اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی اتصال یک مدار به لب ویو و تبادل اطلاعات با آن؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی اتصال یک مدار به لب ویو و تبادل اطلاعات با آن؟

سلام، خسته نباشید دوستان، من تازه عضو شدم،یه سوال مهم داشتم و میخواستم اگه بشه کمکم کنید.یه پروژه توی دانشگاه دارم به شرح زیر:

>>>>>>یک مدار که دارای سه سنسور دما،فشار،رطوبت و دارای یک جی پی اس، و دارای یک فرستنده گیرنده هست.<<<<<<<

میخواستم بدونم که چطور دقیقا میتونم به لب ویو وصل کنم و اطلاعاتی که سنسور ها و بقیه دستگاهها به دست میارن رو داخل لب ویو نشون بدم.

دوستان موضوع حیاتی،لطفا کمک کنید.

پاسخ : چگونگی اتصال یک مدار به لب ویو و تبادل اطلاعات با آن؟

نوشته اصلی توسط miladesd
    سلام، خسته نباشید دوستان، من تازه عضو شدم،یه سوال مهم داشتم و میخواستم اگه بشه کمکم کنید.یه پروژه توی دانشگاه دارم به شرح زیر:

>>>>>>یک مدار که دارای سه سنسور دما،فشار،رطوبت و دارای یک جی پی اس، و دارای یک فرستنده گیرنده هست.<<<<<<<

میخواستم بدونم که چطور دقیقا میتونم به لب ویو وصل کنم و اطلاعاتی که سنسور ها و بقیه دستگاهها به دست میارن رو داخل لب ویو نشون بدم.

دوستان موضوع حیاتی،لطفا کمک کنید.

RS232 - RS485 - USB - اترنت

خیلی سخت نیست.

دیدگاه

سلام
      هر نوع اطلاعاتی رو می تونی با این نرم افزار بخونی من ترموکوپل رو با avr وصل کردم . ولتاژ ترموکوپل رو با ad595 تقویت کردم بعد دادم به adc میکرو از اونجا با دستور print به صورت سریال ارسال کردم به میکرو البته با پروتکل rs485 که نیاز به ای سی max485 یا adm485 دارید . یک نکته که خیلی مهمه کریستال خارجی هستش که من به شما کریستال 11.0597 رو پیشنهاد می کنم چون خطاش از boad rate 600 تا 115200 تقریبا صفر هستش .
      موفق باشید
      انجمن LABVIEW
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
      اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
      http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

سلام، تشکر از لطف شما برای جواب هاتون، من رشته کامپیوتر هستم و با لب ویو آشنا نیستم و تازه میخوام یاد بگیرم. اگه امکانش هست مرحله به مرحله بگید تا بتونم متوجه بشم.با الکترونیک هم آشنایی زیادی ندارم.پیشفرض باید چه چیز هایی رو بلد باشم و یاد بگیرم.به این موضوع خیلی علاقه دارم.ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط miladesd
          سلام، تشکر از لطف شما برای جواب هاتون، من رشته کامپیوتر هستم و با لب ویو آشنا نیستم و تازه میخوام یاد بگیرم. اگه امکانش هست مرحله به مرحله بگید تا بتونم متوجه بشم.با الکترونیک هم آشنایی زیادی ندارم.پیشفرض باید چه چیز هایی رو بلد باشم و یاد بگیرم.به این موضوع خیلی علاقه دارم.ممنون.
          سلام
          شما به دو نوع برنامه نویسی احتیاج دارید + یک سخت افزار
          بعد از طراحی مدار سحت افزاری برای سنس دماو رطوبت و.. برای ارسال مثلا با RS232 میبایست علاوه بر نصب Labview ماژول VISA رو هم نصب کنی که از ملزومات کاره و بدون اون نمی شه
          برای نرم افزار که Help لب ویو مفیده و شما می تونید رشته های دریافتی از میکرو ی که اطلاعات محیطی را شامل میشه روی نمایشگر های گرافیکی ببینی و ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electrohoss
            سلام
            شما به دو نوع برنامه نویسی احتیاج دارید + یک سخت افزار
            بعد از طراحی مدار سحت افزاری برای سنس دماو رطوبت و.. برای ارسال مثلا با RS232 میبایست علاوه بر نصب Labview ماژول VISA رو هم نصب کنی که از ملزومات کاره و بدون اون نمی شه
            برای نرم افزار که Help لب ویو مفیده و شما می تونید رشته های دریافتی از میکرو ی که اطلاعات محیطی را شامل میشه روی نمایشگر های گرافیکی ببینی و ....

خب اینایی که شما میگید رو تقریبا میدونم، فقط نمیدونم از توی لب ویو چه ابزاری رو باید انتخاب کنم و چطور ربطشون بدم به پایه ها و تبادل اطلاعات؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X