اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشغال شدن خط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشغال شدن خط تلفن

دوستان سلام
    من یه مدار CALLER ID دارم که لحظه کوتاهی پس از زنگ اول که زده می شود خط رو اشغال می کنه
    خود دستگاه بتهائی هم که به خط تلفن وصل باشه همین طوریه
    فکر کنم مشکل از امپدانس ورودی است!!
    می تونید کمک کنید که برای اینکه مشکلی در سیگنال FSK و DTMF ایجاد نکنه و بی خودی خط رو اشغال نکنه از چه خازن ،آ‌مقاومت،آ‌و ترانسی و یا چکی استفاده کنم تا مشکل حل شود.
    ظاهراً Caller ID هائی را دوستان ایرانی ساختند که این مشکل رو نداره ولی تا حالا مدارشون راندیدم کهخ اونها چه کار کردند؟
    خیلی خیلی ممنونم اگر سریع جواب بدید.

پاسخ : اشغال شدن خط تلفن

شما دو راه حل دارید
    اول اینکه یک مقاومت سری کنید باهاش باید تست کنید ، 300 اهم بزنید اگر اشغال شد بیشتر کنید و اگر کالر آی دی نشون نداد کمتر کنید .

راه دوم که خیلی بهتره یک ترانس کوچک که به اشم چوک میشناسند سر راهش قرار بدین که مقاومت ورودی و خروجی چوک 600 اهم باشه ، اگر کمتر بود یک مقاومت باهاش سری کنید .

دیتا شیت mt8870 را نگاه کنید به ورودیش که به خط تلفن وصل میشه تقسیم مقاومتی گذاشتن یا چوک گذاشتن .
    اما مقاومت هم بزاری درست میشه ، چوک خیلی بهتره تست کن
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

ضمن تشکر فراوان
      این کارها رو کردم ولی مشکل حل نشده ،آ‌
      مقاومت های مختلف از 1K تا 5.6K گذاشتم یک جا مشکل حل شد در منطقه گیشا حل نشده و جواب نداد و همچنان بوق اشغال می زنه!!!

دیدگاه

غیر ممکنه
        وقتی یک مقاومت 5 کیلو سری بزارید اگر دو تا سیم هم به یکدیگر وصل کنی اشغال نمیشه
        یک جای نصب شما ایراد داره شاید سری نمیزاری موازی کردی
        همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
        کانت

دیدگاه

قات لازم است که در مدارات الکترونیکی و یا میکرو کنترلر ها زمان زنگ زدن تلفن را بفهمیم .در موقع زنگ زدن ولتاژ زیادی بر روی خط تلفن قرار می گیرد که اگر بخواهیم به میکرو وصل نماییم میکرو در اولین فرصت میسوزد و ما میبینیم که ای دل غافل آ ی سی سوخته و باید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

گر بخواهیم به میکرو وصل نماییم میکرو در اولین فرصت میسوزد

دیدگاه

سلام عرض ادب
            برای بار دوم هم تماس میگیرد در عرض چند ثانیه کوتاه باز هم خط اشغال هستش ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X