ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 63 از 197 نخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273113163 ... آخرین
نمایش نتایج: از 621 به 630 از 1970
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    784

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نقل قول نوشته اصلی توسط rammlied
    سلام عزیزان

به یه پدیده عجیب بر خوردم تو کار با این مدارا! :eek:

اول تشکر لازمه از همه این دوستان که این تاپیک خفن رو بیش از یکسال زنده نگه داشتن! :applause: :applause: :job:

من هرذوتا مدار آقا مهران و آقای ادیسون عزیز رو روی برد ساختم. . ولی هیچکدوم هنوز کار نکرده.. هرذوتا مدار فقط سطح آبو می لرزونه. . و هردو هم مثل هم. . .
    اما چیز عجیب:
    وقتی برای سنجش فرکانسی که به پیزو داده میشه مولتی متر رو روی Hz قرار دادم و دو سر پیزو رو اندازه گرفتم یکهو پیزو شروع کرذ به بخار ساختن!! oo:

برای هردوتا مدار همینطور میشه. . . مولتی مترم از نوع معمولیه که همتون دارین... روی حالت فرکانس سنج به صورت موازی وقتی میزنمش به دو سر پیزو یکدفه پووووووووفففففف!!!! در حالی که بدون اون فقط لرزش آب رو دارم. . . و فرکانس سنج هم 1.8 یا 1.7 رو نشون می ده. .

از دوستان کسی می دونه علتش چیه؟! چرا فرکانس سنج باعث می شه مدار موقتا درست کار کنه؟!
    بعضی وقتا به دلیل تفاوت ترانزیستور ها بایاس ترانزیستور به درستی صورت نمی گیره وقتی یک مقاومت با پیزو موازی میشه بایاس انجام میشه و مدار شروع به کار می کنه من به دلیل اینکه مدار رو خودم طراحی کردم دقیقا همین مشکل رو داشتم که اگه تو صفحه های 39 و 40 نگاه کنی می بینی من اول برای تنظیم یک مقومت متغییر گذاشتم و وقتی که مقدارشو تنظیم کردم (18 کیلو) اونو ورداشتم (چون توانش کم بود و ممکن بود بسوزه) و به جاش مقاومت 18 کیلو گذاشتم البته بهتره توانش بالا باشه مثلا 2 وات. شما هنگامی که فرکانس متر وصل می کنی بایاس مدار درست صورت می گیره و مدار شروع به کار می کنه
    2008/01/09
    235
    67

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

این سنسور پیزو حتما باید با آب در تماس باشه یا مثلا اگر با فاصله از بالا هم نگه دارین جواب می ده
    ?
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    784

نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam_M
    این سنسور پیزو حتما باید با آب در تماس باشه یا مثلا اگر با فاصله از بالا هم نگه دارین جواب می ده
    ?
    سلام
    بله این پیزو با لرزش های فرکانس بالا موجب جدا شدن اتم های آب از یکدیگر می شود و باید طوری قرار بگیرد که حدود 4 سانتی متر آب روی آنرا بپوشاند و آب بندی شود تا آب به زیر آن که سیم ها متصل شده اند نرسد. مثل عکسهایی که در صفحات اول قرار گرفته است.
    2013/10/20
    5
    0

پاسخ : بياتو و تا پايان ساخت دستگاه بخار سرد با پيزو الکتريک همراه ما باش(عکس و توضيح )

بالاخره درايو کرد! اديسون جان ممنون از شما مشکل دقيقا از همون مقاومته من مقاومت رو بالا بردم و کار کرد!
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    784

پاسخ : بياتو و تا پايان ساخت دستگاه بخار سرد با پيزو الکتريک همراه ما باش(عکس و توضيح )

نقل قول نوشته اصلی توسط ronnie
    بالاخره درايو کرد! اديسون جان ممنون از شما مشکل دقيقا از همون مقاومته من مقاومت رو بالا بردم و کار کرد!
    خواهش می کنم
    مقاومت رو چند کیلو گذاشتی؟
    2013/10/20
    5
    0

يه 3.3 کيلو موازي کردم با مقاومت 18 k شما. من هم با rammlied موافقم عجيبه! فعلا منتظرم که چسب آب بنديش خشک بشه بعد توي آب هم امتحانش کنم ولي با قطره چکون که روش آب مي ريختم فوري بخار مي شد. اديسون جان شما مي دوني که من تجربه در الکترونيک ندارم 7 بار اين مدار رو ساختم حالا شانسي جواب گرفتم ولي مطمئنم که مشکل براي بعضي دوستهاي ديگه هم هست. شما تحليل، نظر يا پيشنهادي داري براي حل اين مشکل؟ فکر مي کنم حرکت اول شما در گذاشتن اون مقاومت متغير بسيار هوشمندانه بوده و همين دليل خوبي بوده براي موفقيت مدارتون ممنون مي شم اگه ادامه بديد بهينه سازي مدار رو که به نتيجه قطعي برسيم. راستي من يک خازن 1 ميکرو ولتاژ بالا هم با خازن ورودي موازي کردم.
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    784

