اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رسم یک معادله پارامتریک در متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رسم یک معادله پارامتریک در متلب

سلام

من جواب یک معادله را به صورت یکسری پارمتر (پارامتریک)بدست اوردم
    حالا میخوام اونو بکشم نمیدونم باید چکار کنم؟
    من 5 پارامتر تتا و z و r و k دارم

وقتی از دستور های رسم استفاده میکنم اگه بخوام 5 ماتریس را هم طول کنم چکار باید کنم
    آخه دستور meshgrid نمیشه بکار برد که؟

پاسخ : رسم یک معادله پارامتریک در متلب

سلام
    اگر دوبعد داشته باشیم، مثلا x و y برای رسم از مختصات دو بعدی (دکارتی) استفاده میکنیم. اگه سه تا پارامتر داشته باشیم، میتونیم از مختصات 3 بعدی استفاده کنیم. اگه 4 بعد داشته باشیم و بعد چهارم چیزی مثله زمان باشه، درکمون اینه که یک معادله در سه بعد، در طول زمان تغییر میکنه و یک ویدیو (انیمیشن) به ما میده و اگه علاوه بر اون 4 بعد، یک بعد پنجمی هم اضافه کنیم، میتونیم با تغییرات رنگ نمایشش بدیم! :angry:
    چی گفتم؟ :rolleyes:
    بذار بیشتر توضیح بدم:
    داری میگی که میخوای یک معادله رو که پارامتری حل کردی و بر حسب 5 تا متغیره، رسمش کنی!
    اون توضیحاتی که دادم، یک روش نوعی برای این کار بود! یعنی تغییرات همزمان 5 متغیر رو اگه بخوایم نشون بدیم، میتونیم ازش تفسیر یک پدیده ی سه بعدی با احتساب زمان و رنگ، انجام بدیم! که میشه 5 تا پارامتر (بعد)
    اما اینکه شما میخوای اونو رسم کنی، میتونی چندکار انجام بدی:
    اینکه از یکی از همین روش های نیمه من درآوردی که گفتم استفاده کنی و نتایجت رو تحلیل کنی
    یا اینکه بیای 3تا از متغیرها رو ثابت در نظر بگیری و بر حسب دوتای دیگه رسم بکنی و در دفعات مختلف اونایی که ثابت گرفته بودی رو تغییر بدی و در نهایت تحلیلت رو بدست بیاری
    و یا اینکه 2تا از متغیرهاروثابت بگیری و برحسب 3تای دیگه در 3 بعد رسم کنی و ...
    ...
    1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
    2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
    3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X