ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 14 از 192 نخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 1918
    2012/12/21
    تهران
    338
    14

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نقل قول نوشته اصلی توسط مهران چمنی
    خوب خوب خووووووووووووووووب
    یک مدار آستابل نوسان ساز 1.6مگاهرتزی هم با آیسی 555 برای پیزو طراحی و شبیه سازی کردم
    البته دروغ نباشه طبق محاصبات باید 1.598 مگاهرتز خروجیش بشه :icon_razz:
    مقادیر خازن و مقاومت هم جوری انتخاب کردم که توی رنج بازار ایران باشه :rolleyes:
    فقط من فرکانسمتر یا اسیلوسکوپ ندارم
    دوستانی که دستگاه اندازه گیری فرکانس دارند لطف کنند این مدار رو ببندند و ببینند که آیا به فرکانس مورد نظر رسیدیم یا خیر.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

بیب بیــــب ....هوراااااااااا :wow:
    داش مهران داری گیجمون میکنیا
    مگه شماتیک رو ندادی ؟ الان میخوای توان مصرفی پیزو رو بیاری پایین ؟ که به عنوان بار استفاده نشه و................؟
    یعنی میخوای تغییر بدی شماتیک رو ؟ خواهشن اگه میتونی شماتیک نهایی رو بده بعد پشن دارش کن :nice:
    من تا 1 هفته دیگه باید بدمش به کسی
    با همه چی ساختم
    تا همه چی ساختم
    http://electeronic.blogfa.com
    2012/06/25
    تهران
    2,106
    110

پاسخ : بياتو و تا پايان ساخت دستگاه بخار سرد با پيزو الکتريک همراه ما باش(عکس و توضيح )

نقل قول نوشته اصلی توسط deremel400
    عزيز اينها دوده بخار آب نيست
    دوست عزيز شما در گوگل بگرد و اين جمله را سرچ کن Cool Fog Machine
    من در يک وب سايت هم ديدم که صحبت از دود کرده بود ولي
    توضيحات زياد نداده
    مهم اينه که اين دود يا مه بايد چگالي بالا داشته باشه و سنگين باشه که در کف بمونه .
    و مه سرد هم به خاطر سرد بودن در پايين ميمونه حالا شايد ماده اي به آب اضافه ميشه که شرايط پايين ماندن را ايجاد ميکنه
    باز شما اگر اطلاعات يا منبعي داري بگو ممنون ميشم چون قصد ساخت اين دستگاه با قيمت مناسب را دارم
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت
    2012/06/25
    تهران
    2,106
    110

پاسخ : بياتو و تا پايان ساخت دستگاه بخار سرد با پيزو الکتريک همراه ما باش(عکس و توضيح )

شرمنده مهران جان که در اينجا اين بحث مطرح شد قول ميدم يک موضوع جدا براش ايجاد کنم

اگر هم صلاح دونستي گزارش کن اين ها را پاک کنند
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    588

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نقل قول نوشته اصلی توسط سام-سيروس
    درود بر آقا مهران عزيز
    ؟داداشي ببين اين مدار رو ميشه براي کاراي بزرگتر مثل تو عکس هاي که گذاشتم طراحي کرد
    حتما نظر تو بگو که اگه ميشه روش کار کنيم
    من يک دستگاه بخار دارم ولي معمولي هست فقط فضا رو مه آلود ميکنه رو زمين نميشينه
    درود خدایان هم بر شما باد ای گوهرهای پیشرفت و تکنولوژی
    ممنون بابت تصاویرت مهندس
    ولی خوب باید بگم که.....
    از پیزو بجای اون دستگاه نمیشه استفاده کرد
    دلیلش هم اینه که اون دستگاه دود سنگین درست میکنه ولی دستگاه ما بخار سرد یا مه سنگین میسازه
    اگر بخوایم با این دستگاه اون حجم دود رو جبران کنیم.....به دلیل وجود بخار ...زمین نم دار و به مرور زمان خیس میشه!
    مگه اینکه بخار تو یک مخزن جمع بشه...با یک پمپ باد ،بخار به یکباره مانند توپ به هوا شلیک بشه...اینطوری جذابتر هر میشه...
    بازهم ممنون از نظر زیبات
    عزیز اینها دوده بخار آب نیست
    خوب درمیل جان شما که زحمت پاسخ دادن رو کشیدی...یکم بیشتر توضیح میدادی داداش...تلگراف که نمیزنی داداش

نقل قول نوشته اصلی توسط Mirana
    داش مهران داری گیجمون میکنیا
    مگه شماتیک رو ندادی ؟ الان میخوای توان مصرفی پیزو رو بیاری پایین ؟ که به عنوان بار استفاده نشه و................؟
    یعنی میخوای تغییر بدی شماتیک رو ؟ خواهشن اگه میتونی شماتیک نهایی رو بده بعد پشن دارش کن :nice:
    من تا 1 هفته دیگه باید بدمش به کسی
    شماهم آرهههههه !!!
    مدار قبلی رو ببند جواب میده...فعلا میخوام یه جورایی مدار رو از نظر اندازه و تلفات حرارتی بهینه تر کنم...
    فعلا با دوستان در مورد یک نوسان ساز داریم بحث میکنیم.
    هنوز مدار تغییری نکرده
    شما راحت باش
    استراحت کن
    عصر بخیر
    هه
    .

