اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در موردکنترول موتور AC توسط IGBT pm45302f

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در موردکنترول موتور AC توسط IGBT pm45302f

سلام
    من یه درایور موتور اسپیندل(موتور ای سی سه فاز) از ماشین CNC باز کردم و قرار هست اینو با mach3 یا kcam را ه اندازی کنم
    تو این درایور اومده از سه تا خازن استفاده کرده چون موتورش سه فاز هست ولی با برق تک فاز راه اندازی شده. از سه تا ترانزیستور pm45302f هیتاچی استفاده کرده برای درایو موتور ولی من موندم اینو چطوری راه اندازی کنم چون کنترلر نداریم و کابلی که از کنترلر مییومد به این درایور معلوم نیست چی به چیه. تو این درایور توی ترانزیستور s2 رو به d1 وصل کرده و d1 رو به ولتاژ مثبت(یا شایدم فاز) و s2 رو به منفی وصل کرده از g1 g2 s1 s2 هم دستور میگیره چون به چمد تا ایسی وصل شدن. حالا من از این درایور سر در نمیارم فقط میخوام با این المان های موجود فقط بتونم موتور رو راست گرد وچپ گرد فقط حرکت بدم(کنترل سرعت نمیخواهم) موتور هم سه فاز هست و باید با برق تک فاز راه اندازی شود. لطفا کممممممممممممک کنید. چه میشود کرد..........
    با 2 تا پین پورت پارالل فقط میخوام دستور بدم موتور بچرخه همین........ خود این مدار یدونه ولوم داره واسه کنترل سرعت ولی با حداکثر سرعت موتور نمی گرده و چپ گرد راست گرد نداره.....؟؟؟؟؟ :eek:

پاسخ : راهنمایی در موردکنترول موتور AC توسط IGBT pm45302f

سلام
    این همه توضیحات یه طرف چند تا عکس هم میذاشتی خیلی بهتر میشد ...
    مثل اینجا:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=68269.0
    :bye
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

دیگه عجله داشتم.... دفترم داشتن تعطیل میکردن. ایشالا فردا عکسم میزنم...
      راستی درایور آماده AC چنده؟؟؟؟

دیدگاه

اگر درایور موتور مورد استفاده، یک اینورتر سه فاز و سالم است که شما نیازی به دست بردن در مدارات داخلی آن ندارید. اینگونه درایورها معمولا ورودی هایی مثل forward و reverse (یا شبیه آن) برای ایجاد فرمان حرکت دارند که در صورت اتصال آن به یک ولتاژ مشخص در خروجی های درایور، فرمان چرخش در جهت مطلوب ایجاد می شود.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام
          دقیقا .....
          ولی مشکل اینجاست که تعداد پین های ورودی این درایور زیاد است(با 8 تا پین دستور میگیرد) و من نمیدونم ورودی چیه؟ این درایور مثل درایور استپ موتور ها نیست که با سه تا پین بشه راه اندازیش کرد. کلا خیلی متفاوته. ولی سالمه. یدونه ولوم(والومی که کلید هم داره توش) داره که وقتی اونو میچرخونی موتور شروع به چرخش می کنه ولی سرعتی که موتور با اون میچرخه حداکثر سرعت موتور نیست. حالا من با این درایور چیکار کنم؟؟ 2 تا کار میشه کرد. یکی این که به جای اون ولم یه رله بزارم و رله رو با کامپیوتر کنترل کنم و راه دوم اینه که من از این مدار سر در بیارم و بتونم راه اندازیش کنم. نظرتون چیه؟؟

دیدگاه

راستی من مدارشو داشتم بررسی می کردم.جالب بود برام. وردی برق 220 ولت بود که مستقیما می رفت به یه پل دیود و یک سو میشد و 3 تا خازن 330 میکرو 400 ولت رو موازی کرده بود و زده بود به خروجی پل دیود و در ادامه این برق یک سو شده می ره به پایه های اون ترازینستور های کنده که فک کنم یکی رفته به D و اون یکی هم رفته به پایه s ترانزیستور اخه با برق تک فاز یک سو شده چطوری اومده موتور 3 فاز رو راه اندازی کرده. هر پک ترانزیستور 2 تا ترانزیستور ماسفت هست که با 4 تا سیم به مدار فرمان(چند تا ایسی و ...) وصل شده و هر پک ترانزیستور توست 4 تا پایه کنترل میشه..... 10 روزم فرصت دارم اینو درست کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

امروزم با این مدار ور رفتم ولی نتیجه نداد.....................

