اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث در مورد انتخاب و طراحی قطعات مدار قدرت در اینورترها!!!!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بحث در مورد انتخاب و طراحی قطعات مدار قدرت در اینورترها!!!!!!!!

دوستان فکر کنم کار روی قسمت قدرت هم به اندازه قسمت کنترل اهمیت داره و فکر میکنم به واسطه عملی بودن و تجربی بودنش نیاز به بحث های مفصل داره.امیدوارم موضوع جذابی باشه و همه دوستان به سهم خودشون شرکت کنن.
    <<The only place that you can find success before work is in the dictionary>>

پاسخ : بحث در مورد انتخاب و طراحی قطعات مدار قدرت در اینورترها!!!!!!!!

فکرکنم واسه شروع کار بحث در مورد انتخاب IGBT های مدار قدرت بحث مناسبی باشه.
    دوستان نظر بدن که با IGBT به شماره GT30J322 تا چه آمپری رو میشه از موتور کشید و آیا اینکه این نوع مناسب و کارا هست یا خیر؟
    این هم لینک دیتا شیت: http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/30922/TOSHIBA/GT30J322.html

دیدگاه

ظاهرا فعلا که این بحث مورد استقبال نبوده!
      با اینکه میشه گفت سهم عمده قیمت تمام شده در اینورتر مربوط به اینجاست.
      من یه توضیح کوچیک از این نوع igbt بدم ، شاید مفید باشه:
      1.ولتاژ کلکتور امیتر 600 ولت
      2.جریان کلکتور 30 آمپر در دمای محیط 25(که البته باید نمونه اصل توشیبا باشه که گرون باید باشه احتمالا)
      (من یه نمونه خریدم ارزونه حدود 16000 تومان که فکر کنم چینیه و عمرا 10 آمپر بده)
      3.مجموع زمان های مورد نیاز برای روشن شدن و خاموش شدن و تاخیر و .... در حدود 1.5 میکرو ثانیه

حالا دوستان اگر اطلاعات دیگه ای دارید ممنون اگر به ما هم بدید.ممنون

دیدگاه

توی دیتاشیت نوشته 30 امپر بعد شما میگه 10 امپر هم نمیده! oo:
        لااقل می تونی روی 20 آمپر حساب کنی

دیدگاه

فکر کنم دوستان اینجا بیشتر از سری bup استفاده کردن تو کاراشون که من دیتاشیت دو مدل رو خوندم و دیدم سری bup314 هست که 52 آمپره و Bup 400 که دوستان استفاده کردن که 22 آمپره.که یکی از دوستانم که از اولی استفاده کرده گفت 50 آمپر اینا نمیده!!!منم طبق تجربه این دوستان گفتم.البته خودمم سعی میکنم با یه مدار ساده یکیشو راه بندازم ببینم تا چه حد جواب میده.دوستانم اگر تست کردن اطلاع بدن ممنون
          تا بتونیم حداقل چند نمونه igbt رو پیدا کنیم که بررسی شده باشن و تو کارامون استفاده کنیم.

دیدگاه

اینم یه مدل igbt جالب .مشخصات جالبی داره.اگر کسی دسترسی داره ببینه زیر بار چی کارست.
            لینک دیتاشیت:http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/107592/FUJI/1MBH60D-090A.html

900 ولت و 60 آمپر.خیلی عالیه!
            البته سال قبل قیمتش 9000 تومن بوده حالا الان چنده خدا داند.احتمالا 20 25 هزار تومنی شده باشه.
            کسی اطلاع داره؟

دیدگاه

من در مورد یکی از مدل هایی که اینجا استفاده شده و دوستان تست کردن اطلاعاتی کسب کردم که شاید مفید باشه براتون:
              1 : تحمل جریان 22 آمپر در دمای 25 درجه
              2 : تحمل جریان 20 آمپر در دمای 50 درجه
              3 : تحمل جریان 18 آمپر در دمای70 درجه
              4 : تحمل جریان 14 آمپر در دمای 90 درجه
              5: تحمل جریان 10 آمپر در دمای 120 درجه
              6: بعد از این دما دیگه تقریبا جریان کشی افت شدیدی داره و میشه گفت عملا نزدیک به رسیدن به جریان 4 5 آمپره و بعدش از دست میره.
              ------------------------------------
              مشخصه دوم زمان سوییچینگ هستش که بسیار مهمه و باید کنترل بشه:
              در دمای Tj=125 , Vce=300 , Vge=15
              1:در جریان کشی Ic=15 A : مشخصات زمانی تقریبی: Tdon=60ns , Tr=90ns , Tf=700ns , Tdoff=400ns
              1:در جریان کشی Ic=10 A : مشخصات زمانی تقریبی: Tdon=50ns , Tr=60ns , Tf=600ns , Tdoff=450ns
              -----------------------------------
              این دو مورد که بسیار مهم و متغییر هستن باید حتما قبل از انتخاب قطعات و تنظیمات لازم لحاظ بشن که به طور مثال مجموع زمان های تاخیر فوق باید در زمان سوییچ igbt ها لحاظ بشه که مشکل همزمان روشن بودن در طبقات high , low پیش نیاید.
              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X