اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایو ماسفت قدرت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایو ماسفت قدرت

با سلام
    دوستان لطفا اگه در مورد درایو ماسفت قدرت مدار و نقشه ای دارید بزارید

پاسخ : درایو ماسفت قدرت

میتونید از ایسی ICL7660 استفاده کنید.

دیدگاه

سلام
      می تونید از ای سی های درایو استفاده کنید ،یا با استفاده از ترانزیستور درایور بسازید
      به دیتا شیت ای سی ir2113وtca422-tca429یه نگاهی بندازید
      در ضمن برای طراحی باید نکاتی رو در نظر گرفت و نمی شه گفت برای همه ی ما سفت هامی شه از یک درایور استفاده کرد.تو تاپیک بحث های زیادی راجع به این شده کمی سرچ کنی مطالب مفیدی پیدا خواهی کرد
      پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atefe.fallah
        سلام
        می تونید از ای سی های درایو استفاده کنید ،یا با استفاده از ترانزیستور درایور بسازید
        به دیتا شیت ای سی ir2113وtca422-tca429یه نگاهی بندازید
        در ضمن برای طراحی باید نکاتی رو در نظر گرفت و نمی شه گفت برای همه ی ما سفت هامی شه از یک درایور استفاده کرد.تو تاپیک بحث های زیادی راجع به این شده کمی سرچ کنی مطالب مفیدی پیدا خواهی کرد
        با سلام
        هدف از درایو چیه و چرا از اینا استفاده میکنیم؟
        من تو نت کلی گشتم چیزی گیرم نیومد میتونید ادرس بدید

دیدگاه

برای کار با ماسفت باید یک اسیلاتور داشته باشی تا بتونی ماسفت رو با فرکانس دلخواه و بسته به کاربرد سویچ کنی و بعضا پهنای پالسی که به گیت می ره رو کنترل کنی، ای سی های اسیلاتور جریان دهی کمی دارن و نمی تونن جریان مورد نیاز برای تحریک گیت به طوری که تو ناحیه قطع و اشباع کار کنه رو تامین کنه،پس مجبوریم بعد اسیلاتور مداراتی بزاریم که این جریان رو تامین کنند.البته بعضی ای سی ها مثل 3524 خروجیش توتم پل هستش یعنی نیازی به ترانزیستور نداره.خب حالا چرا از ای سی های درایور استفاده می کنیم ؟دلیلش همینه که گفتم تزریق جریان مورد نیاز گیت-حالا ترانس هم که داستان خودش رو داره یک اینکه برای ایزوله کردن بخش قدرت با فرمان و اینکه تو توپولوژی های فول بریدج و .. ترانزیستور های بالایی نسبت به زمین اختلاف پتانسی زیادی می خوان که تحریک بشن با ترانس ما فرمان رو مستقیما به گیت سورس هر ترانزیستور می دیم و نیازی به ولتاژ بالا نداریم.همه ی نکات گفته نشد اما شفاف ترین دلیلاش اینایی بود که گفتم.
          موفق باشید
          پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

بعضی از کاربرا لقب همکار علمی رو برای زیبایی یدک میکشن....
            برای درایو کردن ماسفت لزوما. احتاج به اسیلاتور نیست ولی تو مدارهی قدرت اغلب ماسفت تو حالتهای. قطع ع و اشباع. استفاده میشه.برای اینکه ماسفت رو تو حالتهای. قطع و اشباع ببریم باید خازن گیت سورس رو شارژ و دشارژ کنبم حالا بهترین. کار اینه که برای. شارژ یه سوییچو برای دشارژش یه سوییچ دیگه استفاده کنیم. که به این میگن گیت درایور. اگه توضیح بیشتر خواستی بگو تا جاییکه بدونم راهنمایی میکنم.
            یه سوتی هم تو پست اول دادم که جناب وروجک تو پیغام خصوصی تذکر دادن ایسی گیت درایور icl7667 بود.