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2012/06/02
    1,305
    16
    IRT

جناب چمنی قاب را اسمبل کردید؟
    2012/06/25
    تهران
    2,106
    110

[quote author=مهران چمني link=topic=72424.msg437747#msg437747 date=1361194939]
    درود خدايان هم بر شما باد اي گوهرهاي پيشرفت و تکنولوژي
    ممنون بابت تصاويرت مهندس
    ولي خوب بايد بگم که.....
    از پيزو بجاي اون دستگاه نميشه استفاده کرد
    دليلش هم اينه که اون دستگاه دود سنگين درست ميکنه ولي دستگاه ما بخار سرد يا مه سنگين ميسازه
    اگر بخوايم با اين دستگاه اون حجم دود رو جبران کنيم.....به دليل وجود بخار ...زمين نم دار و به مرور زمان خيس ميشه!
    مگه اينکه بخار تو يک مخزن جمع بشه...با يک پمپ باد ،بخار به يکباره مانند توپ به هوا شليک بشه...اينطوري جذابتر هر ميشه...
    بازهم ممنون از نظر زيبات

سپاس از پاسخت مهندس جان
    نظر خوبي دادي درباره پمپ باد :mrgreen: بايد دستگاه خودت و بسازم و روش تحقيقات کنم البته با کمک خودت که استادي :nerd:
    با اجازت يک موضوع ايجاد ميکنم درباره همين دستگاه که اينجا شلوغ نشه برات لينکشو اينجا ميزارم حتما يه سري بزن شايد موفق شديم
    يک چيز درست بسازيم امروز تو نت يه گشتي زدم به يه جاهايي رسيدم ولي پراکنده هست بايد جمع و جورش کرد :read:
    2012/12/21
    تهران
    338
    14

بچه ها موقع پرینت فوت پرینت PCB نباید فوت پرینت miror باشه دیگه!؟ . من اسممو که میزنم رو فوت ها اسموم باید آینه بشه ولی فوت ها نباید بشن چیکار کنم ؟
    ( درسته به اینجا ربط نداره ولی واسه PCB رقص نور پیزو میخوام تو قسمت پروتیوس که تاپیک زدیم انگار نه انگار)
    تا همه چی ساختم
    http://electeronic.blogfa.com
    2008/12/29
    1,663
    255

فکر کنم منظورم را بد رسوندم منظورم از دود مثلا سوختن چوب و غیره نیست(هرچند شاید با این روش هم بشه درست کرد)در واقع ترکیباتی مثل گلسرین به آب اضافه میشه و این دود غلیظ درست میشه فکر کنم سیستمش هم همین پیزو باشه ...........البته طبیعتا با آب تنها هم میشه درست کرد اما مثل اون عکسها نمیشه و اون دود غلیظ و پایدار را درست نمیکنه

یک سوال داشتم به نظر شما دوستان این بخار حاصل از دستگاه بخور سرد مثل بخار گرم حاوی مواد معدنی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینکه بخار سرد به درد تولید آب مقطر می خوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2013/01/04
    ->تو اوج رویاهام<-
    256
    8

فکر کنم منظورم را بد رسوندم منظورم از دود مثلا سوختن چوب و غیره نیست(هرچند شاید با این روش هم بشه درست کرد)در واقع ترکیباتی مثل گلسرین به آب اضافه میشه و این دود غلیظ درست میشه فکر کنم سیستمش هم همین پیزو باشه ...........البته طبیعتا با آب تنها هم میشه درست کرد اما مثل اون عکسها نمیشه و اون دود غلیظ و پایدار را درست نمیکنه

یک سوال داشتم به نظر شما دوستان این بخار حاصل از دستگاه بخور سرد مثل بخار گرم حاوی مواد معدنی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینکه بخار سرد به درد تولید آب مقطر می خوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بخور سرد رو که گویا دکترا تجویز میکنن چون داروخونه ها کلی از خواصش مینویسن و......
    حالا دیگه خدا میدونه !! ولی به نظر من نباید زیاد استفاده بشه چون باعث زنگ زدگی شدید لوازم میشه
    2012/08/18
    تهران
    722
    20

توي ديتاشيت attiny15 نوشته فرکانس اوسيلاتور داخليش 1.6mhzاست ما اگه اين کلاکو به يه پايه بديم ميتونيم تقويتش کنيم و بديم به ترانزيستور پيزو ولي من هر چي تو بسکام واسش برنامه مينويسم حتي 5خط ارور ميده که out of sram space oo: :angry:.دوستان کسي ميدونه اين ارور يني چي و چجوري ميشه رفعش کرد؟
صفحه 14 از 192 نخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 1918