اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

سلام دوستان
    میخوام لپ تاپ بگیرم ! میشه هر چی اطلاعات دارید در اختارم بزارید؟
    دوست ندارم تو این گرونی لپ تاپ های چینیو .... بره تو پا.......
    چه مارکی بهترینه ؟
    2 تومان میخوام هزینه کنم
    خواهشا دریغ نکنید
    تشکر از همه
    با همه چی ساختم
    تا همه چی ساختم
    http://electeronic.blogfa.com

پاسخ : راهنمایی برای خرید لپ تاپ

نوشته اصلی توسط Mirana
    سلام دوستان
    میخوام لپ تاپ بگیرم ! میشه هر چی اطلاعات دارید در اختارم بزارید؟
    دوست ندارم تو این گرونی لپ تاپ های چینیو .... بره تو پا.......
    چه مارکی بهترینه ؟
    2 تومان میخوام هزینه کنم
    خواهشا دریغ نکنید
    تشکر از همه
    سلام به شما
    اکثر مارک های خوبن وگرنه دوام نمیاوردن در بازار.اما apple,IBM Lenovo,sony,asus بهتر از بقیه هستن البته hp هم خیلی خوبه.اما بازم بسته به مدل و نوع قطعات مونتاژ شده است.همه چیز الان در چین تولید میشه ولی تحت لیسانس آمریکایی ها و ژاپنی ها و ... هست
    برای لپتاپهای امروزی و با وضع پاشیده اقتصاد ایران باید بالای 2200000 برای چیزی حداقل در حد core i5 بپردازید و دیگه core i3 خرید منطقی و خوبی نیست.پس اول پولتون رو حدود 500 اضافه کنید ولو به قیمت خرید تا بعد از عید-الان دیگه همه چی از دو هفته دیگه شروع به گرون شدن می کنه تا بعد از تعطیلات عید. اما حالا بگذریم: شما برای کار در چه حد و نرم افزارهایی می خواین؟آیا بازی هم می کنید؟
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

corei5 & 3 چیه ؟
      نه بازی در حد گرافیک 1 512 واقعی کافیه ولی میخوام 2 یا 3 باشه که از مد نیفته
      هزینش مشکلی ندارم . راستش برا خودمم نمیخوام برا یکی هست ولی میخوام یه چیز خیلی مطمین باشه
      apple که میگن بهترین هست ولی تو ایران به درد نمیخوره با این نتو فلات بیسار
      ولی میخوام سرعت وحشتناک داشته باشه شما رو قیمت حساب نکنید
      یه چیزه واقعا شاهکار معرفی کنید . البته میگم رو قیمت حساب نکنید ولی دیگه بهترین رو معرفی نکنیدا :biggrin:
      من همو 2 میزارم ولی اگه چشم یه چیزی رو بگیره هیچ مساله ای نداره
      در ضمن این لپ تاپ های جدید میگن همه 2 گرافیکی هستن قدیمیا بهترن اینطوری که من شنیدم :sad:
      تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
        corei5 & 3 چیه ؟
        با سلام
        من اطلاعات کاملی ندارم ولی تا اونجایی که میدونم core i3 ها سی پی یو 2 هسته ای هستن و core i5 ها 4 هسته ای هستن و core i7 ها 8 هسته ای هستن.

نوشته اصلی توسط Mirana
        نه بازی در حد گرافیک 1 512 واقعی کافیه ولی میخوام 2 یا 3 باشه که از مد نیفته
        نه این که بخوام یه مدل رو بهتون معرفی کنم ولی ASUS مدل n43 بد نیست چون هم اندازه صفحش مناسبه , 14 اینچه. هم اینکه گرافیک 2 گیگ هم دارن البته موقع خرید دقت کنین که فکر کنم بعضی از این n43 ها گرافیکشون 1 گیگ هست.

نوشته اصلی توسط Mirana
        در ضمن این لپ تاپ های جدید میگن همه 2 گرافیکی هستن قدیمیا بهترن اینطوری که من شنیدم
        لپ تاپ هایی که دو تا گرافیک دارن به خاطر این هستش که وقتی کارهای گرافیکی نمی کنین و مثلآً وقتی که فیلم نگاه نمی کنین یا بازی نمی کنین مصرف باتریتون کاهش پیدا کنه و این طوری عوض اینکه 3 یا 4 ساعت عمر کنه ، بیش تر عمر میکنه وگرنه دلیل دیگه ای نداره.

