ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2011/08/17
    1,348
    33

ارزانترین و ساده ترین تغذیه برای تابلو LED

سلام

دوستانی که تو کار تابلو LED (ثابت)هستند میدونند که یکی از مشکلات ؛؛ فراهم کردن تغذیه ؛؛ برای تابلو هست که بسته به تعداد و جریانی که مصرف میکنه باید منبع تغذیه رو خریداری کنی.با وجود بی حساب کتاب بودن بازار و گرانی اجناس خریداری کردن یه منبع تغذیه اونم با جریان بالا فکر میکنم برای یه سری از دوستان مشکل باشه

دیشب مورخ91/11/16 اداپتور 12 ولت 8 امپر رو بدون کابلش قیمت کردم 38 هزارتومن که با کابلش میشد 40500 تومن یا اداپتور 12 ولت 6 امپر رو میداد 27000 - که قیمت خیلی بالای داره و با توجه به چینی بودن اجناس و تجربه بد دوستان که منبع تغذیه بعد از مدت زمان کوتاهی میسوزه به فکر افتادیم که برای تابلوهای ثابت بصورت دست ساز خودمون منبع تغذیه درست کنیم .

به عنوان مثال برای یک تابلو که 1500 LED داره که دران LEDهای 2 و 3 ولتی به کار برده شده و کل تابلو جریان بین 7تا 7.5 امپر میکشه .

دوستانی که در این زمینه صاحب نظر هستند و اطلاعاتی در این زمینه دارنند لطف بفرمایند در این زمینه همکاری کنند تا انشاله به یک نتیجه واحد برسیم .
    پیشاپیش از همکاری شما دوستان و اساتید کمال لطف و تشکرو داریم
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی
    2009/10/10
    aran
    913
    89

پاسخ : ارزانترین و ساده ترین تغذیه برای تابلو LED

نقل قول نوشته اصلی توسط اقای دکتر
    سلام

دوستانی که تو کار تابلو LED (ثابت)هستند میدونند که یکی از مشکلات ؛؛ فراهم کردن تغذیه ؛؛ برای تابلو هست که بسته به تعداد و جریانی که مصرف میکنه باید منبع تغذیه رو خریداری کنی.با وجود بی حساب کتاب بودن بازار و گرانی اجناس خریداری کردن یه منبع تغذیه اونم با جریان بالا فکر میکنم برای یه سری از دوستان مشکل باشه

دیشب مورخ91/11/16 اداپتور 12 ولت 8 امپر رو بدون کابلش قیمت کردم 38 هزارتومن که با کابلش میشد 40500 تومن یا اداپتور 12 ولت 6 امپر رو میداد 27000 - که قیمت خیلی بالای داره و با توجه به چینی بودن اجناس و تجربه بد دوستان که منبع تغذیه بعد از مدت زمان کوتاهی میسوزه به فکر افتادیم که برای تابلوهای ثابت بصورت دست ساز خودمون منبع تغذیه درست کنیم .

به عنوان مثال برای یک تابلو که 1500 LED داره که دران LEDهای 2 و 3 ولتی به کار برده شده و کل تابلو جریان بین 7تا 7.5 امپر میکشه .

دوستانی که در این زمینه صاحب نظر هستند و اطلاعاتی در این زمینه دارنند لطف بفرمایند در این زمینه همکاری کنند تا انشاله به یک نتیجه واحد برسیم .
    پیشاپیش از همکاری شما دوستان و اساتید کمال لطف و تشکرو داریم
    داداش گل سلام
    ببین برای کارهای 2 و 3 آمپری برو تغذیه سوئیچینگ بخر و برای کارهای بیشتر برو پاور نیمه سوز بگیر که قیمتش مفته در حدود 1000 تمن یا بعضی ها هم رایگانه
    برو به کامپیوتر فروشی ها بگو پاور سوخته میخای بعد تستش کن ببین دوازده ولتش کار میکنه یا نه
    تا 10 آمپر میده مفت من روی خیلی تابلوهام میزارمشون :wow:
    نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com
    2006/12/04
    تهران منطقه 22
    387
    10

كجا اين پاور رو مي فروشن
    من تا حالا نشنيده بودم
    من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.
    2009/10/10
    aran
    913
    89

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد فلاحی
    كجا اين پاور رو مي فروشن
    من تا حالا نشنيده بودم
    برو کامپیوتر فروشی ها بگو پاور سوخته میخام
    barannoor69@yahoo.com
    2008/12/29
    1,807
    439

سلام
    منم از این پاور سوخته ها خیلی خوشم میاد کار راه اندازه اماااااااااااااااااااا

آخرین بار که من قیمت گرفتم پاورهای غیر ریل(همین ها که روش مینویسه 600وات اما در واقع 230 واته) سوخته حدود 2500-3500بود من که تا حالا ندیدم کسی مفتی بده پاور سوخته های مارکهای معروف هم اگه گیر بیاد از10تومن به بالاست

