اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صدا دادن هارد کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صدا دادن هارد کامپیوتر

سلام
    هارد کامپیوتر من بد جوری سرو صدا می کنه بخصوص موقعی که نرم افزارهای سنگین ر باز می کنم مثل آلتیوم و...
    دلیلش چیه؟؟؟

پاسخ : صدا دادن هارد کامپیوتر

هارد وقتی از عمرش زیاد بگذره اینجوری میشه
    این صدا بیشتر بیشتر میشه تا اینکه عمرش رو میده به شما و میره به دیار باقی
    بهتره تا به اون مرحله نرسیدی به فکر یک هارد جدید باشی

دیدگاه

وقتی هاردت سنگین باشه (از نظر اطلاعاتی) اینطوری میشه
      ولی ممکنه هارد بدسکتور هم گرفته باشه

پیشنهادم اینه که از حجم اطلاعاتیت کم کن مخصوصا درایو ویندوزت رو
      و بعد هاردت رو یه دفراگ کامل بکن

یا علی...
      ماکه رفتیم خدمت (فعلا که 14 ماهش گذشت).........چون میگذرد غمی نیست....

http://tif00s.persiangig.com/image/MLX90614.jpg

دیدگاه

صدای هارد 2 نوعه ..
        یه نوع مربوط میشه به صدای خواندن و نوشتن(هر چی حجم خواندن و نوشتن زیاد باشه صدا بیشتره) که تو بعضی مادربورد ها مقداری بیشتره و منبعش هم بلند گوی داخل کیسه .. میتونید برای اطمینان بلند گوی داخل کیس رو از مدار خارج کنید .. بعضی از سیستم ها این صدا از اسپیکر هم دیدم پخش بشه که میتونید اسپیکر رو هم خاموش کنید تا مطمئن بشید
        و نوع دیگه وقتیه که هارد مشکل فیزیکی داره .. در صورتی که مطمئن شدید از بلند گو نیست حتما حتما از اطلاعات مهم تون بک پ بگیرید چون ممکنه هر لحظه از کار بیوفته
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

با تشکر از همگی دوستان یه سوال دیگه:
          از کمبود RAM می تونه باشه؟

دیدگاه

کمبود رم میتونه باعث افزایش دفعات خواندن و نوشتن در page file بشه و اگه صدا از بلند گوی داخل کیس میاد طبیعیه که صدا بیشتر میشه

--
            چطور فهمیدید هارد ه که صدا میده؟ در کیس رو باز کردید؟ مطمئنید صدا از بلند گوی داخل کیس نمیاد؟
            منظورتون از بد جور چیه؟ چون وقتی میگید "بد جور" از خود کلمه اینطور بر میاد :-?? که هارتون مشکل اساسی داره و ربطی به رم و پر شدن هارد نداره ..
            ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

در کیس بازه.
              تو کیس هم بلندگو نمی بینم.
              حتی فایر فاکس ر که باز می کنم این صدا می آد

دیدگاه

فکر میکنم از این بازر ها باشه .. خیلی کوچیکه پایین مادر بورد رو باید بگردید .. اگه نیافتید مدل مادر برد رو بگید تا عرض کنم کجا باید باشه ..
                نوع صدایی که تولید میشه رو هم بگید

دیدگاه

نه دستم ر گذاشتم رو سوراخ بازر فرق نکرد.
                  صدا هم شبیه صدای دری که لولاهاش روغن نداره.
                  هارد هم مکستور ساتا 160 می باشد.
                  رم 512 است.

دیدگاه

دلیلش این میتونه باشه که خیلی توی سیتمتون اطلاعات و فایل ها رو کات و پیست و جابجا یا حذف کردین
                    این کار باعث میشه اطلاعات در هارد به صورت مرتب ذخیره نشده باشه و هارد از هر فضای خالی برای ذخیره یک فایلتون استفاده کنه
                    به زبون ساده تر مثلا یک کتابخونه رو در نظر بگیرید که به اندازه یک سانت بین هر 100کتاب فاصله باشه
                    کتاب شما هم 15سانت قطرش باشه...شما میاین اون رو 15 قسمت میکنید و بین اون فضای خالی کتاب ها قرار میدین
                    بله جای میگیره
                    ولی وقتی دوباره اون کتاب رو بخواین فراخوانی کنید از بس پراکنده شده و باید جلو عقب برید و دنبالش بگردین صداتون در میاد دیگه !

