ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 5 از 192 نخست 12345678910111213141555105 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 1918
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

داداش مهران میگم همین شماتیک رو برای بخور استفاده میکنی یا شماتیک بهتری هم هست؟؟
    2006/03/13
    128
    15

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نقل قول نوشته اصلی توسط Mirana
    سلام بچه ها
    آقای کوکو آماره کارتو بده دیگه کجا رفتی ؟؟؟؟

یه مشکل دارم من یکسو که میکنم با پل از 49 میره رو 43
    ممکنه به خاطر این روشن نشه مدار ؟
    در ضمن این سیم های رابط معمولی جواب 2 آمپر رو میدن ؟ یا لخت میشن ؟ :biggrin:
    منبع تغذیه ای که استفاده کردی چی هست ترانسه یا منبع تغذیه آزمایشگاهی این 49 ولتت 49 ولت ac هست یا dc این مدار با 2sd1047 از 36 ولت میتونه روشن بشه و تا 60 ولت هم با هیت سینک تست کردم ببین چقدر جریان میکشه یه نکته خیلی مهم ظرفیت خازنهات باید عین نقشه باشه این مشکلو من اولش داشتم یه خازنو اشتباهی گذاشته بودم
    2009/12/27
    1,730
    264

پاسخ : بياتو و تا پايان ساخت دستگاه بخار سرد با پيزو الکتريک همراه ما باش(عکس و توضيح )

رو اين 49 ولت چقدر جريان ميکشه؟!
    2012/12/21
    تهران
    338
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط coco
    منبع تغذیه ای که استفاده کردی چی هست ترانسه یا منبع تغذیه آزمایشگاهی این 49 ولتت 49 ولت ac هست یا dc این مدار با 2sd1047 از 36 ولت میتونه روشن بشه و تا 60 ولت هم با هیت سینک تست کردم ببین چقدر جریان میکشه یه نکته خیلی مهم ظرفیت خازنهات باید عین نقشه باشه این مشکلو من اولش داشتم یه خازنو اشتباهی گذاشته بودم
    49 دوبله که با وسط 24 از دوسر پل دادم شد 42 چرا کم میشه ؟ کاری ندارم کار میکنه یا نه
    من مدارمو 4 5 بار بستم ولی جواب نداد ترانزیستور هارو با مولتی میگیرم هیچی نشون نمیدن پایه هاش بندازم سطل آشغالی ؟
    2 تا سلف هم دود کردم لا مصب جریان نیست که
    نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    رو اين 49 ولت چقدر جريان ميکشه؟!
    شما هم اگه میخوای بگیری یه ترانس 50 2 آمپر کافیه که به قول آقا مهران هر پیزو 400 تا 800 میلی میکشن که بستگی به سلفو ولتاژ ورودی و............ داره با این سبک شماتیک به نظرم خیلی جریان میکشن درسته بچه ها ؟؟
    نگفتید این سیم ها جریان رو sup میکنه ؟؟؟
    با همه چی ساختم
    تا همه چی ساختم
    http://electeronic.blogfa.com
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    588

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    داداش مهران میگم همین شماتیک رو برای بخور استفاده میکنی یا شماتیک بهتری هم هست؟؟
    نه من همون شماتیک داخل صفحه اول رو روی برد بستم و جواب گرفتم
    شماتیک بهتری هم حتما هست....ولی خبری ندارم !
    میخوام یه جوری مدار رو هزینش رو کم کنم وتعداد پیزو ها رو بیشتر کنم...
    منتظرم آروین بیاد طرحم رو مطرح کنم و روش کار کنیم...تا یه مدار خیلی اقتصادی از آب دربیاریم

49 دوبله که با وسط 24 از دوسر پل دادم شد 42 چرا کم میشه ؟ کاری ندارم کار میکنه یا نه
    من مدارمو 4 5 بار بستم ولی جواب نداد ترانزیستور هارو با مولتی میگیرم هیچی نشون نمیدن پایه هاش بندازم سطل آشغالی ؟
    2 تا سلف هم دود کردم لا مصب جریان نیست که شما هم اگه میخوای بگیری یه ترانس 50 2 آمپر کافیه که به قول آقا مهران هر پیزو 400 تا 800 میلی میکشن که بستگی به سلفو ولتاژ ورودی و............ داره با این سبک شماتیک به نظرم خیلی جریان میکشن درسته بچه ها ؟؟
    نگفتید این سیم ها جریان رو sup میکنه ؟؟؟