نقل قول نوشته اصلی توسط ronnie
    يه 3.3 کيلو موازي کردم با مقاومت 18 k شما. من هم با rammlied موافقم عجيبه! فعلا منتظرم که چسب آب بنديش خشک بشه بعد توي آب هم امتحانش کنم ولي با قطره چکون که روش آب مي ريختم فوري بخار مي شد. اديسون جان شما مي دوني که من تجربه در الکترونيک ندارم 7 بار اين مدار رو ساختم حالا شانسي جواب گرفتم ولي مطمئنم که مشکل براي بعضي دوستهاي ديگه هم هست. شما تحليل، نظر يا پيشنهادي داري براي حل اين مشکل؟ فکر مي کنم حرکت اول شما در گذاشتن اون مقاومت متغير بسيار هوشمندانه بوده و همين دليل خوبي بوده براي موفقيت مدارتون ممنون مي شم اگه ادامه بديد بهينه سازي مدار رو که به نتيجه قطعي برسيم. راستي من يک خازن 1 ميکرو ولتاژ بالا هم با خازن ورودي موازي کردم.
    اون مدار رو من چهار روز روش کار کردم تا حالا سابقه نداشت من روی مدارهای ساده ای مثل این اینقدر زمان واسه طراحیش مصرف کنم
    اپن پدیده هم اصلا عجیب نیست کاملا مشخصه که بایاس ترانزیستور و ایده آل نبودن سایر قطعات میتونه روی مدار اونم با این فرکانس تاثیر منفی بزاره
    راجع به اون خازن هم زیاد تاثیری نداره ولی شما که گذاشتی خوب چه بهتر نویزو کم می کنه
    دیگه از این بیشتر روش کار کنم ؟؟؟ فکر نکنم از این ساده تر بشه
    الان یه چند تا المان داره که فکر کنم با 15 هزار تومن همشو میشه خرید . دیگه از این ساده تر نمیشه البته به نظر من و وقت هم ندارم دارم روی دوچرخه برقی کار می کنم :(
    این مدارهم جزو مدارهای فرکانس بالاست و اینکه برخی اوقات جواب لازم رو نمیده کاملا طبیعیه
    و خوشحالم از اینکه با تلاش تونستید بهنتیجه برسید.
    2013/08/03
    194
    9

پاسخ : باتو و تا پاان ساخت دستگاه بخار سرد با پزو الکترک همراه ما باش(عکس و توضح )

از منم کار داد ادسون دمت گرم مدارت خل خوبه :nerd: :nice:
    اما اونقدر که انتظار داشتم ازش بخار نمده
    باد مقاومتشو تغر بدم؟
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    784

پاسخ : باتو و تا پاان ساخت دستگاه بخار سرد با پزو الکترک همراه ما باش(عکس و توضح )

نقل قول نوشته اصلی توسط bardiya3
    از منم کار داد ادسون دمت گرم مدارت خل خوبه :nerd: :nice:
    اما اونقدر که انتظار داشتم ازش بخار نمده
    باد مقاومتشو تغر بدم؟
    خیلی هم عالی و خیلی خوشحالیم که مدار دوستان هم بالاخره راه افتاد .
    برای افزایش بخار باید ولتاژ تغذیه رو کم و زیاد کرد البته فکر کنم ولتاژ شما خیلی بالا باشه و دیگه نباید افزایش بدی
    اما می تونی توی مقادیر سلفی که خودت پیچیدی تغییراتی رو ایجاد کنی تا به نتیجه مطلوب برسی اون مقدار مقاومت هم میشه کم و زیاد کرد ولی فکر نکنم تاثیر زیادی داشته باشه
    هر تجربه ای به نظرم ارزشمنده
    2012/06/13
    375
    28

سلام
    من چند ماه پيش ساختمش ولي خب نتيجه خوبي نگرفت.البته يک ذره خودم مشکل داشتم.
    ولتاژم حدود 75-80 بود که نشد. رو پيزو وقتي با اب پر ميکردم فقط لرزش داشت. بعد با دست ابشو کم ميکردم که به اندازه يک قطره ميرسيد بخار ميداد.
    حالا بنظرشما مشکل چيه؟
صفحه 63 از 197 نخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273113163 ... آخرین
نمایش نتایج: از 621 به 630 از 1970