ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

موضوع: ظرفيت سلف

2011/09/26
    خراسان رضوي-مشهد
    759
    28

ظرفيت سلف

سلام من يه سيم پيچ درست کردم اگه يه تيکه آهن نزديک کنم ظرفيت سلفيش تغيير ميکند؟ آنقدر محسوس هست؟ چون ميخوام براي فلز ياب اسفادش کنم با ميکرو اگه کار کرد ميزارم اينجا
    2009/12/28
    2,138
    67

پاسخ : ظرفيت سلف

نقل قول نوشته اصلی توسط reza javahery
    سلام من يه سيم پيچ درست کردم اگه يه تيکه آهن نزديک کنم ظرفيت سلفيش تغيير ميکند؟ آنقدر محسوس هست؟ چون ميخوام براي فلز ياب اسفادش کنم با ميکرو اگه کار کرد ميزارم اينجا
    این روش سالهاست استفاده میشه البته بدون میکرو به اختصار bfo نامیده میشه
    روشهای بهتری هم وجود داره tr و PI
    روش های پیشرفته ای هم وجود داره که در انحصار شرکتهای معدن یاب هست
    مثل استفاده از امواج با فرکانس بالا که رگه های طلا رو مشخص میکنه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2011/09/26
    خراسان رضوي-مشهد
    759
    28

خوب ظرفيت سلف تغيير ميکنه اگه آهن نزديکش شه
    2009/08/01
    528
    14

بله البته به فرکانس هم بستگی داره چون در فرمول محاسبه L فرکانس و XC دو عامل تعیین کننده هستند. وقتی یک فلز به سیم پیچ نزدیک بشه باعث تجمع میدان مغناطیسی حول اون میشه و همین قضیه XC رو تغییر میده که نهایتا L تغییر میکنه.
    2011/09/26
    خراسان رضوي-مشهد
    759
    28

اين تغييرات کمه يا زياد
    2009/12/28
    2,138
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط reza javahery
    اين تغييرات کمه يا زياد
    سئوال شما مبهمه
    شما این تغییرات رو در چه فاصله ای مد نظر دارید مثال میزنم
    یک قطعه آهن در فاصله یک متری بوبین قرار داره شما نزدیکترش میکنی تا فاصله بشه 80 سانت
    یک زمانم شما نیاز به آشکار ساز عبور قطعات فلزی داری و قطعه در هنگام عبور مماس با بوبین قرار میگیره.
    اول مشخص کنید فلزیاب رو برای چه منظوری لازم دارید.
    بله البته به فرکانس هم بستگی داره چون در فرمول محاسبه L فرکانس و XC دو عامل تعیین کننده هستند. وقتی یک فلز به سیم پیچ نزدیک بشه باعث تجمع میدان مغناطیسی حول اون میشه و همین قضیه XC رو تغییر میده که نهایتا L تغییر میکنه.
    ظرفیت یا اندوکتانس سلف ربطی به فرکانس نداره چیزی که به فرکانس مربوط میشه xL یا راکتانس سلفی هست xL=6.28*F*L
    اندوکتانس با تعدا دور سیم پیچ -فشرده گی خطوط قوا -طول و قطر بوبین رابطه داره
    نزدیک شدن آهن به بوبین باعث فشرده گی خطوط قوا میشه.

2009/08/01
    528
    14

ظرفیت یا اندوکتانس سلف ربطی به فرکانس نداره چیزی که به فرکانس مربوط میشه xL یا راکتانس سلفی هست xL=6.28*F*L
    اندوکتانس با تعدا دور سیم پیچ -فشرده گی خطوط قوا -طول و قطر بوبین رابطه داره
    نزدیک شدن آهن به بوبین باعث فشرده گی خطوط قوا میشه.
    دوست عزیز شما یک نگاه به فرمول خودت بنداز F چیه؟فرکانس ، L چیه؟ اندوکتانس -خوب مسلما وقتی XC و L و F داخل فرمول هستند همشون در محاسبه دخیلند و تاثیرگذار. اگر فرکانس تاثیری در میزان خودالقایی نداره پس توی فرمول چکاره هست؟؟؟
    آیا این فرمول رو به این شکل نمیشه نوشت؟
    L=XL/6.28F
    2009/12/28
    2,138
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz_t
    دوست عزیز شما یک نگاه به فرمول خودت بنداز F چیه؟فرکانس ، L چیه؟ اندوکتانس -خوب مسلما وقتی XC و L و F داخل فرمول هستند همشون در محاسبه دخیلند و تاثیرگذار. اگر فرکانس تاثیری در میزان خودالقایی نداره پس توی فرمول چکاره هست؟؟؟
    آیا این فرمول رو به این شکل نمیشه نوشت؟
    L=XL/6.28F
    عزیز من شما به من بگو R=V/I میتونی مقدار R رو تو مدار با I تغییر بدی V و I در محاسبه دخیلند درسته.

2009/08/01
    528
    14

R یک مقاومت اهمی صرف است و هیچ فاکتور متغیری ندارد در صورتیکه سلف علاوه بر مقاومت اهمی یک مقاومت ظاهری هم دارد که متناسب با فرکانس متغیر است پس به هیچ وجه این دوتا رو نمیشه باهم مقایسه کرد.حتی خودالقایی هم بوسیله عوامل فیزیکی مثل هسته و فاصله حلقه ها و فاکتورهای مداری مثل جریان تغییر میکنه در صورتیکه مقاومت R با هیچ فاکتوری تغییر نمیکنه.
    2009/12/28
    2,138
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz_t
    R یک مقاومت اهمی صرف است و هیچ فاکتور متغیری ندارد در صورتیکه سلف علاوه بر مقاومت اهمی یک مقاومت ظاهری هم دارد که متناسب با فرکانس متغیر است پس به هیچ وجه این دوتا رو نمیشه باهم مقایسه کرد.حتی خودالقایی هم بوسیله عوامل فیزیکی مثل هسته و فاصله حلقه ها و فاکتورهای مداری مثل جریان تغییر میکنه در صورتیکه مقاومت R با هیچ فاکتوری تغییر نمیکنه.
    دوست عزیز من با منطق خودت جواب دادم گفتی چون تو فرمول فرکانس رو تغییر بدیم اندوکتانس تغییر میکنه این مثال رو زدم.
    مقاومت ظاهری سلف از مقاومت اهمی و مقاومت سلفی تشکیل شده و امپدانس نامیده میشه که با فرکانس تغییر میکنه.
    چیزی که شما میگید L اندوکتانس و ظرفیت خود القائی نامیده میشه و از فرکانس مستقل هست.
    عوامل فیزیکی جزء تغییر ناپذیر یک سلف هست والا با دستکاری فیزیکی یک مقاومت میشه اونم تغییر داد.
    سلف متغیر هم داریم که با جابجایی هسته تغییر میکنه مقاومت متغیر هم داریم .
    شما وقتی بازار میری سلف 10 میکرو هانری بخری فروشنده ازت میپرسه در چه فرکانسی؟
    اندوکتانس سلف در فرکانس تغییر نمی کنه اما سلف در برابر هر فرکانسی یک مقامت سلفی داره و اونه که تغییر میکنه.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21