اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد این شارژر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد این شارژر

اطلاعات:
    (Output:aa (Dc 2/4 V* 2 ~ 120ma

2 تا چراغیه چراغ داره که نا 2تا باطری داخلش نذاری روشن نمیشه وتا حالا هم ندیدم خودش خاموش بشه

1---می خواستم بدونم این مدارش اتومات هست یا نه

2-- اگر نیست ایا میشه اتومات کرد تا زمانی که فول شد جریان قطع بشه

3--من 4 عدد باطری NI-MH که هر کدام mAH 3200 AA 1.2V هستند دارم هر کدام از انها یا 4 تا با هم چه مدت زمانی نیاز به شارز دارند =
    (فرمول برای محاسبه زمان شارژ وجود دارد. کافیست ظرفیت باطریتان را بر حسب MAh بر توان شارژر با همان واحد تقسیم نمایید و 20درصد به نتیجه حاصل اضافه کنید تا زمان شارژ بهینه بر حسب ساعت به دستآ‌آید)

4--چطور با مولتی متر بفهمم باطری فول شده

با تشکر

عکس ها

پاسخ : سوال در مورد این شارژر

این شارژر اتومات نیست اگر میخوای اتوماتش کنی کافیه ولتاژ آداپتور روی باطری سویچ کنی جریان کنترل شده باشه بهتره حدود 100 میلی آمپر بعد از یک ثانیه ولتاژ قطع بعد از 500 میلی ثانیه ولتاژ روی باطری رو سنس میکنی 1.4 ولت بود شارژ شده اگر نه همین سیکل کار رو ادامه میدی تا باطری شارژ بشه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

اما باطری ها 1.2 ولت هستند پس چطور باید ولتاژش 1.4 ولت باشه ؟
      الکترونیک همه کاره دنیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alielec
        اما باطری ها 1.2 ولت هستند پس چطور باید ولتاژش 1.4 ولت باشه ؟
        این نوع باطری و نوع ni-cd در فول شارژ به حدود 1.41 ولت میرسن باطری موبایل به 4.2 ولت باطری سیلداسید مثلا 6 ولتی به 6.6 ولت و... .
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوال در مورد این شارژر

نوشته اصلی توسط Ghasede del
          این شارژر اتومات نیست اگر میخوای اتوماتش کنی کافیه ولتاژ آداپتور روی باطری سویچ کنی جریان کنترل شده باشه بهتره حدود 100 میلی آمپر بعد از یک ثانیه ولتاژ قطع بعد از 500 میلی ثانیه ولتاژ روی باطری رو سنس میکنی 1.4 ولت بود شارژ شده اگر نه همین سیکل کار رو ادامه میدی تا باطری شارژ بشه.

سلام میتونی یک کم زیر دیپلم تر صحبت کنی اخه تخصص من الکترونیک نیست ولی زیاد تعمیر می کنم
          و نگفتی ایا طبق اون فرمول تو پست اول باید 26 ساعت منتظر باشم تا شارژ بشه
          ممنون

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوال در مورد این شارژر

نوشته اصلی توسط rtmreza

سلام میتونی یک کم زیر دیپلم تر صحبت کنی اخه تخصص من الکترونیک نیست ولی زیاد تعمیر می کنم
            و نگفتی ایا طبق اون فرمول تو پست اول باید 26 ساعت منتظر باشم تا شارژ بشه
            ممنون
            ببینید باید اول تعریف دقیقی از دشارژ ارائه بدید الان خیلی از وسائل که از باطری های متال هیدرید استفاده میکنن
            شارژ باطری به نصف میرسه آلارم ضعف باطری میدن پس اگر شما همیشه از شارژرهای معمولی استفاده کنید
            بیشتر از زمان لازم باطری رو شارژ خواهید کرد که عمر باطری رو کم میکنه .
            در مورد توضیحاتی هم که دادم باید عرض کنم شارژر بصورت پالسی کار میکنه وقتی 1 ثانیه شارژ کرد نیم ثانیه شارژ متوقف میشه
            ولتاژ باطری اندازه گیری میشه اگر به 1.4 ولت رسیده بود شارژ متوقف میشه و الا دوباره به شارژ وتست ادامه میده.

