ولت است، حال آنکه این باطری ها آمپر ساعت بالایی دارد (بین 600 میلی آمپر ساعت تا چند هزار میلی آمپر ساعت) و وقتی داخل دوربین قرار بگیرند می شود عکس های زیادی گرفت یا آرشیو عکس ها رو روی LCD دوربین تا چند ده دقیقه نگاه کرد. اما اگه باطری های قلمی 1.2 ولتی معمولی رو داخل دوربین قرار دهید حتی یک دقیقه هم نمی توانید LCD دوربین را روشن نگاه دارید. حالا ولتاژ 2 تا باطری قلمی معمولی رو که آمپر ساعتشون هم حدود 100 میلی است را با ولتاژ وآمپر ساعت باطری موبایلتون مقایسه کنید و خوب روش فکر کنید تا نکات خوبی دستگیرتون بشود.
            در مورد پیام خصوصیتون هم بایستی چند تا نکته را یادآور بشوم. اول اینکه ولتاژ باطری قلمی 1.5 نیست و 1.2 ولت می باشد. نکته ی بعد اینکه هیچوقت برای تطبیق ولتاژ یک مصرف کننده با یک منبع تغذیه از تقسیم ولتاژ مقاومتی استفاده نکنید. دلیل اینکه نتوانستید با باطری موبایل یک مصرف کننده ی 1.5 ولتی رو روشن کنید در همین جا است.
            موفق باشید

دیدگاه

nدر ضمن به طور درست شارژ نشوند منفجر می شوند و کار با این باتری ها بدون دانش کامل خطر دارد! :twisted:

دیدگاه

با سلام . :smile:

ممنون از راهنمایی دوستان .

من یک وسیله ای رو که می خواستم به راحتی با یک باطری موبایل (3.6 ولت و 900 MAH ) ، راه انداختم .

می خواستم بپرسم که فکر می کنید اگر این باطری داخل خود موبایل باشه ( موبایل روشن باشه ) باز هم می شه . . . یا نه حتما باید موبایل منبع ،خودش خاموش باشه .

با سپاس فراوان .
                (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

سلام

بستگی به این دارد که مصرف کننده جانبی تون چه جریانی بکشد و اگر نسبت به 900 میلی آمپر جریان کوچکی باشد، باطری می تواند جوابگو باشد.
                  موفق باشید

دیدگاه

سلام
                    چطوری میشه باطری موبایل رو بدون گوشی شارژ کرد؟؟
                    منظورم 3 سر بودن باطریه
                    کسی شارژر خوب واسه این کار داره؟؟
                    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

تنها چیزی که میتونم بگم
                      داخل یه موبایل فروشی دیدم شارژر باتری موبایل که می شد باتری رو داخل اون قراردا و شارژ کرد
                      قیمتش هم فکر کنم 2تا 4 هزار بود
                      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

قسمت دیگر مدار شارژر مو بایل داخل گوشی است شارژر خارج گوشی فقط یک اداپتور ولتاژ معموتی dc است نه یک شارژر واقعی :mrgreen:

دیدگاه

میدونم
                          منم منظورم قسمت داخل گوشی بود و نحوه سنس کردن اون

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام

یه خورده تجربه با باطری موبایل داشتم گفتم تقسیمش کنم . . .

اول اینکه نهایت یه باطری همین باطری موبایل هستش

یعنی جریان دهی عالی وزن بسیار کم و . . .

ولی چندتا نکته . . .

داخل همشون یه مدار هستش که دماش رو اندازه گیری می کنه و اگه از یه حدی بیشتر بشه جریان ورودی برای شارژ رو محدود نگه میداره تا دماش بیاد پایین

اگه اون مدار رو بردارین می بینید که ولتاژ دو سر باطری از مقدار استانداردش بشتر میشه

این باطری ها بشدت به اتصال کوتاه حساسند و در صورت اتصال کوتاه شدن ، یا سیم مورد نظر ذوب میشه یا باطری بووووم . . .

در ضمن اگه فقط یه خورده از میزان استاندارد بیشتر شارژ بشن معمولا سریع باد می کنن. . . و دیگه قابل استفاده نخواهند بود ( نوع لیتیوم پلیمری )

بهترین کار شارژ کردن این باطری ها توسط خود گوشی و یا شارژر های مخصوص که تو بساط هر دستفروشی پیدا میشه . . .

من کلی وقت واسه طراحی مدار شارژ این باطری ها گذاشتم ولی کنترل هم زمان چند فاکتور ( دما .ولتاژ دوسر . شارژ قطره ای و . . . ) خیلی مهمه و پیشنهاد می کنم از همون شارژر های اماده استفاده کنید. . .

موفق باشید . . .
                            خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

سلام.من یه سری اطلاعات راجع به نحوه شارژ باطریهای سیلد اسید میخواستم. هر چی گشتم چیز زیادی دستگیرم نشد. آیا باید محدودیت جریان داشته باشند.اگه اره چقدر؟همون 0.1 آمپر ساعتشون؟؟شارژ قطره ای لازمه؟؟ آیا در طول شارژ جریان باید ثابت باشه؟
                              من یه 7812 رو روی 14.7 ولت تنظیم کردم . با یه مقاومت 0.47 اهم دادمش به یه باطری 4.5 آمپر. روی 8 ولت که هست تا 1 آمپر هم میکشه وقتی به 13.2 میرسه 200 تا 150 میلی میکشه.آیا این اشکال داره؟؟ آیا لازمه پس از رسیدن به این نقطه شارژ قطع بشه یا میشه زیر شارژ نگه داشت تا خالی نشه.؟؟
                              راستش من شرایط سختی دارم. من لازمه که از باطری تا 4 آمپر جریان بکشم ولی این جریان ثابت نیست .یعنی پیکش اینقدره و هر لحظه تغییر میکنه. علت اینه که برق یه آمپلی رو تامین میکنه. حالا مشکل اینجاست که بعضی مواقع لازمه همزمان با شارژ ازش استفاده کنم. و اگر بخوام مثلاً با 500 میلی شارژش کنم بعد از کمتر از 1 ساعت باطری خالی میشه و 500 میلی شارژر هم تامین کننده نیست ورگولاتور و مقاومت آجری شدیداً داغ میشن .ممنون میشم راهنمایی کنید؟ :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X