یه چیزی هم بگم که سعی کنین لپ تاپ بزرگ نخرین حتماً 14 اینچ به پایین بخرین چون من الآن 15.6 اینچ خریدم و سنگین هستش.
        این لپ تاپی هم که معرفی کردم فکر کنم زیر 2 تومن باشه.رمش هم فکر کنم 6 گیگ باشه.البته شما خودتونو به همین یه مدل محدود نکنین ،مدل های زیادی بهتر از این هم تو بازار هستش ولی من مارک ASUS رو معرفی می کنم.

دیدگاه

هنوز cpuهای 8 هسته ای نشنیدم ساخته شده باشه!!!! البته هسته مجازی براشون در نظر گرفته شده که اونم نمیدونم چیه و فقط شنیدم ولی از جای معتبری نخوندم(حتی یذره معتبر!!)کلا cpuهای اینتل به قرار زیر هستن:
          1- Nehalem microarchitecture based
          core i3: دو هسته ای - 2 (با سوکت BGA)الی 3(با سوکت LGA) مگابایت L3 Cache
          core i5: دو هسته ای - 3MB cache with BGA Socket ، 4 and 8 MB Cache with LGA Socket البته با 8MB Cache چهار هسته ای هستش!
          core i7: دو هسته ای 4مگ cache با سوکت BGA و 4هسته ای 6 و 8مگ Cache با سوکت LGA و 6هسته ای 12 مگ CACHE که البته برای PC هست نه لپتاپ!!
          2- Sandy Bridge microarchitecture based
          core i3: دو هسته ای 3مگ کش
          core i5: دو هسته ای 3مگ کش و 4هسته ای 3مگ و 6مگ کش(فقط pc)
          core i7: دو هسته ای 4مگ کش، 4هسته ای با 6،8 و 10مگ کش ،6 هسته ای با 12 و 15 مگ کش (فقط pc)
          همه اینها برای معماری های ورژن اول چند هسته ای ها مثل craksfield و نیز این جدیدا یعنی sandy bridge و این آخریه که همین چند ماه پیش اختراع و عرضه شد یعنی Ivy Bridge (مال لپتاپ لنوو خودم :nice می باشند. توجه کنید که تفاوت فقط در توان مصرفی اینهاست. مثلا core i5 sandy bridge توان 35وات تلف می کنه و ivy bridge توان 17 وات.البته core i7ها توان بیشتری مصرف می کنن البته مستقیما به تعداد هسته cpu برمی گرده ها.
          البته خاصیت هایی مثل hyper thread و turbo boost هم هست که در core i3 ها فقط اولیش وجود داره.
          جانم به فدای ائمه اطهار
          می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

آخه آقای پاشایی من سی پی یوم core i5 هستش و وقتی task manager رو میارم تو بخش سی پی یو چهار قسمت جدا وجود داره که برای هرکدوم یه در صد پردازشی نوشته.لپ تاپ هم هست.رو این حساب گفتم البته حافظه کش لپ تاپم هم 8 مگ نیست.همون فکر کنم 3 مگ باشه

دیدگاه

من از کامپیوتر زیاد سر در نمیارم حافظه کش چیه ؟
              اره به نظرم ASUS خیلی خوبه 5 سال پیش یه نفر واسم PC جمع کرد ASUS بود تا الان دمش گرم آخ نگفته
              2 ماه پیش حس کردم نفس نمیتونه بکشه در کیس رو وا کردم ریه هم ترکید
              بردمش مکانیکی خدا شاهده 5 دقیقه مداوم باد گرفتم آخرم تمیز تمیز نشد فقط موندم چطوری کار میکرده
              DELL چی ؟ اونم که دیگه تو جیبه همه پیدا میشه نه ؟ خوبه یا بد؟
              ASUS با رم 6 گرافیک 2 به بالا و قطعه های حرفه ای 2000 پیدا میشه ؟
              تا همه چی ساختم

دیدگاه

سلام

لپ تاپ لامبرگینی ایسوز یکی از دوستام خریده core i7 تسک منیجر رو که باز میکنی 8 تکه جدا داره . core i3 هم 4 تکه جدا پس به نظر من core i5 هم باید 6 تکه داشته باشه اقای ادریس فکر کنم شما core i3 دارید .

