اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال چندین میکرو با فواصل بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال چندین میکرو با فواصل بالا

بهترین سریع ترین و راحت ترین راه جهت اتصال تعداد زیادی میکرو آن هم در فواصل طولانی حدود 200-300 متر یا حتی بیشتر تا چند کیلومتر چیست؟ :question:
    آین روش چه قدر هزینه دارد؟ :question:
    اگه جواب بدید ممنون می شم.
    محمد حسین سعادت فر

---------------------------------------------
    آنچه خود داشت زبيگانه تمنا مي كرد....

پاسخ : اتصال چندین میکرو با فواصل بالا

RS485
    RS422
    الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

MAX485 البته با یک مرحله تقویت ولتاز و دامنه در خروجی ویک پروتوکل قوی
      بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

در فواصل خیلی بالا میتونی از ماژول RFM استفاده کنی که با تقویت کننده میتونی تا 20 کیلومتر برسونی.دیتا سریال هم میگیره.فقط باید یک پرتکل بنویسی که از نویز جلوگیری کنی
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

بستگی داره می خوای با سیم کار کنی یا Wireless .
          همون طور که بقیه گفتند برای ارتباط با سیم RS485 در حالت ایده آل می تونه تا 1200 متر جواب بده. برای فواصل بیشتر باید از مودم استفاده کنی.
          برای ارتباط Wireless هم از ماژول های اماده باید استفاده کنی( FSK و ASK ) که با استفاده از تقویت کننده بورد رو می تونی تا چند کیلومتر برسونی.

دیدگاه

من با ماژول های HM-TR کار کردم تا 200 متر راحت جواب میده. سری RFM هم شنیدم خوب کار میکنه.

قیمت هر ترنسیور: 15000 تومان
            There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
              من با ماژول های HM-TR کار کردم تا 200 متر راحت جواب میده. سری RFM هم شنیدم خوب کار میکنه.
              آقا رضا این ماژول رو چه جوری باید راه انداخت ؟ من یکیو وصل می کنم به میکرو بعد بهش دیتا می فرستم. چراغ قرمزش شروع می کنه به چشمک زدن . بعد گیرنده هم که به پورت کام وصله چراغ سبزش چشمک می زنه ولی هیچ دیتایی رو به عنوان خروجی نمیده مشکل کجاست به نظر شما؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa2

آقا رضا این ماژول رو چه جوری باید راه انداخت ؟ من یکیو وصل می کنم به میکرو بعد بهش دیتا می فرستم. چراغ قرمزش شروع می کنه به چشمک زدن . بعد گیرنده هم که به پورت کام وصله چراغ سبزش چشمک می زنه ولی هیچ دیتایی رو به عنوان خروجی نمیده مشکل کجاست به نظر شما؟
                کار با این ماژول ها خیلی ساده است فقط باید دقت کنید که Baud rate تنظیم باشه (پیش فرض 9600 است) و فرکانس ماژول فرستنده (پشتش نوشته) با فرکانس گیرنده یکی باشه.
                There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

این ماژول ها کاراکترهای ارسال شده رو دونهدونه می فرستند یا منتظر می مونن تا r\ یا همون کد اینتر ارسال بشه بعد استرینگ و کلاً بفرستند؟
                  برای راه اندازی باید پایه ی CONFIG رو high کنم بعد مثلاً "HM-TR315/232" رو برای تنظیم بفرستم ؟ یا اصلاً این چیزا نیازی نیست پایه ی GONFIG رو به GND وصل کنم و به طور معمول دیتا بفرستم؟

دیدگاه

آقا من یه فرستنده گیرنده با همین ماژول ها ساختم . وقتی یه کاراکتر می فرستم گیرنده چراغ سبزش چشمک می زنه اما هیچی دریافت نمی کنه !!! به نظر شما مشکل از کجاست؟؟

دیدگاه

چطوری میشه ask رو راه اندازی کرد :angry: :angry: :angry:
                      یکی به دادم برسه چرا کسی راهنمایی نمیکنه؟ :cry: :cry:
                      r.pسابق

دیدگاه

کد ویژن هم این ماژولها رو ساپرت می کنه

دیدگاه

ببخشید من می خواستم با کدویژن کتر کنم ولی نمی دونم چطور می تونم از این ماژولها استفاده کنم ؟؟؟؟ (یکی از علامت سوالها برای قبلی است)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X