خوب قضیه هارد شماهم همینطوره
                    شما اطلاعاتتون رو با یک نرم افزار استاندارد و مناسب طبقه بندی کنید.
                    شاید هارد 500گیگ یک روز یا حتی 2روز طول بکشه ولی از آخر هاردتون یه نفس راحتی میکشه و میگه.... دمــــــــــــت گــــــــــــرم
                    صدای قژ قژ و جیقشم در نمیاد....سرعت کامپیوترتم مثل روز اول فضایی میشه
                    موفق باشید دوستان
                    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud85
                      نه دستم ر گذاشتم رو سوراخ بازر فرق نکرد.
                      .. احتمالا بازر رو مادربورد لحیم شده که نتونستید دربیارید ..
                      نوشته اصلی توسط masoud85
                      صدا هم شبیه صدای دری که لولاهاش روغن نداره.
                      کلا صدای هارد میتونه آدم رو اذیت کنه(در سکوت) ولی دیگه اونقدر واضح و مشخص نمیشه .. اگر اغراق نمیکنید و واقعا صدای لولای در میده باید یه فکر هارد جدید باشید ..

دفراگمنت ممکنه مقداری سرعت لود فایل رو افزایش بده (نه سرعت لود همه فایل ها رو .. و نه سرعت کلی رو) ولی (تا اونجایی که من دیدم) معجزه نمیکنه .. در اکثر موارد هم اصلا تفاوتی احساس نمیشه حداقل من احساس نکردم ..

در صورتی که هارد مشکل فیزیکی داشته باشه دفراگمنت توصیه نمیشه

دیدگاه

دفراگ تو سرعت لود فایل تاثیر محسوسی نداره ، باعث میشه تا فایل ها مرتب بشن تا هارد و فایلهات دچار آسیب نشه
                        مثلا اگه هاردت دفراگ نباشه امکان ریکاوری فایلهای هاردت خیلی کمه

شما باید هاردت رو یه دفراگ کامل کنی (همونطور که قبلا گفتم ! ) ، چون قلم فلزی هارد باید هی دنبال تیکه های فایل اجرایی از رو دیسک هارد بگرده، یعنی هی باید از یه قسمتی بره به قسمته دیگه و هی برگرده و ... و تو حین این فاصله هی صدا میده

و کارای بعدی که انجام میدی (برای سرعت لود بیشتر هم هست ) از حجم درایو ویندوزت کم کن ( مثلا برنامه هایی اضافی رو پاک کن ، دایکیومنت رو خالی کنی و . . . و همیشه هیستوری رو خالی کن)

در ضمن سعی کن برنامه های بجز برنامه های مخصوص ویندوز رو در درایو دیگری نصب کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد خیالت راحت ، اینکار باعث میشه هم درایو ویندوزت حجمش زیاد نشه و هم تو سرعت ویندوز تاثیری نذاره و حتی اینکار باعث میشه بعد از تعویض ویندوزت بتونی باز از برخی برنامه ایی که قبلا نصب کردی استفاده کنی

برای دفراگ هاردت هم از این برنامه استفاده کن TuneUp Utilities (این برنامه خیلی کاربردیه و کارای خیلی زیاده دیگه ای هم انجام میده!)

