ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 63
    2012/07/16
    37
    2

سنسور رطوبت HS1101

با سلام خدمت دوستان گرامی. بنده برای راه اندازی سنسور رطوبت hs1101 و اندازه گیری رطوبت محیط با استفاده از میکرو atmega8 از مدار زیر استفاده کردم که وقتی با پروتیوس شبیه سازی میکنم کاملا درست جواب میده ولی تو عمل .....نخیر جواب نمیده....!!! خیلی کنکاش کردم آخرش متوجه شدم که آی سی تایمر 555 تغییرات فرکانسی رو روپایه output اش نداره .... ولی وقتی جای سنسورم از یه خازن عدسی یا یه خازن 10uf استفاده میکنم این تغییرات رو دارم ...حالا به نظر شما مشکل از نوع آی سی 555 هستش یا از سنسور؟؟؟ خوشحال میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

http://uplod.ir/qdzhnd8s59fs/1.bmp.htm

اضافه شده در تاریخ :
    از اساتید محترم کسی نیست به ما جواب بده؟ :redface:
    هیچ چیز در طبیعت برای خود زندگی نمیکند.رودخانه ها آب خود را مصرف نمیکنند درختان میوه خود را نمی خورند خورشید گرمای خود را استفاده نمیکند گل، عطرش را برای خود گسترش نمی دهد...نتیجه: زندگی برای دیگران،قانون و سنت الهی است...
    2011/09/26
    خراسان رضوي-مشهد
    759
    31

پاسخ : سنسور رطوبت HS1101

سلام دوست عزيز اين مدار چيه کو سنسورش؟
    2011/09/26
    خراسان رضوي-مشهد
    759
    31

سنسورش خازنيه اگه خازنيه بدون 555 هم ميشه راهش انداخت خيلي راحت اگه ميخواي تا برات راهش بندازم؟
    2010/06/13
    192
    7

لطف کنین مدارشو قرار بدین
    من همین مدارو با lm35 ساختم درسته تو شبیه سازی جواب می ده ولی تو عمل درست جواب نمیده ولی با تغییر مقاومت ها ی متصل به 555 بهتر شد
    یه مدار دیگه هم هست که من نتونستم جواب بگیرم شاید شما گرفتین
    http://yazdkit.com/humiditi-temp-avr-4487.html
    2012/07/16
    37
    2

خدا رو شکر یکی هم ما رو دید :read:
    آقا رضا 2 ساعت نمیشه که این سنسور لعنتی رو پس از کلی ور رفتن با 555 های مختلف و پس از به اغماء فرستادن atmega8 ،(فیوز بیت هاش رو درست پروگرم نکردم ) راهش انداختم ولی اینکه شما میتونین بدون 555 اینکار رو انجام بدین واسم جالبه چون خود سازنده این سنسور همچین ادعایی نداره!!! :nerd: اگه میشه در این باره بیشتر توضیح بدین.

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen diod
    لطف کنین مدارشو قرار بدین
    من همین مدارو با lm35 ساختم درسته تو شبیه سازی جواب می ده ولی تو عمل درست جواب نمیده ولی با تغییر مقاومت ها ی متصل به 555 بهتر شد
    یه مدار دیگه هم هست که من نتونستم جواب بگیرم شاید شما گرفتین
    http://yazdkit.com/humiditi-temp-avr-4487.html
    آقا محسن مدار رو اول بحث پلود کردم یه بار دیگه نگاه کنین...من متوجه نشدم یعنی چطور با lm35 ساختی ؟جای سنسور hs1101 از lm استفاده کردی ؟یا یه مداری ساختی که هم رطوبت و هم دما رو اندازه میگیره؟اگه دومی هستش که منم دارم اونو میسازم ، از رطوبت همین الان تموم شدم (بعد از شاید یه هفته تلاش :wowاز فردا هم میخوام مدارم رو با lm35 ترکیب کنم...... ولی خسته نشو جواب میده just try ....این مدارم که ماله یزد کیته رو هم تست کردم اون مدارم کاملا درسته و جواب هم گرفتم.(البته اول نمیتونستم)
    هیچ چیز در طبیعت برای خود زندگی نمیکند.رودخانه ها آب خود را مصرف نمیکنند درختان میوه خود را نمی خورند خورشید گرمای خود را استفاده نمیکند گل، عطرش را برای خود گسترش نمی دهد...نتیجه: زندگی برای دیگران،قانون و سنت الهی است...
    2008/07/21
    529
    21

این مدار رطوبت سنج با hs1101 با قابلیت اندازه گیری دما با سنسور دقیق DS18B20 فوق العاده دقیق

عکس
    PCB

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

PCB و فایل hex
    http://uplod.ir/axjpa6bm8vxx/hs1101new.rar.htm
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.
    2012/07/16
    37
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط SeGMeX
    این مدار رطوبت سنج با hs1101 با قابلیت اندازه گیری دما با سنسور دقیق DS18B20 فوق العاده دقیق

عکس PCB
    http://uplod.ir/2vxr7m6e0n7u/hs1101.bmp.htm

PCB و فایل hex
    http://uplod.ir/axjpa6bm8vxx/hs1101new.rar.htm
    با تشکر از ارسالتون کاش به جای pcb فایل شبیه سازیش رو میذاشتی
    2008/07/21
    529
    21

hs1101 مگه قابل شبیه سازیه ؟

این مدار کاملا عملی و تست شده هستش

نکته مهم باید از 555CN حتما استفاده بشه
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.
    2012/07/16
    37
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط SeGMeX
    hs1101 مگه قابل شبیه سازیه ؟

این مدار کاملا عملی و تست شده هستش

نکته مهم باید از 555CN حتما استفاده بشه
    بله که قابل شبیه سازیه....به قولی کار نشد نداره....به جای hs1101 یه خازن در حد 150 تا 200 پیکو قرار بده.تو فایلی که من پلود کردم میشه همون خازن C2 ..
    2011/09/26
    خراسان رضوي-مشهد
    759
    31

با برنامه نويسي بسکام
    بسکام پيشبيني همه چيزو کردن با دستور getrc خودم اين کارو کردم ولي براي خازن سنج با بازه بزرگ و جواب داد حالا مقدار خازني که تغيير ميکنه بازش چقدره؟
    اينم عکس مقدار مقاومت بستگي به بازه مقدار بازه خازن سنسنورداره بازشو بگو تا مقدارشو برات بگم با زبان سي هم ميشه راهش انداخت اگه خواستي بگو برنامه هم بدم
    http://uplod.ir/lpnhdn45ozh8/1.jpg.htm

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 63