اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فشار سنج دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت فشار سنج دیجیتال

سلام
    دانشجوی رشته مکانیک سیالات هستم و می خواستم دستگاهی بسازم که افت فشار در لوله ها را اندازه گیری کند و به یک فشار سنج دیجیتال نیاز دارم اما چون قیمت آن بسیار بالاست :-?? تصمیم به ساخت یکی از آنها دارم می خواستم بدونم از کجا ترانسمیتر فشار با دقت بالا که با آب هم بتونه کار کنه رو پیدا کنم. :bye

پاسخ : ساخت فشار سنج دیجیتال

وقتی گفته میشه دیجیتالی یعنی اینکه حسگر باید دقت بالایی داشته و طبیعی هست که قیمتش بالا هست

از نظر مدارات الکترونیکی که مثلا بتونن عدد را روی صغحه نمایش بنویسن به اون صورت مشکلی نباید باشه و اصله کار همون حسگر هست که باید تهیه بشه

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

من خودم تو فکر همچین کاری هستم و میخام بادست کاری فشار سنجهای عقربه ای تبدیل به دیجیتالیش کنم

دیدگاه

با سلام
        همونطور که خودتون هم میدونید در این سیستم ها حداکثر فشار قابل اندازه ګیری خیلی مهمه .هرچه این مقدا بالاتر باشه دقت پایین تره و کار راحتتر به طوری که میتونی مثل فشارسنج های کیت ګاز ماشین روی یک فشارسنج انالوګ یک سنسور اثر حال و یک اهنربای کوچک بزاری و خروجی رو با میکرو اندازه بګیری و روی ال سی دی نمایش بدی.
        ولی اګر این مقدار پایین باشه باید برای داشتن دقت بالا از سنسور های فشار استفاده کنی که اونها هم علاوه بر قیمت بزرګترین مشکلشون اب بندی هست ولی اګر این مشکل رو حل کنی بقیه کارها راحته
        پش اول مشخص کنید میخاهید حداکثر چه فشاری رو اندازه بګیرید!!!!!
        روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X