اکثر این پاور های بی نام و نشون جفت خازن ورودیشون خرابه که خودش حداقل 5تومن قیمتشه اکثرا خازنهای خروجی و استندبای هم خرابه حداقل 2هزار تومن هم اینها خلاصه با ضایعات و پاور پوکیده هاش در نظر بگیرید حداقل دونه ای 12 براتون در میاد

از طرفی در محیطهایی مثل بیرون مغازه چون گرد و غبار زیاده فن دائما آشغال میکشه داخل و پاور خیلی زود مرخص میشه

اگر هم قبلا به مشتری نگقته باشید پاور دست دومه به هر دلیلی خودش متوجه بشه اعتبار کاری شما زیر سوال میره و شما هم مدیون هستید

پاور هم اگر بدون سرویس و تعویض خازن روی تابلو ببندید خیلی زود از کار می افته و بز اعتبار شما را خدشه دار می کنه ........
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2011/09/04
    کردستان
    1,386
    70

آقای deremel400 شما مگه از کجا تهیه میکنید که اینقدر خرابن!!!!
    دوستان من همیشه پاور کامپوتر استفاده کردم ولتاژ خروجیشو میتونی با تغییر چند تا قطعه تغییر بدی و جریان خروجیشم خوبه میتونی از کهنه فروشی ها بخری و استفاده کنی شاید به تعمیر کوچولو نیاز داشته باشه اگه شمام مثل من دوروبرت پر کهنه پاور باشه میتونی از کهنه های بقیه برای این استفاده کنی! برای فن هم اگه خوشت نمیاد درش بیار و جاشو ببند واگرم تو دست و بالت قالب دیگه ای داری مدارشو دربیار و بذار داخل یه قاب خوشکلتر اگه واقعا جنس خوب برای طرف ساختی و واقعا به کارت مینازی و میترسی اعتبارت خراب بشه برو پول بده پاور اصل و شیک بخر
    هرچند پول بدی همونقدرم آش میخوری
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2011/01/27
    كاشان
    919
    158

پاسخ : ارزانترين و ساده ترين تغذيه براي تابلو LED

ايده پاور نيم سوز جالب بود ولي به نظرم به صرفهآ*ترين تغذيه ، براي تابلوي ثابت ، همون DC شدهآ*ي برق شهر هستش ؛ فقط تغييري كه مدارتون ميكنه اينه كه تعداد بيشتري LED بايد سري كنيد ؛

حالا من محاسبات رو براي تعدادي LED قرمز 2.2 ولتي ميگم ...

همون طور كه قبلاً هم توي چند تا تاپيك ديگه ، اشاره كرده بودم ؛

بايد تغييرات ولتاژ برق شهر و تغييرات Vf با كم و زياد شدن دما رو ، در نظر بگيريد و راه حلش اينه كه ؛ هرگز ولتاژ تغذيه همون ولتاژي نباشه كه روي LED هاست و ولتاژ تغذيه بيشتر از ولتاژي باشه كه روي LED ها ميفته و اضافه ولتاژ هم روي يه مقاومت سري قرار بگيره!

ولتاژ روي مقاومت ، هر چي بيشتر باشه ، تغييرات ولتاژ تغذيه ، اثر كمتري روي جريان كشي مدار خواهد داشت ، حالا من براي محكم كاري و با توجه به تغييرات 20% برق شهر ، حداقل ولتاژ مقاومت رو ، يك سوم تغذيه ميگيرم كه شما ميتونيد براي اطمينان ، بيشتر هم بگيريد!

اگه يك سوم تغذيه روي مقاومت باشه ؛ خب دو سوم تغذيه هم روي LED ها خواهد بود كه يعني : تعداد LED هاي سري شده ضربدر Vf ، ميشه دو سوم ولتاژ تغذيه!

با توجه به همين شرط و در صورتيكه ولتاژ تغذيه و ولتاژ LED ها مشخص باشه ميتونيم تعداد LED آ*اي كه بايد سري كنيم رو بدست بياريم ...

DC شده برق شهر كه حدود 300 ولت ميشه و Vf هم كه براي LED قرمز گفتيم 2.2 ولت خواهد بود و چون تعداد LEDهايي كه بايد سري كنيم مجهول هست فرمول رو اينجوري مينويسيم :

خب تعداد LED ، حدود 90 تا شد كه همون 90 ميگيريم ؛ يعني 90 تا LED قرمز 2.2 ولتي ميتونيم با 300 ولت سري كنيم !

حالا بريم سراغ اينكه ببينيم مقاومت سري با LEDها بايد چي باشه؟!

ولتاژ روي 90 تا LED كه سري كرديم ميشه 90 ضربدر 2.2 ولت = 198 ولت

يعني از 300 ولت تغذيه ، 198 ولت روي مجموع LED ها خواهد افتاد و مابقي روي مقاومت سري شده قرار ميگيره!

با اين حساب 300 منهاي 198 = 102 ولت روي مقاومت خواهد بود.