حتما بخونید

لپ تاپ های معروف پول مارکشون رو میخورن اولین لپ تاپی که پول مارکش رو میخوره سونی و بعد هم ایسوز و بقیه لپ تاپ ها هستند
                لپ تاپ های acer لپ تاپ های خوب و با قیمت متناسب با قطعات هستند . همچنین چند تا از دوستام که دارن ازش راضی هستند من در سایت http://www.digikala.com یه مقایسه بین یه لپ تاپ asus k55vd-d و acer aspire v3 انجام دادم که تمام قطعاتشون یکی هست قیمت ایسوز 2400000 و ایسر 2070000 تومان که اختلافشون 330000 تومان هست

http://www.digikala.com/?Products=No...k-Asus-K55VD-D
                http://www.digikala.com/?Products=No...G-53214G75Makk

البته لپ تاپ زیر کاملا مشابه لپ تاپ ایسوز هست ولی چون الان ناموجود زده قیمتش رو هم نزده منم لپ تاپ بالا که فرقش فقط هارد هست گذاشتم
                http://www.digikala.com/?Products=No...G-52454G50Makk

اگه کسی acer داره نظر بده
                الکترونیک همه کاره دنیا

دیدگاه

تشکر علی آقا
                  ولی به نظرم شرکت های گنده مونده خارجی کل کل دارن با هم تا محصولاته بهتر رو نسبت به رقیباشون بدن
                  اینه ما ایرانا نیست تا یه چیزی خوب میشه ...........................
                  از نظر اینکه گول مارک معروف رو نخورم اصلا عقیده ای به این چیز ندارم ( البته فقط خارجی )
                  حالا کلی میشه گفت اختلاف خیلی خیلی اساسی با هم ندارن ولی بازم آدم هی به شک میافته
                  از نظر رتبه بندی میتونم سلیقه انتخاب هاتونو داشته باشم ؟
                  انتخاب من اینه
                  Apple
                  Apple
                  Apple( البته به درد ایران که فکر نکنم بخوره کاراییاش نمیتونه استفاده بشه ) ( بهره کافی رو ازش نمیشه گرفت )
                  ASUS
                  Sony
                  DELL
                  HP
                  بقیه رو هم آشنایی زیادی ندارم به نظرم معروفا اینه
                  تشکر از همه
                  با همه چی ساختم
                  تا همه چی ساختم

دیدگاه

تو اپل قید چیزایو که تو ویندوز بهشون عادت کردیو اگه بزنی، عاشقش میشی.
                    ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

من acer مدل 5755G دارم
                      مشخصات
                      cpu:i5
                      graphic:2G
                      RAM:4G
                      HDD:500
                      15.6
                      دقیقا یک سال پیش گرفتم
                      لب تاپ هر روز حداقل 18 ساعت روشنه
                      اون موقع خیلی بد میگفتن درمورد این مارک ولی خریدم

الان خیلی راضیم واقعا عالیه واقعن تمام نیاز های منو بر آورده میکنه

یکی از بزرگترین مزایاش نسبت به لب تاپ های دیگه اینه که زیاد داغ نمیکنه و خیلی cool هست . خودتونم میدونید که گرما برای برد های الکترونیکی ضرر داره و در بلند مدت آسیب میرسونه

در کل از من میپرسی برو acer بگیر با خیال راحت سری aspire

asus و sony اینا اسمشون در اومده

اینا تجربه من بود امیدوارم مفید واقع بشه
                      مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

خارج از گود * دارم حسرت میخورم چرا 18 ماه پیش لپ تاپ نگرفتم الان دقیقا باید 3 برابرشو بدم
                        فامیلم از سنگاپور یدونه خریده بود به کارش نیومد . منم گفتم به کارم نمیاد 400 خریده بود تو ایران 650 بود 400 هم میداد(DELL)
                        اگه خریده بودم .......................
                        ای خداااااااا چرا ایران.................
                        شکرت
                        با همه چی ساختم
                        تا همه چی ساختم

دیدگاه

آره دقیقا

من دی ماه 90 خریدم 890 تومن

الان فک کنم با این مشخصات 2.200.000 اینا باشه
                          مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X