ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2012/10/28
    مشهد
    249
    15

نیاز به جرقه 10 سانتی متری

با سلام.
    من برای تفریح به یک سیستم ایجاد جرقه های قوی شدیدا احتیاج دارم.
    الان خودم یک چیزی ساختم با 3 تا کویل گنده که در واقع از این شیر برقی های سلنوید هستند که فکر می کنم 3 تاش با هم 1-10 هانری می شن. 3 تارو با هم موازی کردم که جریان زیاد بشه و مقاومت 3 تاش موازی حدود 28اهم می شه.
    بعد اومدم با منبع تغذیه و هرچی باتری داشتم ولتاژ مستقیم 80ولت درست کردم و 7 تا رله 240ولت 2 کنتاکت یعنی 14 تا رله رو سری بستم و جریان کنترل رله رو دادم به یک کلید که وقتی کلید وصله رله ها جریانو وصل کنن به کویل ها و وقتی جریان ماکسیمم شد جریانو برایم خیلی سریع قطع کنن که یکم ولتاژ بدست بیاد.
    البته رو رله نوشته 240 ولت ولی من کنتاکتشو دیدم بیشتر از 1 میلیمتر فاصله دارند یعنی ولتاژ شکستش باید حداقل 3000ولتی بشه.
    در آخر وقتی جریانو از کویل با رله قطع می کنم باید یک ولتاژ زیادی بین اون سر رله و این سر سلف ها ایجاد بشه. ولی من جرقه 0.01 میلیمتری هم نتونستم از این سیستم بگیرم.
    ولتاژشم می دادم به مولتیمترم که 500 ولت ماکسیممه تند تند جریانو قطع و وصل می کردم ولتاژو نشون می داد حدود 200-400 ولت.
    شوکشم رو خودم امتحان کردم فقط یکم درد لحظه ای و یک انعکاس از طرف خودم بود که ناچارا می پریدم هوا.
    کاربرد این مدار هم همینه که شب امتحان برای بیدار موندن از این شوکا می دم به خودم خیلی حال می ده.
    یک چیز جالب دیگه موج الکترومغناطیسی حاصل از این مدار ضربه تا فاصله چند متر (فکر کنم تا 10 متر) روی بلندگوهای کامپیوتر شنیده می شه.
    ولی مشکلش کجاست؟ برای چی حداقل 14*200=2800 ولت بدست نمیاد؟ رله هام کندن یا سلفا سریع خالی می شن؟یا ولتاژ ایجاد می شه تو لابهلای سیما حدر میره؟ من هیچ عایق کاری رو سیما انجام ندادم. یعنی کنتاکت هایی هستن که 3 میلیمتر با هم فاصله دارن و عایق نیستن.

حالا من چیکار کنم یک جرقه حد اقل 10 سانتی متری داشته باشم؟ خیلی حیاتیه من به جرقه احتیاج دارم.
    2012/06/02
    1,305
    16
    IRT

پاسخ : نیاز به جرقه 10 سانتی متری

ازمدارات موجود در این تاپیک ها استفاده کنید:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کاربرد این مدار هم همینه که شب امتحان برای بیدار موندن از این شوکا می دم به خودم خیلی حال می ده.
    این کار بسیار خطرناک است و در طولانی مدت باعث عوارض جبران ناپذیر میشود
    2013/01/04
    ->تو اوج رویاهام<-
    256
    8

پاسخ : نياز به جرقه 10 سانتي متري

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan_M
    کاربرد اين مدار هم همينه که شب امتحان براي بيدار موندن از اين شوکا مي دم به خودم خيلي حال مي ده.
    چه جالب
    بزن اگه کارايي داشت منم ميگيرم
    فکر کنم از قرص و.. بهتره :biggrin:
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3