دیدگاه

اخه با برق تک فاز یک سو شده چطوری اومده موتور 3 فاز رو راه اندازی کرده.
                در این موارد بهتره جستجو کنید و منابع اطلاعاتی مختلف رو بررسی کنید.
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52367.0

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

از اون پست چیزی دستگیرم نشد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
                    ولی مشکل اینجاست که تعداد پین های ورودی این درایور زیاد است(با 8 تا پین دستور میگیرد) و من نمیدونم ورودی چیه؟ این درایور مثل درایور استپ موتور ها نیست که با سه تا پین بشه راه اندازیش کرد. کلا خیلی متفاوته.
                    توضیح نداده اید که نحوه تنظیم پارامترهای درایور به چه صورت است و آیا مثلا از طریق یکسری ولوم یا دیپ سوئیچ تنظیمات آن انجام می شود و یا دارای صفحه کلید و صفحه نمایش و پارامترهای قابل تنظیم است. و دیگر اینکه آیا دارای شماره معتبری هست که از طریق آن بتوانید دستورالعمل آن را از اینترنت تهیه کنید یا خیر. در این رابطه عکسی از ظاهر درایور قرار دهید.
                    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
                      سلام
                      من یه درایور موتور اسپیندل(موتور ای سی سه فاز) از ماشین CNC باز کردم

من موندم اینو چطوری راه اندازی کنم چون کنترلر نداریم
                      کابلی که از کنترلر مییومد به این درایور معلوم نیست
                      چی به چیه. تو این درایور توی ترانزیستور s2 رو به d1 وصل کرده و d1 رو به ولتاژ مثبت(یا شایدم فاز) و s2 رو به منفی وصل کرده از g1 g2 s1 s2 هم دستور میگیره چون به چمد تا ایسی وصل شدن. حالا من از این درایور سر در نمیارم فقط میخوام با این المان های موجود فقط بتونم موتور رو راست گرد وچپ گرد فقط حرکت بدم(کنترل سرعت نمیخواهم) موتور هم سه فاز هست و باید با برق تک فاز راه اندازی شود. لطفا کممممممممممممک کنید. چه میشود کرد..........
                      با 2 تا پین پورت پارالل فقط میخوام دستور بدم موتور بچرخه همین........ خود این مدار یدونه ولوم داره واسه کنترل سرعت ولی با حداکثر سرعت موتور نمی گرده و چپ گرد راست گرد نداره.....؟؟؟؟؟ :eek:
                      با سلام
                      من اولین روزی پست رو گذاشتی خوندم .بعد اون چند بار دیگه هم هر بار که رفرش میشد خوندم .
                      هر دفعه هم بیشتر کیج شدم . سوالتون کلا مبهمه . تو پست های بعدی هم معلوم نیست اطلاعات میدی یا اطلاعات میگیری . لحن سوالت خبریه و منظورت سوالیه ؟
                      حالا میخوای کنترلر بسازی :question:
                      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام
                        درایور تنظیماتی نداره. فقط یه ولم داره که با اون دور موتور کم و زیاد میشه ولی با اون ولم نیشه به دور ماکسیمم موتور رسید. اون ولم فک کنم فقط برای تست موتور یا درایور تعبیه شده. ولی داخل درایور 7 تا پتانسیومتر هست که معلوم نیست به چه دردی می خورد.

من دارم اطلاعات میدم که راهنمتیی بفرمایید با لوازم این درایور چطوری میتونم این موتور رو با حد اکثر دور به صورت راست گرد و چپ گرد حرکت بدم. هیچ کنترلی هم نمی خوام فقط می خوام با پورت پرینتر وقتی یک پین یک میشه موتور با حداکثر سرعت بچرخه. موتور هم سه فاز هست. با این سه تا ترانزیستور چه میشه کرد؟؟ و یا این که چطوری میشه این درایور رو راه اندازی کرد چون ورودیش 8 تا پین داره. این 8 تا پین معلوم نیست چیه و به چه دردی میخوره و .....

عکساور هم عصری میزنم الام کابل ندارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X