دیدگاه

من یه دونه شارژر اتوماتیک ساختم ولی قربون نساختنش هیچوقت ندیدم که اتوماتیک قطع بشه

اگه بچه بجث رو باز تر بکنن و نقشه شارژر های عملی که ازش جواب گرفتن
              تحلیل مدارش و فورمول های باطری ها و همچنین در مورد امپر ساعت صحبت کنن خیلی خوب میشه
              همچنین انواع باطری ها و طرز شارژشون :agree:

انشاالله اخر این پست بتونیم یه شارژر واقعا عملی مثل شارژر گوشی های موبایل بسازیم :read:
              الکترونیک همه کاره دنیا

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوال در مورد این شارژر

ببینید باید اول تعریف دقیقی از دشارژ ارائه بدید الان خیلی از وسائل که از باطری های متال هیدرید استفاده میکنن
                شارژ باطری به نصف میرسه آلارم ضعف باطری میدن پس اگر شما همیشه از شارژرهای معمولی استفاده کنید
                بیشتر از زمان لازم باطری رو شارژ خواهید کرد که عمر باطری رو کم میکنه .
                در مورد توضیحاتی هم که دادم باید عرض کنم شارژر بصورت پالسی کار میکنه وقتی 1 ثانیه شارژ کرد نیم ثانیه شارژ متوقف میشه
                ولتاژ باطری اندازه گیری میشه اگر به 1.4 ولت رسیده بود شارژ متوقف میشه و الا دوباره به شارژ وتست ادامه میده.
                عجب ؟؟؟ oo: از اینی که گفتید مطمئنید ؟
                اوصل شارژر ها به این صورته که با کنترل جریان باطری میفهمه که باطری شارژ شده یا نه . به این صورت که لحضات اول که باطری خالیه جریان کشیش بیشتر و با شارژ شدن جریان کشی هم کمتر میشه . برای این کار میتونید از آسی کنترل جریان که تو شارژرها هم ازش استفاده میشه استفاده کنید (دقت کنید لحظات اول شارژ موبال داغ میشه و کم کم که باطری شارژ میشه شارژر هم کم کم خنک میشه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوال در مورد این شارژر

نوشته اصلی توسط hm1bit
                  عجب ؟؟؟ oo: از اینی که گفتید مطمئنید ؟
                  اوصل شارژر ها به این صورته که با کنترل جریان باطری میفهمه که باطری شارژ شده یا نه . به این صورت که لحضات اول که باطری خالیه جریان کشیش بیشتر و با شارژ شدن جریان کشی هم کمتر میشه . برای این کار میتونید از آسی کنترل جریان که تو شارژرها هم ازش استفاده میشه استفاده کنید (دقت کنید لحظات اول شارژ موبال داغ میشه و کم کم که باطری شارژ میشه شارژر هم کم کم خنک میشه
                  عجب؟؟؟ oo: oo:شما چی فکر نکنم مطمئن باشید.
                  این اولین باری هست که درباره اصول کار شارژرها همچین چیزی خوندم ..مبنای شارژ اندازه گیری جریان شارژ هست نه ولتاژ.
                  دوست عزیز اینکه در موبایل آداپتو داغ میشه دلیل اینه که کنترل جریان صورت نمی گیره و با دیوتی سایکلی که براش در نظر گرفتن
                  شارژ صورت میگیره علتشم اینه که در موبایل سرعت شارژ شدن از اهمیت بیشتری برخورداره تا عمر باطری. در هر صورت اونجا هم
                  ولتاژ باطری تحت نظره نه جریان.
                  با کنترل جریان شارژ با شیب یکنواخت صورت میکیره نه به باطری فشار میاد نه آداپتور داغ میشه دیوتی سایکل هم اضافه بشه
                  مطمئن میشیم افت ولتاژ مقاومت داخلی باطری در تست ولتاژ بی تاثیر بوده.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوال در مورد این شارژر

عجب؟؟؟ oo: oo:شما چی فکر نکنم مطمئن باشید.
                    این اولین باری هست که درباره اصول کار شارژرها همچین چیزی خوندم ..مبنای شارژ اندازه گیری جریان شارژ هست نه ولتاژ.
                    دوست عزیز اینکه در موبایل آداپتو داغ میشه دلیل اینه که کنترل جریان صورت نمی گیره و با دیوتی سایکلی که براش در نظر گرفتن
                    شارژ صورت میگیره علتشم اینه که در موبایل سرعت شارژ شدن از اهمیت بیشتری برخورداره تا عمر باطری. در هر صورت اونجا هم
                    ولتاژ باطری تحت نظره نه جریان.
                    با کنترل جریان شارژ با شیب یکنواخت صورت میکیره نه به باطری فشار میاد نه آداپتور داغ میشه دیوتی سایکل هم اضافه بشه
                    مطمئن میشیم افت ولتاژ مقاومت داخلی باطری در تست ولتاژ بی تاثیر بوده.
                    بنده هم گفتم جریان نه ولتاژ :angry:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوال در مورد این شارژر

نوشته اصلی توسط hm1bit
                      بنده هم گفتم جریان نه ولتاژ :angry:
                      منظور بنده رو از کنترل جریان متوجه نشدی
                      بنده نگفتم جریان رو تحت نظر میگیریم !!! گفتم کنترل میکنیم.
                      ببینید جریان رو ثابت نگه میداریم و ولتاژ رو تحت نظر میگیریم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X