اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با یک برنامه plc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با یک برنامه plc

دوستان چرا این برنامه در دو حالت لحظه ای کار می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

پاسخ : مشکل با یک برنامه plc

سلام
    خب چراشو باید از طراج برنامه بپرسی
    دستور Sو دستور Rکاربردهای دیگه ای دارد و نمی شه این طوری مقایسه کرد
    شما اگه می خواهید با لبه یک خروجی را تحریک کنید باید از فانکشن های لچ استفاده کنید مثل rsیاsr
    پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atefe.fallah
      سلام
      خب چراشو باید از طراج برنامه بپرسی
      دستور Sو دستور Rکاربردهای دیگه ای دارد و نمی شه این طوری مقایسه کرد
      شما اگه می خواهید با لبه یک خروجی را تحریک کنید باید از فانکشن های لچ استفاده کنید مثل rsیاsr
      ببخشید من منظورتون رو نفهمیدم سوال من اینه که چرا نمی شه با یک شاستی به یک خروجی فرمان set بدیم وبا شاستی دیگه با همون خروجی فرمان لحظه ای بدیم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid256
        ببخشید من منظورتون رو نفهمیدم سوال من اینه که چرا نمی شه با یک شاستی به یک خروجی فرمان set بدیم وبا شاستی دیگه با همون خروجی فرمان لحظه ای بدیم؟؟؟؟
        چرا نمی شه؟
        گفتم شما باید از دستور SRیا RSاستفاده کنید،شاسی که قراره فرمان ست رو بده با S وصل کنید و شاسی که قراره ریست کنه Rوصل کنید
        پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid256
          دوستان چرا این برنامه در دو حالت لحظه ای کار می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          با سلام
          چون خروجی را مساوی i0.0 قرار دادید خروجی با اینکه قبلن ست شده در سیکل بعد اگه i0.0 یعنی ورودی لحظه ای اگه صفر باشه خروجی صفر میشه.
          بنظر من باید از یک بیت مموری استفاده کنید.به این صورت که بیت مموری مثلن m0.0 را با 2 ورودی ست و ریست کنید.این مموری را با ورودی ای که میخایید فرمان لحظه ای را بسازه OR کنید و به خروجی بدید.من رو این سیستم سیماتیک ندارم و گرنه براتون میکشیدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tayebimehdi
            با سلام
            چون خروجی را مساوی i0.0 قرار دادید خروجی با اینکه قبلن ست شده در سیکل بعد اگه i0.0 یعنی ورودی لحظه ای اگه صفر باشه خروجی صفر میشه.
            بنظر من باید از یک بیت مموری استفاده کنید.به این صورت که بیت مموری مثلن m0.0 را با 2 ورودی ست و ریست کنید.این مموری را با ورودی ای که میخایید فرمان لحظه ای را بسازه OR کنید و به خروجی بدید.من رو این سیستم سیماتیک ندارم و گرنه براتون میکشیدم.
            دوست عزیز ممنون من می تونم از روش دیگه مشکل رو حل کنم امااین ذهنم رو مشغول کرده که دلیل کار نکردن چیه؟

دیدگاه

سلام
              در هر دو حالت باید لحظه ای کار کنه. tayebimehdi توضیحشون درست بوده کاملا. فرض کنید شما I0.1 را یه لحظه بزنید. خروجی همون لحظه set می شه اما زمان set موندنش بسیار کوتاه و به اندازه یک scan time پی ال سی خواهد بود چون وقتی خط شامل ورودی I0.0 خونده می شه در همون لحظه خروجی مقدارش صفر میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X