ماکه رفتیم خدمت (فعلا که 14 ماهش گذشت).........چون میگذرد غمی نیست....

http://tif00s.persiangig.com/image/MLX90614.jpg

دیدگاه

سلام
                          دوتا سوال دارم
                          یه هارد قدیمی 40 داشتم برای اطلاعات با حجم زیاد جای فلش ازش استفاده میکردم :biggrin:
                          هر چند وقت یه بار یه صدای تق میداد(مثل وقتی هار خاموش میشه)
                          یه روز وصلش کردم و شروع کرد همون صدا رو تق تق تق تق تق...
                          پیوسته و دیگه بالا نمیاد :sad:
                          ختم بگیرم براش؟ یا درست میشه؟ اطلاعاتش رو چطور دست بیارم؟

دوم هارد رو کامپیوتر خوردم تا گلوش پره
                          (حتی بعضی وقتا یه چیزایی ازش سر ریز میشه میریزه بیرون )
                          خر خر خر صدا میده وقتی اطلاعات ازش خونده میشه
                          ولی 5-6 ساله همینجوریه
                          دیفراگمنت خود ویندوز هم که انگار بچه گول میزنه!
                          دارم TuneUp Utilities رو دانلود میکنم
                          فقط میخوام ببینم امکان داره دار فانی رو ودا بگه یا نه؟ چون تمام زندگیم رو این هارده
                          نگین هارد بخر چون یک قرون هم پول ندارم

مرسی ممنون
                          آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

سلام
                            از من میشنوی همین الان از اطلاعات مهمت بکاپ بگیر.
                            اگه هارد 40 ارزش داره میتونی بدی درستش کنن وگر نه که هیچ.
                            1.در کل هیچ وقت اطلاعات مهمتون رو روی سیستم بدون بکاپ رها نکنید وگر نه پشیمون میشید که دیگه فایده نداره.
                            2.هیچ وقت از سیستمتون خصوصا لپتاپ به عنوان آرشیو استفاده نکنید و از فلش -هارد اکسترنال یا دی وی دی میشه برای این کار استفاده کرد چون هم امکان از بین رفتن و یا ویروسی شدنشون هست و هم سرعت سیستم مثلا در زمان ویروسیابی به شدت پایین میاد و طولانی میشه.
                            3.شخصا توصیه میکنم هر 3سه ماه یکبار ویندوزتون رو از نو نصب کنید تا از کندی در بیاد و به هارد فشار کمتری بیاره.
                            4.هر چند وقت یکبار درایو هارا چکدیسک کنید بکاپ بگیرید و دفراگمنت کنید و اگر نمیخاهید سرعت سیستم پایین بیاد به جای حالت شدول از حالت دستی برای این کار استفاده کنید ولی این کار ها رو بیش از حد زود به زود انجام ندید که وضعیت هارد بدتر هم میشه.
                            امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                            از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011
                              سلام
                              از من میشنوی همین الان از اطلاعات مهمت بکاپ بگیر.
                              اگه هارد 40 ارزش داره میتونی بدی درستش کنن وگر نه که هیچ.
                              1.در کل هیچ وقت اطلاعات مهمتون رو روی سیستم بدون بکاپ رها نکنید وگر نه پشیمون میشید که دیگه فایده نداره.
                              2.هیچ وقت از سیستمتون خصوصا لپتاپ به عنوان آرشیو استفاده نکنید و از فلش -هارد اکسترنال یا دی وی دی میشه برای این کار استفاده کرد چون هم امکان از بین رفتن و یا ویروسی شدنشون هست و هم سرعت سیستم مثلا در زمان ویروسیابی به شدت پایین میاد و طولانی میشه.
                              3.شخصا توصیه میکنم هر 3سه ماه یکبار ویندوزتون رو از نو نصب کنید تا از کندی در بیاد و به هارد فشار کمتری بیاره.
                              4.هر چند وقت یکبار درایو هارا چکدیسک کنید بکاپ بگیرید و دفراگمنت کنید و اگر نمیخاهید سرعت سیستم پایین بیاد به جای حالت شدول از حالت دستی برای این کار استفاده کنید ولی این کار ها رو بیش از حد زود به زود انجام ندید که وضعیت هارد بدتر هم میشه.
                              ای بابا کاش این تاپیک رو نمیدیدم
                              با اون نرم افزار هارد رو مرتب کردم صدای هارد خیلی کمتر شده ها
                              آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X