حالا كه ولتاژ روي مقاومت معلوم شد و با در نظر گرفتن 10 ميلي آمپر براي شاخه سري ، ميتونيم مقدار مقاومت رو بدست بياريم ؛

خب مقاومت سري شده با 90 عدد LED سري بايد 10 كيلو اهم باشه ؛ حالا مسئله مهم ديگه مقدار تلف قدرت روي اين مقاومت هست كه بايد محاسبه كنيم ؛

تلف قدرت مساوي هست با مقدار ولتاژ مقاومت ضربدر جرياني كه ازش ميگذره ؛ ولتاژش كه 102 ولت هستش و جريان شاخه سري هم كه 10 ميلي آمپره پس ميشه :

پس تلف قدرت يا گرماي روي مقاومت حدود يك وات خواهد بود و ما بايد براي اينكه مقاومتمون نسوزه يه مقاومت با وات اسمي بيشتر (مثلاً 2 وات) قرار بديم تا اين تلف قدرت رو تحمل كنه و نسوزه!

(توجه داشته باشيد كه وات اتلافي يا وات مصرفي همون تلف قدرتي هست كه روي مقاومت به صورت گرما خودش رو نشون ميده و وات اسمي حداكثر واتي هست كه مقاومت ميتونه بدون صدمه ديدن اونو تحمل كنه!)

خب مداري هم كه ميبنديم اين شكليه...

هر تعداد شاخه سري كه خواستيد رو ميتونيد به مدار بالا اضافه كنيد! (توجه داشته باشيد كه هر شاخه سري مقاومت جدايي داره كه بايد محاسبه بشه!)

2011/09/04
    کردستان
    1,386
    70

آقای مشرقی روشی که گفتین خوبه ولی برای تعداد کم ال ای دی مناسبه یادتون هست توی تابلو ثابت وقتی در سری یه ال ای دی بسوزه اگر اتصال باز بشه سایر ال ای دی های سری خودشم خاموش میشه و اگر اتصال کوتاه بشه تقسیم ولتاژی که برای هر ال ای دی درنظر گرفته بودیم بهم میخورند
    تازه از کهنه فروشی ها میتونید ترانس های کهنه سی دی پلیرها و ضبط صوت ها رو مفت پیدا کنید من مال سی دی پلیر سوخته رو که خیلی هاشونم ترانس ندارن و از مدار تغذیه سویچینگ استفاده میکنند رو هزارتومن تا سه هزارتومن میخرم بعضی وقتها کل دی وی دی پلیر سوخته ها رو میخرم بعد قطعات سالمشو نو سر هم میکنم یه دستگاه پلیر سالم سرهم میکنم خیلی راحت نمیدنم آقای دکتر راضی شدند یان نه!!!
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2009/10/10
    aran
    913
    89

خب مشکل اول اینه که یه دونه سری بسوزه همه خاموش میشه
    مشکل دوم عیب یابی سخت تره
    مشکل سوم این درایوری که آقای مشرقی میگن از بدتریتن درایورها هستند و جریانشون زیاد تغییر میکنه و
    بهترین درایور همون پاور کامپیوتره که ثابت ثابته :nice:
    barannoor69@yahoo.com
    2011/01/27
    كاشان
    919
    158

پاسخ : ارزانترين و ساده ترين تغذيه براي تابلو LED

نقل قول نوشته اصلی توسط sami222
    آقاي مشرقي روشي که گفتين خوبه ولي براي تعداد کم ال اي دي مناسبه يادتون هست توي تابلو ثابت وقتي در سري يه ال اي دي بسوزه اگر اتصال باز بشه ساير ال اي دي هاي سري خودشم خاموش ميشه و اگر اتصال کوتاه بشه تقسيم ولتاژي که براي هر ال اي دي درنظر گرفته بوديم بهم ميخورند
    تازه از کهنه فروشي ها ميتونيد ترانس هاي کهنه سي دي پليرها و ضبط صوت ها رو مفت پيدا کنيد من مال سي دي پلير سوخته رو که خيلي هاشونم ترانس ندارن و از مدار تغذيه سويچينگ استفاده ميکنند رو هزارتومن تا سه هزارتومن ميخرم بعضي وقتها کل دي وي دي پلير سوخته ها رو ميخرم بعد قطعات سالمشو نو سر هم ميکنم يه دستگاه پلير سالم سرهم ميکنم خيلي راحت نميدنم آقاي دکتر راضي شدند يان نه!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبي باغبانزاده
    خب مشکل اول اينه که يه دونه سري بسوزه همه خاموش ميشه
    مشکل دوم عيب يابي سخت تره
    مشکل سوم اين درايوري که آقاي مشرقي ميگن از بدتريتن درايورها هستند و جريانشون زياد تغيير ميکنه و
    بهترين درايور همون پاور کامپيوتره که ثابت ثابته :nice:
    سلام به دوستان خوبم ؛ sami222 و مجتبي باغبانزاده

خب احتياط بيش از حدي كه انجام داديم (كه يك سوم تغذيه روي مقاومت باشه و جريان كمي هم كه گرفتيم ) مانع از تغييرات جريان و سوختن LED ها ميشه!

بحث سر ارزونترين روش مطمئن بود ؛ به نظر من اين روش بهتره ، حالا اگه LED با جريان ده ميلي سوخت ديگه مشكل از برند LED هست و جنس نامرغوب باعث اين مطلب شده!!!

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29