دیدگاه

سلام
              جناب ali-q بد نیست بعد از توضیحاتی که دوستان دادند ازشون تشکر می کردید.
              در مورد درایور ماسفت و IGBT مطلب کم تو انجمن نیست اگر کمی وقت بزارید و ارسالهای دوستان در منابع تغذیه رو مطالعه بفرمایید
              موارد خوبی وجود داره.
              با این حال میتونید مدار درایور ترانزیستوری زیر رو بررسی کنید تا به اصول کارکردش پی ببرید.
              http://uploadtak.com/images/o6527_draiver_mosfet.jpg
              بعضی از کاربرا لقب همکار علمی رو برای زیبایی یدک میکشن....
              در این مورد باید عرض کنم من یکی که تفهیم وظایف نشدم شاید این از کم کاری مدیران باشه.
              در هر صورت اگر قرار باشه دوستان دنبال سئوال های خودشون تو انجمن نگردن و راه آسونتر رو در ایجاد تاپیک ببینن من یکی که از خیر این لقب زیبا
              میگذرم چون الان وقت کافی برای جواب دادن به ایمیل هم ندارم و همینجا از دوستانی که وقت نشد به ایمیل هاشون پاسخ بدم معذرت خواهی میکنم.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                برای درایو کردن ماسفت لزوما. احتاج به اسیلاتور نیست ولی تو مدارهی قدرت اغلب ماسفت تو حالتهای. قطع ع و اشباع. استفاده میشه.برای اینکه ماسفت رو تو حالتهای. قطع و اشباع ببریم باید خازن گیت سورس رو شارژ و دشارژ کنبم حالا بهترین. کار اینه که برای. شارژ یه سوییچ و برای دشارژش یه سوییچ دیگه استفاده کنیم. که به این میگن گیت درایور. اگه توضیح بیشتر خواستی بگو تا جاییکه بدونم راهنمایی میکنم.
                سلام از اینکه اطلاعاتون رو در اختیار قرار میدید خیلی متشکرم. لطفا مدار درایو رو قرار بدید.
                من تو الک صنعتی که خوندم برای شارژ و دشارژ خازن به صورت اتوماتیک از یه مقاومت استفاده میکنند.
                خازن برای اینکه قطع و اشباع رو انجام بده چیکار میکنه ولتاژ روی گیت میندازه.مقدار خازن چقدر باید باشه و تا چه ولتازی رو باید تحمل کنه؟
                بازم مرسی :wow:
                نوشته اصلی توسط atefe.fallah
                برای کار با ماسفت باید یک اسیلاتور داشته باشی تا بتونی ماسفت رو با فرکانس دلخواه و بسته به کاربرد سویچ کنی و بعضا پهنای پالسی که به گیت می ره رو کنترل کنی، ای سی های اسیلاتور جریان دهی کمی دارن و نمی تونن جریان مورد نیاز برای تحریک گیت به طوری که تو ناحیه قطع و اشباع کار کنه رو تامین کنه،پس مجبوریم بعد اسیلاتور مداراتی بزاریم که این جریان رو تامین کنند.البته بعضی ای سی ها مثل 3524 خروجیش توتم پل هستش یعنی نیازی به ترانزیستور نداره.خب حالا چرا از ای سی های درایور استفاده می کنیم ؟دلیلش همینه که گفتم تزریق جریان مورد نیاز گیت-حالا ترانس هم که داستان خودش رو داره یک اینکه برای ایزوله کردن بخش قدرت با فرمان و اینکه تو توپولوژی های فول بریدج و .. ترانزیستور های بالایی نسبت به زمین اختلاف پتانسی زیادی می خوان که تحریک بشن با ترانس ما فرمان رو مستقیما به گیت سورس هر ترانزیستور می دیم و نیازی به ولتاژ بالا نداریم.همه ی نکات گفته نشد اما شفاف ترین دلیلاش اینایی بود که گفتم.
                موفق باشید
                از همکاریتون خیلی متشکر
                لطفا در مورد ای سی های درایو بیشتر توضیح بدید.با این ای سی جریان مورد نیاز برای ماسفت فراهم میشه؟بازم نیاز به خازنه یا دیگه نیازی نیس؟
                هر ماسفت قدرتی رو میشه با این ای سی درایو کرد یا برای ماسفت های مختلف فرق داره؟

دوستان بهتره به جای انزار راهنمایی کنند تا من هم یه چیزی یا بگیرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                  میتونید از ایسی ICL7660 استفاده کنید.
                  http://datasheets.maximintegrated.co...60-MAX1044.pdf
                  ای سی خیلی جالبیه ولی من با چندتا چیزش مشکل دارم
                  تو Figure 1 در مورد boost , vl میتونید توضیح بدید که اینا چیند؟

دیدگاه

در این مورد باید عرض کنم من یکی که تفهیم وظایف نشدم شاید این از کم کاری مدیران باشه.
                    در هر صورت اگر قرار باشه دوستان دنبال سئوال های خودشون تو انجمن نگردن و راه آسونتر رو در ایجاد تاپیک ببینن من یکی که از خیر این لقب زیبا
                    میگذرم چون الان وقت کافی برای جواب دادن به ایمیل هم ندارم و همینجا از دوستانی که وقت نشد به ایمیل هاشون پاسخ بدم معذرت خواهی میکنم
                    استاد عزیز با عرض شرمندگی به هیچ عنوان منظورم شما نبودید(میشه از تعداد ارسالهای مفیدتون فهمید) به هر حال از شما معذرت میخوام.

دیدگاه

سلام دوستان توی عکس زیر boost,lv,v+ چیه

دیدگاه

سلام دوستان توی عکس زیر boost,lv,v+ چیه
                        عزیز من.. جان من.. تو پست 6 گفتم که اشتباه شد و ایسی icl7667 بودد. من موندم شما دیتا شیتو دانلود کردید مطالعه کردید به کاربرد ایسی دقت نکردید که اصلا کارش یه چیز دیگس oo:

دیدگاه

سلام شرمنده من از اون دسته از ادمام که اشتباه هم میکنند
                          توی ای سی که گفتید n/c چیه؟

سه ورودی و سه خروجیش هم هست؟
                          این ای سی فقط پالس رو نات میکنه؟این طوری فرکانسمون بهم نمیریزه؟

دیدگاه

سلام شرمنده من از اون دسته از ادمام که اشتباه هم میکنند
                            مشکلی نیست اولین اشتباه از من بود ولی برای بحث به این مهمی دقت بیشتر لازمه
                            n/c یعنی No Conect یعنی به هیچ جا وصل نمیشه
                            سه ورودی و سه خروجیش هم هست؟
                            بله 6 ورودیش هم هستIR 2133
                            این ای سی فقط پالس رو نات میکنه؟این طوری فرکانسمون بهم نمیریزه؟
                            نات هم میکنه.نات شدن فرکانس رو عوض نمیکنه.

دیدگاه

سلام من دیتا شیت این ای سی رو دیدم همه چیزش با دو کاننلش فرق داره ورودی و خروجیش هم معلوم نیس؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X