اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به جرقه 10 سانتی متری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به جرقه 10 سانتی متری

با سلام.
    من برای تفریح به یک سیستم ایجاد جرقه های قوی شدیدا احتیاج دارم.
    الان خودم یک چیزی ساختم با 3 تا کویل گنده که در واقع از این شیر برقی های سلنوید هستند که فکر می کنم 3 تاش با هم 1-10 هانری می شن. 3 تارو با هم موازی کردم که جریان زیاد بشه و مقاومت 3 تاش موازی حدود 28اهم می شه.
    بعد اومدم با منبع تغذیه و هرچی باتری داشتم ولتاژ مستقیم 80ولت درست کردم و 7 تا رله 240ولت 2 کنتاکت یعنی 14 تا رله رو سری بستم و جریان کنترل رله رو دادم به یک کلید که وقتی کلید وصله رله ها جریانو وصل کنن به کویل ها و وقتی جریان ماکسیمم شد جریانو برایم خیلی سریع قطع کنن که یکم ولتاژ بدست بیاد.
    البته رو رله نوشته 240 ولت ولی من کنتاکتشو دیدم بیشتر از 1 میلیمتر فاصله دارند یعنی ولتاژ شکستش باید حداقل 3000ولتی بشه.
    در آخر وقتی جریانو از کویل با رله قطع می کنم باید یک ولتاژ زیادی بین اون سر رله و این سر سلف ها ایجاد بشه. ولی من جرقه 0.01 میلیمتری هم نتونستم از این سیستم بگیرم.
    ولتاژشم می دادم به مولتیمترم که 500 ولت ماکسیممه تند تند جریانو قطع و وصل می کردم ولتاژو نشون می داد حدود 200-400 ولت.
    شوکشم رو خودم امتحان کردم فقط یکم درد لحظه ای و یک انعکاس از طرف خودم بود که ناچارا می پریدم هوا.
    کاربرد این مدار هم همینه که شب امتحان برای بیدار موندن از این شوکا می دم به خودم خیلی حال می ده.
    یک چیز جالب دیگه موج الکترومغناطیسی حاصل از این مدار ضربه تا فاصله چند متر (فکر کنم تا 10 متر) روی بلندگوهای کامپیوتر شنیده می شه.
    ولی مشکلش کجاست؟ برای چی حداقل 14*200=2800 ولت بدست نمیاد؟ رله هام کندن یا سلفا سریع خالی می شن؟یا ولتاژ ایجاد می شه تو لابهلای سیما حدر میره؟ من هیچ عایق کاری رو سیما انجام ندادم. یعنی کنتاکت هایی هستن که 3 میلیمتر با هم فاصله دارن و عایق نیستن.

حالا من چیکار کنم یک جرقه حد اقل 10 سانتی متری داشته باشم؟ خیلی حیاتیه من به جرقه احتیاج دارم.

پاسخ : نیاز به جرقه 10 سانتی متری

ازمدارات موجود در این تاپیک ها استفاده کنید:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66229.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...3261#msg343261
    کاربرد این مدار هم همینه که شب امتحان برای بیدار موندن از این شوکا می دم به خودم خیلی حال می ده.
    این کار بسیار خطرناک است و در طولانی مدت باعث عوارض جبران ناپذیر میشود

دیدگاه

پاسخ : نیاز به جرقه 10 سانتی متری

نوشته اصلی توسط Aryan_M
      چه جالب
      بزن اگه کارایی داشت منم میگیرم
      فکر کنم از قرص و.. بهتره :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X