اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتابخونه کارت های MMC و Fat16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتابخونه کارت های MMC و Fat16

سلام ، این 2 کتابخونه رو با کمک برنامه ای که آقای یار محمدی تو سایت گذاشته بودند نوشتم ، شامل کار با MMC و Fat16 در Codevision می باشد .

یک document مختصر هم براشون نوشتم ، دوستان عزیز اگر بررسی کنند و عیب و ایرادشو بگن ممنون می شم . :rolleyes:

http://www.4shared.com/file/31372594...ified=b4f68af4
    حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

پاسخ : کتابخونه کارت های MMC و Fat16

دستتون درد نکنه
    امیدوارم با این روند بتونیم مقالات کاربردی زیادی در سایت جمع آوری کنیم.... :nerd:
    فقط لطفا بعد از اتمام کار مقالات رو در قالب مقالات سایت در بیارین تا هم در دانلود سنتر قرار بگیرند و هم یکپارچگی مقالات از بین نرند. اگر مشکلی در این باره داشتید به من اطلاع بدید تا کمکتون کنم.

موفق باشید

دیدگاه

واقعا ممنون
      شما ایدهای بسیار قشنگی دارین امیدورام ماهم بتونیم کمکتون کنیم

دیدگاه

سلام.
        محمد جان عالیه، فقط یه کاری کنید اگه میخواهید به صورت مقاله درش بیارید در مورد مثلا FAT16 و یا انواع MMC ها و ... چه شما چه دوستان دیگه اگه مطالبی دارن اینجا بذارن، امیر جان خیلی سرش شلوغه من قول میدن به قالب مقالات سایت درش بیارم
        البته این جدای از اینکه این کتابخونه رو دوستان بررسی می کنن و به عنوان یه کتابخونه کامل در اختیار دوستان قرار میگیره
        با سپاس فراوان
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

از ابراز لطف همگی تشکر می کنم . :redface: :redface: :biggrin:

محمد نحوی :
          یک مقاله ی خوب درباره ی MMC ها توسایت هست برای همین هم لازم ندیدم درباره ی اون چیز زیادی بنویسم ، ولی در مورد FAT16 چشم ، سعی می کنم یک مقاله ی مختصر و مفید بنویسم .

این کتابخونه روی برد تست شده ولی مطمئن نیستم تو Proteus جواب بده ، فکر کنم مدل MMC ش مشکل داشته باشه :smile:
          حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

سورس رو دیدم ولی ازمایش نکردم ، اما چرا همه سورس رو تو فایل هدر قرار دادی ؟!

اوصلا تعاریف یا definiation هارو توی فایل هدر قرار میدن و اصل برنامه در فایل C . بعد فایل هدر رو توی فایل c اینکلود میکنن .
            فتو بلاگ من
            کاردستی ها :
            روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
            فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
            کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shankimout
              سورس رو دیدم ولی ازمایش نکردم ، اما چرا همه سورس رو تو فایل هدر قرار دادی ؟!

اوصلا تعاریف یا definiation هارو توی فایل هدر قرار میدن و اصل برنامه در فایل C . بعد فایل هدر رو توی فایل c اینکلود میکنن .
              هروقت قطعی شد دو تا فایل MMCFAT16.h و MMCFAT16.LIB درست می کنم ، این صرفا برای تست نوشته شده ، در ضمن Keyword خاصی که مربوط به Codevision باشه نداره ، می تونید براحتی تو WinAvr ازش استفاده کنید ، ولی از pointer زیاد استفاده شده ، نمی دونم می شه به Bascom تبدیلش کرد یا نه
              oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pixel3
                نمی دونم می شه به Bascom تبدیلش کرد یا نه
                oo:
                :cry:
                امیدوارم بشه.
                حامد پروشانی رو بگین بیاد به داد ما بیسیکی ها برسه :angry:

دیدگاه

اگر خواستید به Bascom تبدیل بشه تو همین تاپیک تابع به تابع و خط به خط بررسیش می کنیم و با کمک هم تبدیلش می کنیم :job:

دیدگاه

دوستان لطف کنید در مورد این کتابخونه نظر و پیشنهاد بدید ، منظورم بیشتر استانداردی است که می خواهیم بهش برسیم . :applause: :applause:

