اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در طراحی سیستم های صوتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در طراحی سیستم های صوتی

سلام استادمون یه تحقیق داده که باید تا بعدازظهر جمعه بهش تحویل بدم
    حالا منم که اصلا سیستم صوتی نمیدونم چیه
    کل زمانم از دریافت تحقیق تا تحویل کمتر از 24 ساعته :sad: متن زیر دقیقا چیزیه که استاد خواسته :question: دوستان اطلاعات دارن لطفا یه دستی برسونن

حداکثر فاصله سیم کشی تا بلندگو اگه بلندگو صد وات یا4اهم باشه یا سایز سیمش؟ 1سالن سی در سی چند بلندگو باید طراحی کنیم که صدا خوب پخش شه وات بلندگوها چقدر باشه؟ یا اگر ارتفاع نصب بلندگو رو زیاد کنیم چه اتفاقی می افته

آقایون انتظامات اگه پست رو جای اشتباهی زدم ببخشید.بزارین تا بعد از ظهر جمعه باشه بعد آتیشش بزنین :mrgreen:
    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

پاسخ : راهنمایی در طراحی سیستم های صوتی

بیا بالا :cry:

دیدگاه

استادتون سالمه ؟ من فک میکنم یه جا این مشکل براش پیش اومده که داره از تو سوال میکنه :mrgreen:
      با این اطلاعات که به شما داده نمیشه این چیزارو محاسبه کرد :NO: برای محاسبه حد اکثر طول سیم باید کلی پارامتر برات مشخص باشه که اینجا همش مچهوله :NO:
      اونی هم که میگه ارتفاع بالا باشه چی میشه محاسبش کاره بچه های برق نیست ولی من حالت تجربهای که دارم میتونم بگم حالت غیر واقعی بودن صدا یا حالت ROOM به وجود میاد موقع پخش موسیقی هم صدا طنین دار میشه و مفهوم نیست و و و
      بگو استاد مارو گیر اوردی ؟ :angry: ؟؟؟؟؟ حد اکثر ارتفاع بگو باشه 4 متر اونم سر بلنگو ها رو به پایین (با زاویه 30)
      سیم هم از سیم های مخصوص بلنگو تو اکو فروشی ها بگیر نمره 2 . اینارو بهش بگو بعد برو آموزش درستو حذف کن بعد برو ماشینشو پنچر کن :applause: :mrgreen:

دیدگاه

نه بابا طرف این کارست
        چرا حذف 20 شو گرفتم بابا این یه بهانه بود :nice:

دیدگاه

سلام دوست عزیز اول ایتکه باید مقدار توان امپلیفایر و اهم خروجیش هم مشخص بشه تا تلفات رو حساب کنیم .
          دوم اینکه در مصافت های طولا نی برای جلوگیری از افت ولتاژ در نتیجه (افت کیفیت) از ترانس مچینگ استفاده میشه.
          سایز سیم ساده ترین راه اینه توان و مقاومت رو که داری جریان رو بدست میاری و سیم رو اتخاب میکنی.
          در مورد سالن هم بستگی به بلندگو داره که چه توانی رو بهمون بده .تعدادش رو مشخص میکنیم. اما معمولا 8 تا بلندگو آ‌12اینچ میتونی کیفیت خوبی بگیری البته به نحوه تقسیم بار اهمی و قدرت امپت هم بستگی داره.
          در مورد ارتفاع هم بستگی به سالن داره .
          طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
          امروز رو کامل زندگی کن...
          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X