اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خطوط تلفن وارسال داده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خطوط تلفن وارسال داده

با سلام
    من چند تا سوال در مورد خطوط تلفن دارم:
    1. من می خوام وقتی گوشی رو بر می دارم صدای بوق آزاد نشنوم یعنی یک جوری می خوام ارتباط داخلی درست کنم ؟

2. من می خوام به صورت پالسی اطلاعات رو بفرستم (از طریق خط موقعی که گوشی برداشته شد اطلاعات فرستاده بشه)
    با چه فرکانسی بفرستم که فرکانس ها تداخل پیدا نکنه(فرکانس مربوط به حرف زدن)
    3. فرکانسی که روی خط تلفن میشه فرستاد حداکثر چقدره؟ به صورت تن فقط یا پالسی هم میشه؟
    ممنون میشم دوستان کمک کنند

خطوط تلفن وارسال داده

سلام . خوبی دوست عزیز ؟
    1- اگه از خط حدود 20 میلی آمپر جریان بکشید ولتاژش در حدود 9 تا 12 ولت میشه ( قبلش حدود 50 ولت هست ) اینطوری خط اشغال میشه .
    2- فکر نکنم بتونید به صورت پالسی کار کنید چون که خط مانند یه مقاومت و خازن عمل میکنه و لبه های پالس شما رو میبره در پایان خط با توجه به تضعیف دیگه پالس ها قابل بازخوانی نیستن .
    فرکانس صحبت حدود 4 کیلو هرتز هست . شما باید بالاتر کار کنید مثلا 10 کیلو هرتز ولی مشکل اینه که با این فرکانس تقریبا تمام سیگنال شما فیلتر میشه .
    3- در بالا هم پاسخ دادم همین 4 کیلو هرتز رو هم به زور ازش عبور میدن .
    ولی خوب یه چیزی هست . ما یه مبحثی داریم به نام خطوط انتقال مخابراتی در اونجا مدار رو گسترده فرض میکنیم و برای هر تیکه از خط یه مقاومت و سلف و خازن و مقامت معکوس در نظر میگیریم شاید شاید از طریق اون محاسبات بتونید کاری انجام بدید .

فکر میکنم شما هم مثل من بد جوری توی فکر هستید که این ADSL چطوری کار میکنه نه ؟
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

سلام
      راستش آره
      می خوام بدونم چطوری دیتا میفرسته اخه منم می خوام دیتا بفرستم نیم دونم چطوری بفرستم
      با آی سی mt8870 فقط می شه کدهای خاصی فرستاد من می خوام 0تا 255 بفرستم به نظره شما چطوری این کار انجام بدم (راحت ترین کار)
      در ضمن دیتا در حد 40/45 کیلو فقط
      ممنون از جوابتون

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

سلام .
        به نظر من چون کاری هست که تست و ... اش مشکله بهترین راه استفاده از مودم است .
        2تا مودم external استفاده کنی میتونی این کار رو انجام بدی .
        مودم ها خودشون با یه تکنیکی روی یه سرعتی با هم هماهنگ میشن بعد شما داره از این طرف میفرستید اون طرف دریافت میکنید .
        موفق باشید .

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

شما باید دیتا رو بصوزت fsk با فرکانسهای بین 3 تا 10khz مدوله کنید
          در صورتی که جواب نده(احتمال زباد جواب میده) با فرکانسهای پایین تر امتحان کنید

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
            سلام .
            به نظر من چون کاری هست که تست و ... اش مشکله بهترین راه استفاده از مودم است .
            2تا مودم external استفاده کنی میتونی این کار رو انجام بدی .
            مودم ها خودشون با یه تکنیکی روی یه سرعتی با هم هماهنگ میشن بعد شما داره از این طرف میفرستید اون طرف دریافت میکنید .
            موفق باشید .
            از Virtual Modem هم میشه استفاده کرد

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

سلام اقا
              فکر می کنم با dtmfبشه همان 8870 که 19 حالت داره می توانید با دو بار فرستادن 16*16 مقدار را بفرستید ولی این کد ها یک زمان مشخصی طول می کشن و فرکانس خیلی کم می شه

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

8870مال گرفتن نه فرستادن عزیز تازه اگرم بفرسته بدرد این کار نمیخوره هر کار یه راهی داره هر خونه یه در داره سایت پسورد داره :cry: :shock: :(

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

سلام
                  به نظر من آقای ep5ara درست میگن ارسال داده های دیجیتال از طریق خط تلفن به صورت مدلاسیون صورت میگیره ........... این روش بهترین راهه .
                  گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
                  وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

نوشته اصلی توسط hoomat
                    سلام
                    به نظر من آقا&ی ep5ara درست م&یگن ارسال داده ها&ی د&یج&یتال از طر&یق خط تلفن به صورت مدلاس&یون صورت م&یگ&یره ........... ا&ین روش بهتر&ین راهه .
                    آقا ممنون ولی من رشته ام برق صنعتی یه خورده بیشتر و واضح تر توضیح بدین

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

اقا یه کسی گیر بیاد جواب این عزیزو بده

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

شما یه سری کتاب (قطعات ومدارات جان مارکوس )را ببین اونجا هست اگر دم دستم بود شماره صفحه رو هم میگفتم

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

نوشته اصلی توسط 123456za
                          نوشته اصلی توسط hoomat
                          سلام
                          به نظر من آقای ep5ara درست میگن ارسال داده های دیجیتال از طریق خط تلفن به صورت مدلاسیون صورت میگیره ........... این روش بهترین راهه .
                          آقا ممنون ولی من رشته ام برق صنعتی یه خورده بیشتر و واضح تر توضیح بدین
                          سلام . خوبی دوست عزیز ؟
                          ببین کاری که شما می خواهید انجام بدید از نظر سخت افزاری تقریبا درست کردنش برای ما و با سواد ما محال هست . ولی با 2 تا مودم میتونید این کار رو انجام بدید .
                          اگه می خواهید این کار رو کنید باید بتونید با مودم کار کنید .
                          موفق باشید .

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

اگر خودت می خوای بسازی می تونی از آی سی های مودم استفاده بکنی. اینجور آی سی ها زیاد هستن ولی خوب همشون رو نمی تونی پیدا بکنی. اگر بری آرا الکترونیک اونجا یک لیستی داره که میتونی این آی سی رو پیدا بکنی.

HTH - Shahriar
                            Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

خطوط تلفن وارسال داده

درود .......

مبحث انتقال data توسط خطوط تلفن یه مقدار پیچیده است. چرا؟
                              چون پهنای باند خطوط و دستگاههای مخابراتی بگونه ای طراحی شده که برای انتقال صوت با فرکانس 300 HZ تا 3000 HZ مناسب است . لذا برای انتقال اطلاعات دیجیتالی که پهنای باند آنها به چند صد KHZ و MHZ میرسد ، مناسب نیستند .

اما با استفاده از مدولاسیون frequency shifte keys به اختصار fsk میتوان با baud 600 داده را از طریق خط تلفن ارسال کرد .( 600bps)
                              برای سرعت انتقال بیشتر از مدولاسیون psk و برای سرعت باز هم بیشتر از مدلاسیون QAM استفاده میکنند.

فعلا تا همین قدر رو از من قبول کنید ، به امید خدا سعی میکنم مقاله ای در این زمینه تهیه کنم و توی سایت قرار بدم.

پاینده باشید.
                              گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
                              وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X