اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایور صنعتی برای 2 استپر 2فاز در cnc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایور صنعتی برای 2 استپر 2فاز در cnc

با سلام
    پروژه ای داریم که در آن 2 عدد استپ موتور در دوسمت یک خط مستقیم با قوطی های موازی که هر کدام توسط
    دنده شانه ای به هر یک از موتورها متصل شده اند طولی به اندازه 4متر داشته و بایستی استپر موتور ها روی آنها حرکت نموده و سپس همین مسیر را باز گردند.

لازم به ذکر است
    - اولا در طول مسیر رفت و برگشت سرعت هر دو استپ بایستی توسط یک کلید یا ولوم قابل تنظیم باشد
    - ثانیا در ابتدا و انتهای مسیر باید قابلیت روشن و خاموش شدن موتورها وجود داشته باشد
    - ثالثا هنگامی که موتورها روشن است یک رله ای را باید روشن نماید و هنگامی که موتورها خاموش هستند باید آن رله خاموش شود
    - چرخش یک استپر با جهت چرخش استپر دیگر در هر مسیر عکس دیگری باشد.

برای ساخت چنین داریوری با عملکرد فوق و مشخصات زیر ممکنه راهنمایی بفرمایید.
    هزینه چندان مهم نیست و صرفا زمان دارای اهمیت هست.

کد:
    OMEGA		2 Phase Stepper Motor
    OMS2-0610-01830-LWA1
    Rate CURRENT	3 A/PH
    HOLD. TORQUE	18 Kg.cm
    STEP ANGEL	1.8 DEG
    WEIGHT		1.5 Kg
    SERIAL Number :	91030206018059

پاسخ : درایور صنعتی برای 2 استپر 2فاز در cnc

درایور و کنترلر معمولا از هم مجزا هستند (بهتر است که مجزا باشند) و توضیحات شما در مورد چگونگی رفت و برگشت متوجه کنترلر است. درایور موتورها معمولا بصورت استاندارد دارای ورودی های clock و direction هستند و این کنترلر مورد استفاده شماست که باید فرمان های لازم را برای درایورها ایجاد کند. به عنوان یک راه حل سریع (چون محدودیت زمانی را ذکر کردید) می توانید درایور لازم برای موتورها را صرف نظر از نوع حرکت آن، از بازار نهیه کنید و بر مبنای یک سیستم میکروکنترلری مناسب، فرمان های کلاک و جهت لازم را برای درایورها ایجاد کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام مجدد
      درایور را تهیه کردم منتهی نمی دونم در محیط صنعتی تا چه حد جوابگو باشه. ولی قصد دارم اون رو ارتقا بدم

اول اینکه در ساختش هیچ کنترلری بکار نرفته و مدار کاملا آنالوگ هستش.
      3 عدد آی سی داره و 4 ترایاک
      احساس می کنم آی سی ها بایستی 556 باشند
      فقط سوال جایی پیش می آید که چطور ارتباط بین 556 ها با ترایاک ها را یکبار از اول به آخر و در صورت تعویض شستی این بار از آخر به اول مرتبط می کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جهرمی
        سلام مجدد
        درایور را تهیه کردم منتهی نمی دونم در محیط صنعتی تا چه حد جوابگو باشه. ولی قصد دارم اون رو ارتقا بدم

اول اینکه در ساختش هیچ کنترلری بکار نرفته و مدار کاملا آنالوگ هستش.
        3 عدد آی سی داره و 4 ترایاک
        احساس می کنم آی سی ها بایستی 556 باشند
        فقط سوال جایی پیش می آید که چطور ارتباط بین 556 ها با ترایاک ها را یکبار از اول به آخر و در صورت تعویض شستی این بار از آخر به اول مرتبط می کند؟
        نه دوست گرامی ic ها 556 نیستند آنها احتمالا اویتوکوپلر هستند و آنها تراک ها که میفرمائید ترانزیستور قدرت ویا ماس فت هستند
        اگر عکس مدار را دانلود کنید بهتر میتوانیم راهنمایی کنیم
        :redface:
        کمتر سخن گویم
        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X