اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل مضحک در mega8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل مضحک در mega8

واسه یه پروژه ای از mega8a استفاده کردم و حجم کدم دقیقا 99.9% هستش .برنامه به خوبی اجرا میشه و دستگاه کاملا صحیح کار میکنه !
    اما وقتی lockbitها رو پروگرم می کنم.برنامه از کار می افته .فقط اول برنامه که مربوط به کانفیگ ورودی خروجی هاست اجرا میشه.با یه میکروی دیگه هم تست کردم ولی اونم فرقی نداشت. :sad:
    این اولین باره که با همچین مشکل مضحکی مواجه میشم.تو نت هم سرچ کردم انگار هیچ کس با این مشکل برخورد نداشته. :sad:
    کسی می دونه مشکل از چی می تونه باشه؟

پاسخ : مشکل مضحک در mega8

شاید وقتی لاکبیت هارو پروگرم میکنی فیوزبیت های دیگررو هم پروگرم میکنی .
    یا اشتباه داری فیوزبیت های اصلی رو به جای لاکبیت ها پروگرم میکنی.
    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

کاش اینطور بود :cry:
      نه از درست پروگرم کردن لاک بیت ها مطمئنم.چندین و چند بار هم این روال رو تکرار کردماما :angry:
      Any idea PLS

دیدگاه

دوست عزیز این مشکل درست هست و من تو یک زمانی که کد حجیم می نوشتم تو مگا 64 بهش بر خوردم تو 80 درصد موارد با کم کردن مقدار فلش اختصاص داده شده به قسمت بوت می شه این مشکل رو حل کرد ولی بعضی اوقات اینجوری هم درست نمی شه چون اون مدار من تو 10 تا نمونه که زدم 8 تاش درست شد با این کار و تو 2 تاش درست نشد گفتم 80 درصد :دی

ولی کلا هر جوری که کد بزنی می تونی یکی دو درصد ازش کم کنی سعیتو بکن حتما موفق می شی کلا باید سعی کنی حد اقل 2 تا 5 درصد فلش خالی بمونه تا مطمئن باشی از عملکرد مناسب

موفق باشی
        همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

ممنون از پاسخ
          با کلی دردسر حجم کدم رو به 93 درصد رسوندم ولی مشکل همچنان پابرجاست. :sad:

یه سوال ابتدائی:
          مقدار فلش اختصاص داده شده به بوت رو چطور میشه کم کرد؟ من با کدویژن کار می کنم تو قسمت project>>configure چیزی ندیدم
          مرسی

دیدگاه

اون مقدار از طریق فیوز بیت ها نغییر میکنه
            BOOTSZ1
            BOOTSZ0
            این دو بیت هست
            دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X