اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جمع کردن سیگنال سینوسی با ولتاژ ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جمع کردن سیگنال سینوسی با ولتاژ ثابت

سلام

من می خوام یه سیگنال صوت رو ازش نمونه بگیرم حتی اون قسمت منفی ش رو میدونم با مقاومت و اپ امپ میشه ( قسمت منفی رو بالا اورد ) حالا من می خوام اون سیگنال صوت رو ازش نمونه بگیرم بدونه اینگه صدا خراب بشه و نویز روش بیوفته بدم به امپلیفایر تا بخش کنه صدا رو حالا برای این کار می خوام با اپ امپ اول یه بافر بسازم ( دنبال کننده ولتاژ ) بعد خروجی ش رو ازش نمونه بگیرم یا اینکه نه از یه جمع کننده و بعد یه معکوس کننده استفاده کنم حالا سوالم اینه برای اینکه اپ امپ واتاژ منفی رو از خودش عبور بده باید ولتاژ خود اپ امپ هم مثلا -15 و +15 باشه؟ اگه اره شما فرض کنید من یه اداپتور دارم +30 ولت چه طوری این رو به ولتاژ منفی و مثبت تبدیل کنم حالا با دامنه ش کاری ندارم

پاسخ : جمع کردن سیگنال سینوسی با ولتاژ ثابت

سلام
    بهتره از همون روش جمع کننده با اپمپ استفاده کنی
    برای کیفیت بهتر هم میتونی از TL072 یا 82 استفاده کنی
    تغذیه هم باید دوبل باشه و لازم نیست حتما +-15 باشه
    باید به حدی باشه که دامنه سیگنالت برش نخوره
    همون 30 ولتی رو که داری بردار و دو تا مقاومت 2.2 کیلو رو سری کن و بده به خروجیش
    سر مشترک مقاومت ها نقش زمین رو برات بازی میکنه و در دو طرفش +-15 داری(جریان دهیش پایینه اما کارت رو راه میندازه)
    در انتظار تو نشسته ام غافل از آنکه در انتظارت باید ایستاد

دیدگاه

منظورتون این هست؟

حالا به دور از این کارم من تو خیلی کارهام به ولتاژ منفی مثبت نیاز دارم این کار رو انجام بدم با همون منبع ولتاژ 30 ولت رو دوبل ش کنم البته با جریان کافی

یه چیز دیگه شما فرض کن من ولتاژ منفی نمی خوام اگه به ای سی TL072 ولتاژ مثبت 12 ولت بدم مشکلی براش پیش میاد که منظورم اینکه حتما باید تغذیه این ای سی دوبل باشه ؟

دیدگاه

سلام .از چه ترانزیستوری میتونم به جای ترانزیستورm2lz47 استفاده کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X