اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مهاجرت از AT91 به LPC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مهاجرت از AT91 به LPC

سلام.
    دوستان من تا به حال با آرم های شرکت اتمل کار می کردم امّا وقتی با آرم های فیلیپس و امکانات آنها(مخصوصا سرعت بالا و TFT LCDو...) آشنا شدم تصمیم گرفتم که با آرم های فیلیپس کار کنم.
    برای شروع هم قصد دارم با هدر برد LPC1768 کار کنم .
    چند سوال در رابطه با دستورات این سری از میکروکنترلر ها داشتم:
    آیا در میکرو های فیلیپس هم باید قبل از استفاده از Peripheral ها کلاک آن ها را فعال کرد؟
    چه دستوراتی برای ست و ریست کردن پین ها و یا تعریف کردن آنها به صورت ورودی یا خروجی استفاده میشود؟
    آیا دستورات سری کرتکس و آرم 7 با هم تفاوت دارند
    برای راه اندازی میکرو از چه مداری استفاده کنم؟(ولتاژ های مورد نیاز - خازن ها و ...)
    ممنون میشوم اگر به سوالاتم پاسخ بدهید.

پاسخ : مهاجرت از AT91 به LPC و چند سوال در رابطه با برنامه  

سلام.
    چه خوب.یک نفر دیگه هم به جمعیت LPC کاران اضافه شد. :biggrin:
    برای cortex از دستورات cmsis استفاده میشه.
    که آموزش کامل این دستورات برای 1768 در این انجمن داده شده.
    این تاپیک هم آموزش lpc1313 هست که با lpc1343 هیچ فرقی نداره جز usb.
    حالا که قصد دارید از cortex استفاده کنید بهتره که اون کیل رو هم از رو سیستم پاک کنید. :biggrin:
    جاش کمپایلر CoIDE رو نصب کنید که واقعا برای cortex ها عالیه.حتما دانلودش کنید.

تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

پاسخ : مهاجرت از AT91 به LPC

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتان.
      فقط یک سوال دیگر هم دارم:
      آیا رجیستر ها و دستورات میکرو های 1768 و 1788 تفاوت دارند یا یکی هستند(البته به جز دستورات ال سی دی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
        خیلی خیلی ممنون از راهنماییتان.
        فقط یک سوال دیگر هم دارم:
        آیا رجیستر ها و دستورات میکرو های 1768 و 1788 تفاوت دارند یا یکی هستند(البته به جز دستورات ال سی دی)
        دستورات cmsis کلا یه استاندارده واسه cortex ها.
        یعنی اگه شما با این دسورات برنامه نویسی کنید قادر خواهید بود به راحتی و با تغییرات خیلی کم کد رو برای میکرو های دیگه سری کورتکس مچ کنید.

دیدگاه

یک سوال دیگر(ببخشید که زیاد سوال می پرسم. من تا به حال با کرتکس و CMSIS و ... کار نکرده ام)
          CMSIS فقط برای کیل است یا در کل کامپایلر ها (coIDE و...) استفاده می شود؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مهاجرت از AT91 به LPC و چند سوال در رابطه با بر

نوشته اصلی توسط PLASMA
            یک سوال دیگر(ببخشید که زیاد سوال می پرسم. من تا به حال با کرتکس و CMSIS و ... کار نکرده ام)
            CMSIS فقط برای کیل است یا در کل کامپایلر ها (coIDE و...) استفاده می شود؟
            خواهش میکنم :smile:
            cmsis لایبراری هایی هستند که میشه به هر کمپایلر اضافه کرد.و میتونید از اینجا لایبراری های میکروتون رو پیدا کنید.
            کمپایلر CoIDE این لایبراری ها رو داره.و خیلی راحت میتونید ازشون استفاده کنید.
            اما استفاده از cmsis در کیل اندکی دشوار است.

دیدگاه

من کامپایلر CoIDE را از لینکی که در ایران میکرو بود دانلود کردم(203-202 مگابایت) اما متاسفانه فایل نصب اجرا نمیشود و ارور می دهد :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
                من کامپایلر CoIDE را از لینکی که در ایران میکرو بود دانلود کردم(203-202 مگابایت) اما متاسفانه فایل نصب اجرا نمیشود و ارور می دهد :sad:
                راستش من خودم از این لینک ها دانلود نکردم.فکر نمیکردم که مشکل داشته باشه.این جوری دانلود کردم:

برو به این صفحه و در آخر صفحه Download through CoCenter رو کلیک کن بعد از ثبت نام یه نرم افزار با حجم 1.7 دانلود میشه.
                بعد از نسب این نرم افزار میتونید آخرین ورژن CoIDE رو از طریق همین نرم افزار دانلود کنید.
                البته اول مطمئن شید که عیب از نرم افزار دانلود شده هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
                  با سلام
                  برای من هم ایراد میگرفت موقع نصب اول یک فولدر در درایو c خودم ساختم ( با نام دلخواه ) و موقع نصب به جای دایرکتوری پیش فرض آن را معرفی کردم وکامل ورژن 1.7 نصب شد

دیدگاه

من هدر برد LPC1768 را سفارش دادم و به زودی به دستم می رسد.
                    http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=136&products_id=876

دیدگاه

من اولین برنامه ام را برای LPC1768 نوشتم!(البته بدون CMSIS)
                      بسیار کوتاه تر و ساده تر از برنامه های اتمل بود!(تنظیمات کم تر - رجیستر های ساده تر و روان تر)

دیدگاه

شما میتونید تو coide از سیستم عاملش (که اخرین تیک رو باید بزنید) میتونی استفاده کنید
                        راه اندازی enc28j60 و enc424j600 برای RL-TCPnet

راه اندازیks0108 با emwin

راه اندازی lcd7 اینچ با داریور داخلی stm32f429

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi_nxp
                          حالا که قصد دارید از cortex استفاده کنید بهتره که اون کیل رو هم از رو سیستم پاک کنید. :biggrin:
                          جاش کمپایلر CoIDE رو نصب کنید که واقعا برای cortex ها عالیه.حتما دانلودش کنید.
                          سلام
                          نمی دونم چطوریه که برای کورتکس و مخصوصا استفاده از cmsis این قدر بچه ها با کیل مشکل دارند در حالی که ایجاد یک پروژه با کیل برای کرتکس هم کار ساده ایه. فقط باید درست انجام بشه ...
                          فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
                          فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
                          فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
                          فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

هدر برد من تازه به دستم رسید و همین امروز چند پروژه با آن پیاده سازی کردم:
                            مولتی تسکینگ
                            lcd کاراکتری
                            usb

من به دوستانی که قصد دارند با AT91 کار کنند پیشنهاد میکنم که به جای آن با LPC کار کنند. واقعا کار با LPC در حد کار با AVR ساده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
                              سلام
                              نمی دونم چطوریه که برای کورتکس و مخصوصا استفاده از cmsis این قدر بچه ها با کیل مشکل دارند در حالی که ایجاد یک پروژه با کیل برای کرتکس هم کار ساده ایه. فقط باید درست انجام بشه ...
                              اگه امکانش هست مسیر درستشو شما بیان کنید تا اینقدر سراغ برنامه های متفرقه نریم!!!
                              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                              // - - - - - - - - - -
                              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                              // - - - - - - - - - -
                              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X