من 47ولت نداشتم....مشقام رو خوب نوشتم....بابام بهم عیدی داد...یه ترانس قلقلی داد
    شوخی کردم جوّ عوض شه
    ترانس 47نداشتم....ترانس اون پیزو چینی قبلیه که 32ولتی بود رو برداشتم با 12ولت یه ترانس دیگه سری کردم شد 45ولت
    dc که کردمش شد 60ولت !
    اونم دادم به شماتیک مدار اول که میشه کلا تو 30دقیقه مدار رو بست و راش انداخت
    کاری نداره که .... سادس....خیلی ساده....
    مدارت رو فشرده بساز....مثل مال من...پایه ها خیلی نزدیک هم....
    سلفای من داغ هم نمیکنه ! چه برسه بسوزه !... حتما مدارت یه مشگلی داره !!! چیزی رو اشتباه نخریدی؟
    ترانزیستوره هم تقلبی زیاد داره...خوب دقت کن مثل مال باشه توی عکس صفحه اول
    کلا پیزو مصرفش بالاس....همون پیزو کوچیکه که عکسش رو صفحه قبل گذاشتم ترانسش 32ولت 1.3آمپر بود !!!
    چه برسه اینا !!!
    مدارم خیلی هم کم مصرف هست.....
    کلا سهتاش رو با 800میلی آمپر راه انداختم ...بخارش کمتر شد ولی بازم راه افتاد !
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2012/12/21
    تهران
    338
    14

من از فروشنده پرسیدم گفت فقط اندازه پیزو ها با هم فرق داره
    سلف هام هم شبیه شماهاست فقط مشکیشه حتی اول خازن ام کاتی گرفتم گفت بهتره
    دوباره که رفتم امجد پلی استر گرفتم فقط به نظرم ترانزیستورم سوخته یه بار Ac وارد مدار شد
    حالا چطوری تست کنم TR رو ؟

آقایون کسی میدونه چرا بعد از پل ولتاژ من کم میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
    مشکلاتمونم عجیب غریبه
    با همه چی ساختم
    تا همه چی ساختم
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    588

سلام وقت بخیر
    علایم سوختن ترانزیستور چیه ؟ تو مدار نمیخوام تست کنم میترسم اشتب ببندم دوباره چیزای دیگه هم بسوزن
    با اهم متر میگیرم بیس امیتر 5.32 و بیس کلکتور 5.31 میده سالمه ؟
    میخوام برم پل دیود آماده بگیرم کتابیش خوبه ؟ جریان بالا که میگی مثلا تا چه جریانی رو میتونه تحمل کنه ؟
    نمیدونم سوخته یا نه
    ولی این ترانزیستورا مرگ نداره...ولی خوب شایدم سوخته باشه....!
    نمیشه مطمئن بود
    ببین
    اون مدار ترانزیستوری رقص تور رو که طراحی کردم و شماتیک رو صفحه قبل گزاشتم رو دیدی؟
    بجای c945 اون 1047 خودت رو بزار
    فقط اون سری که به tiny13 میره رو نزن....با یک مقاومت بیشتر از یک کیلو اهمی بزن به مثبت پنج ولت
    اگه led روشن شد یعنی ترانزیستورت سالمه :nerd:
    پل دیود کتابی مثلا مال خودم 4آمپر بود....مدل های فلزیش 30آمپرش هم هست... !
    شما 3آمپرم بگیری از سرش زیاده :biggrin:
    حالا چطوری تست کنم TR رو ؟

آقایون کسی میدونه چرا بعد از پل ولتاژ من کم میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
    مشکلاتمونم عجیب غریبه
    تست ترانزیستورت رو که الان گفتم....! چند بار میپرسی آخه :biggrin:

خانوما یعنی جواب ندن؟!
    نه من نمیدونم چرا ولتاژت کم میشه !
    البته شاید....شاید ...احتمالا امکان داره که مقاومت دیود یا خازنت زیاده !
    اگه اینطوری باشه باید پل دیود یا خازنت گرم هم شده باشه ها :smile:

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2009/12/27
    1,730
    264

پاسخ : بياتو و تا پايان ساخت دستگاه بخار سرد با پيزو الکتريک همراه ما باش(عکس و توضيح )

دوستان من يه منبع 42 ولت 600 ميلي امپر دارم به نظر اونايي که ساختن ايا جواب ميده براي سه تا؟!
    2006/03/13
    128
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    دوستان من يه منبع 42 ولت 600 ميلي امپر دارم به نظر اونايي که ساختن ايا جواب ميده براي سه تا؟!
    با این منبع تغذیه احتمالا یدونه پیزو رو را بندازه باید امتحان کنی
    2012/12/21
    تهران
    338
    14

سلام
    یه مشکلی واسم پیش اومد یکم طول کشید فک کنم رو این مدار ساده
    منم بالاخره راه انداختم و عکساشم میزارم
    طبق این فرمول هم ولتاژ بعد از پل دیود باید کم بشه نمیدونم چرا واسه بعضی ها زیاد میشه
    Vm-1.4 ضربدر 2 تقسیم بر 3.14
    -1.4 به این دلیل هست که تو هر نیم سیکل فقط 2 تا دیود استفاده میشه
    که واسه من فرمول با عملی دقیقا برابر بود
    فقط این ترانزیستورش با هیت سینک هم خیلی داغ میکنه عادیه ؟؟؟؟ مدار 2 3 ساعت روشن باشه داغون نمیکنه ؟
    موفق باشید
    با همه چی ساختم
    تا همه چی ساختم
صفحه 5 از 192 نخست 12345678910111213141555105 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 1918