اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عیب یابی پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عیب یابی پاور کامپیوتر

بیشترین قعطه ای که در پاور خراب میشود

پاسخ : عیب یابی پاور کامپیوتر

1: یک خازن که در ابتدای ورودی قرار داره. معمولا مقدارش 4.7 میلی فاراده. اولین مشکلی که پیش میاد معمولا، اینه که این خازن میترکه یا خراب میشه و ...
    2: پل دیودی که در ابتدای ورودی برق 220 ولت قرار داره هم احتمال سوختن دیودهاش هست...
    1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
    2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
    3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

درود بر شما دوستان عزیز
      یک چند سری پاور سوخته گرفتم بعضیاشون درست شد بعضیاشون نه :angry:
      2تا پاور یک اشکال مشابه:
      پاور میزنم به برق ولت خروجی ندارم
      ولی صدای ویززز ترانس میاد قبل از ترانس اصلی (اونی که از همه بزرگتر هست) رو ولت گیری کردم 4 ولت با 10کیلو هرتز فرکانس میاد که این خیلی کم برای پشت ترانس
      دوستان راهنمایی کنید اشکال از کجا میتونه باشه؟؟
      با تشکر :nerd:

اضافه شده در تاریخ :
      دوستان جواب ما رو نمیدین :cry: :cry: :cry:
      یکی دیگه هست اصلا روشن نمیشه :cry2: از قسمت پشت ترانس نیست ولت(300ولت) کامل میاد ولی روشن نمیشه
      Fail Never
      گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
      دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

سلام
        کامپیوترم روشن بود که یهو برق ساختون رفت با اینکه کامپیوتر محافظ داشت ولی از داخل کیس ی صدای بلندی اومد پیگیر که شدم دیدم مشکل از پاور هستش
        پاورم گرین 480 واته
        پاورو کلا از کیس خارج کردم وقتی به برق میزنمش اتصال کوتاه میشه فیوز خونه میپره
        1- میشه راهنمایی کنید مشکل از کدوم قسمت پاوره؟
        2-ممکنه به مادر بوردو هارد آسیبی رسیده باشه؟

دیدگاه

با سلام

1-اول از نظر ظاهری به برد منبع تغذیه توجه کنید ایا دو عدد خازن بزرگ مدار (که معمولا از 50uf بالاتر می باشد) ترکیده یا نه ؟ اگر ترکیده باشد هر دو تای انرا تعویض کنید.

2- با سوختن خازن ها پل دیود مدار میسوزد که باید ان هم تعویض گردد در بردهایی که از 4 عدد دیود برای پل استفاده شده دوعدد از دیودها میسوزد که با تعویض ان مشکل حل میشود .

هیچ چیز واقعا خراب نیست! حتی ساعتی که از کار افتاده دوبار در روز´زمان را درست نشان می دهد و امید سرابی است که اگر ناپدید شود همه از تشنگی خواهیم سوخت.

دیدگاه

با سلام

در مورد پاوری که ولتاژ 300 ولت روی برد وجود دارد ابتدا سه ترانزیستور قدرت ورودی را از مدار جدا کنید دو عدد از این ترانزیستورها با یک شماره مشابه است و یکی دیگر فرق دارد این ترانزیستور مربوط به 5ولت Stand By میباشد که اگر سوخته باشد کل مدار از کار می افتد و اگر سالم باشد بایستی قطعات بیشتری چک شود برای اینکه سر در گم نشوید ابتدا نتیجه سالم بودن این سه ترانزیستور را بگویید تا توضیحات بیشتر را برای شما ارسال کنم -- موفق باشید
            هیچ چیز واقعا خراب نیست! حتی ساعتی که از کار افتاده دوبار در روز´زمان را درست نشان می دهد و امید سرابی است که اگر ناپدید شود همه از تشنگی خواهیم سوخت.

دیدگاه

سلام دوستان
              من یک پاور دارم ولتاز 12 ولت را11ولت میده و 5ولت را 6 ولت میده تو کامپیوتر هم بعضی مواقع ترانس ei35 تق تق صدا میکنه
              الانم بد روشن میشه(بیرون کامپیوتر) باید پاورا تکون بدم چپ و راستش کنم تا روشن بشه
              دیروزم داشتم باهاش یه سوییچینگ که خودم ساختم را باهاش تست کنم برای دفعه ی دوم بود که پاورا تکون میدادم تا روشن بشه یه شوکی بهم وارد کرد که تمام استخونام میلرزید
              مدل پاورم pascal 500wat
              مدل 340u-sca

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mamad_ar
                سلام دوستان
                من یک پاور دارم ولتاز 12 ولت را11ولت میده و 5ولت را 6 ولت میده تو کامپیوتر هم بعضی مواقع ترانس ei35 تق تق صدا میکنه
                الانم بد روشن میشه(بیرون کامپیوتر) باید پاورا تکون بدم چپ و راستش کنم تا روشن بشه
                دیروزم داشتم باهاش یه سوییچینگ که خودم ساختم را باهاش تست کنم برای دفعه ی دوم بود که پاورا تکون میدادم تا روشن بشه یه شوکی بهم وارد کرد که تمام استخونام میلرزید
                مدل پاورم pascal 500wat
                مدل 340u-sca
                با سلام

1-وقتی که ولتاژ 12 ولت خروجی کم باشه یعنی اینکه خازنهایی رو که در مسیر 12 ولت قرار گرفته رو باید تعویض کنی (ظرفیتش کم شده)
                2-وقتی که ولتاژ 5 ولت زیاد شده در ورودی یکی از ترانزیستورها که ولتاژ 5 ولت استندبای را میسازد که معمولا ظرفیت ان بین 2.2 تا 10 میکرو فاراد می باشد مشکل دارد که با تعویض ان مشکل حل می شود.
                3-مشکل بد روشن شدن اگر با تعویض خازنها حل نشد .بایستی در مدار دنبال لحیم سردی بگردی.

موفق باشید.

دیدگاه

تست میکنم و اعلام میکنم
                  در ضمن ولتاز 5 ولت stand by که هنوز پاور روشن نیست 4.3 ولت اونم با این کارا که گفتین درست میشه یا ترانزیسترشو عوض کنم
                  جدیدا حدود 30 ثانیه که پاور تو برق باشه خودش روشن میشه بدون تکون دادن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mamad_ar
                    تست میکنم و اعلام میکنم
                    در ضمن ولتاز 5 ولت stand by که هنوز پاور روشن نیست 4.3 ولت اونم با این کارا که گفتین درست میشه یا ترانزیسترشو عوض کنم
                    جدیدا حدود 30 ثانیه که پاور تو برق باشه خودش روشن میشه بدون تکون دادن
                    با سلام

بله درست میشه نیازی به عوض کردن ترانزیستور نیست .
                    بدون اینکه به مصرف کننده وصل باشه ؟؟؟ :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X