دیدگاه

من با اسمبلی کار میکنم میتونید منو راهنمایی کنید برای تبدیل از کدویژن به اسمبلی
                      ممنون میشم

دیدگاه

سعی می کنم تا اونجا که می تونم کمکتون کنم ، یک کمی با اسمبلی avr کار کردم ، خیلی جذابه ( مخصوصاً asm2) :nerd: ولی دلیل اینکه تو اسمبلی کار می کنید چیه ، فکر نمی کنید زمان زیادی صرف می شه ؟ در ضمن خود codevision فایل asm تولید می کنه ، بدردتون می خوره نسبتاٌ خوانا هست ،

دیدگاه

Pixel3 جان خوبی؟
                          شرمنده ولی یک پیشنهاد کوچیک دارم. ببینید الان چند تاپیک خیلی خوب ایجاد کردید ولی فکر کنم بهتر هست که این تاپیک هارو یکی یکی ادامه بدین و تموم کنید و به نتیجه برسونید. نمی گن اینا از یادتون میرن ولی خوب خوبه که مثلا با دستان رو این تاپیک کار کنید به نهایت خودش برسونید و بعد ...تاپیک بعدی.

البته این فقط یک پیشنهاد دوستانه است امیدوارم همیشه موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                            Pixel3 جان خوبی؟
                            شرمنده ولی یک پیشنهاد کوچیک دارم. ببینید الان چند تاپیک خیلی خوب ایجاد کردید ولی فکر کنم بهتر هست که این تاپیک هارو یکی یکی ادامه بدین و تموم کنید و به نتیجه برسونید. نمی گن اینا از یادتون میرن ولی خوب خوبه که مثلا با دستان رو این تاپیک کار کنید به نهایت خودش برسونید و بعد ...تاپیک بعدی.

البته این فقط یک پیشنهاد دوستانه است امیدوارم همیشه موفق باشید
                            .
                            سلام امیرعلی جان :

ممنون از دقت شما . از راه انداختن اون تاپیک ( پروژه ی چند منظوره ی AVR )هدف دیگه ای داشتم ، راستش وقتی تو سایت یه چرخی زدم متوجه شدم که هر جا پیشنهاد شرکت تو پروإ¾ژه شده ، اعضاء تمایل بیشتری برای همکاری نشون دادند خواستم با این روش اعضای بیشتری رو جذب کنم ، من فکر می کنم انرژی زیادی داره تو سایت صرف می شه ! اگر کاری کنیم که نتیجه ی این مصرف انرژی در اختیار همه قرار بگیره اونوقت می شه گفت یک کار مثبت چشم گیر انجام شده . احساس کردم جو تاپیک اولی یه مقدار سنگین بود بطوریکه تعداد بازدیدکننده خوبی داشت ولی کسانی که تو بحث ها شرکت می کردند اعضای محدودی بودند ؛آ‌ خواستم یک محیط جدید ایجاد بشه که مبتدی و حرفه ای بتونند اونجا فعالیت کنند طوری که مبتدیان (مثل من ) تجربه کسب کنند و حرفه ای ها تجربیاتشون رو در اختیار دیگران قرار دهند .
                            یک پیشنهاد هم دارم : بیایید قسمت AVR رو هم طبقه بندی کنید به قسمت های مختلف تا بحث ها تخصصی تر بشه مثلاً

1 - پروگرامرهای AVR
                            2 - ارتباطات (Spi - I2c - USB - RS485 ...
                            LCD - 3
                            Memory -4
                            5 - شبکه ی AVR
                            6 - ارتباط با PC
                            7 - تابلو LED
                            8 - بحث های متفرقه

دیدگاه

سلام
                              محمد جان این تقسیم بندی ای که برای بخش ها دادید خیلی خوبه ولی غیر عملی هست به این خاطر که اکثرا بین بخش ها هم پوشانی وجود داره و جزئی کردن بخش ها به این صورت باعث سردرگمی کاربران میشه. مثلا گه پروژه ای داشته باشیم که هم MMC داشته باشه و هم GLCD معلوم نیست در کدوم بخش باید در موردش صحبت بشه.
                              موفق باشید.
                              شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                              هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                              چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X