اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در کار کردن با توابع استاندارد و دو واحد سریال در کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در کار کردن با توابع استاندارد و دو واحد سریال در کدویژن

سلام به متخصصین محترم من قبلنا با میکروهای مختلفی usart راه انداختم (کدویژن)و میتونستم با توابعی مثل getchar , putchar , print ,scan داده ارسال و دریافت کنم درضمن خودم شخصا هم با رجیستر UDR توابعی نوشتم و میتونستم مستقیم کار ارسال رو انجام بدم اما حالا در میکرو اتمگا 128 قصد دارم دو تا واحد سریال رو همزمان راه بندازم البته راه انداختم اما یک موضوع رو مخمه :angry: اونم اینه که من تونستم با تخییر جزیی در توابع خودم یعنی کار مستقیم با رجیستر UDR0 , UDR1 کار رو به نتیجه برسونم که داخل دیتاشیت اومده بود اما برام سواله که اگر بخوام از getch و یا غیره استفاده کنم برای کدوم سریال کار میکنم چطور باید برای هر واحد سریال این دستورات رو تفکیک کرد ممنونم یک ادم کار کشته با زبان سی اینجا پیدا بشه :angry:

پاسخ : مشکل در کار کردن با توابع استاندارد و دو واحد سریال در کدویژن

من برام سوال شده که چرا هر وقت اینجا سوال پرسیدم هیشکی جوابمو نداده! هرکی رو هم کمک کردیم یک تشکر نکرده ! فکر کنم من غریبانه ترین پست های این انجمن رو گذاشته باشم. :redface:

دیدگاه

اندکی صبر ؛ سحر نزدیکست
      اول اینکه getchar برای کار با پورت اول نوشته شده
      موقعی که وقفه رو فعال کنید دو تابع در اختیارتون قرار داده میشه getchar, getchar1 که دومی برای کار با تابع دومه

دیدگاه

امید وار شدم حداقل شب هست
        اگه وقفه رو فعال کنم هست یا کلا با اندیس صفر و یک تفکیک میشه؟

دیدگاه

وقتیکه که وقفه فعال میشه خودش کد رو پیاده میکنه
          کدویژن که اپن سورسه؛ سورس getchar رو دستکاری کنید برای انجام هر کاری که میخواین مثلا یه کپی ازش بگیرین و ازش تابع getchar1 رو خودتون بنویسید

دیدگاه

دوست عزیز صحبت شما باعث که من ذهنم جرقه بزنه مشکلو حلش کردم خودش تابع اماده داره فقط کافی اندیس 1 براش بزاری نیازی به وقفه هم نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X