اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجرای خط به خط برنامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجرای خط به خط برنامه

سلام

من برای اولین با با ای وی آر دارم کار میکنم و به چند تا مشکل خوردم
    وتی یه برنامه رو مینویسم (با زبان سی) و توی واقعیت یا توی پرتئوس تستش میکنم درست کار نمیکنه
    برای کامپیوتر که برنامه مینویسم اینجور موقع ها دیباگ میکنمش و خط به خط برنامه رو اجرا میکنم و میبینم در اون حظه متغیر هام داره چه تغییری میکنه و شرط هام پذیرفته شده یا نه و ....
    اما با میکرو باید چه کار کرد؟ اگه بخام وسط برنامه مفهمم متغیرم تغییر کرد یا نه، بفهمم از حلقه اومدم بیرون یا نه ، بفهمم وارد شرط شدم یا نه و ... چه راه حلی هست؟
    برنامه ای هست که خط به خط دیباگ کنه و ...

اضافه شده در تاریخ :
    شرح بیشتر مشکلم:
    هدفم از این موضوع این بود که من الان یه برنامه نوشتم ولی کار نمی کنه
    در واقع از کار بر پسورد خواستم اما پسورد رو که وارد میکنم (در پروتئوس) اصلا میکرو نمی فهمه پسورد تموم شد... میخوام در اون لحطه وضعیت خط برنامه ایم (کدوم خط هست) و وضعیت مقادیر متغیر هام رو بدونم تا بتونم بفهمم اشکال کجاست
    اخبار فناوری - راز روز

http://razerooz.com

پاسخ : اجرای خط به خط برنامه

نوشته اصلی توسط moosavimaleki
    سلام

من برای اولین با با ای وی آر دارم کار میکنم و به چند تا مشکل خوردم
    وتی یه برنامه رو مینویسم (با زبان سی) و توی واقعیت یا توی پرتئوس تستش میکنم درست کار نمیکنه
    برای کامپیوتر که برنامه مینویسم اینجور موقع ها دیباگ میکنمش و خط به خط برنامه رو اجرا میکنم و میبینم در اون حظه متغیر هام داره چه تغییری میکنه و شرط هام پذیرفته شده یا نه و ....
    اما با میکرو باید چه کار کرد؟ اگه بخام وسط برنامه مفهمم متغیرم تغییر کرد یا نه، بفهمم از حلقه اومدم بیرون یا نه ، بفهمم وارد شرط شدم یا نه و ... چه راه حلی هست؟
    برنامه ای هست که خط به خط دیباگ کنه و ...
    درود بر شما
    دقیقا ، من هم بهترین راه رو دیباگ کردن برنامه میدونم ، شما برای این کار نرم افزار AVR Studio رو نصب میکنی ، ورژن 4.18 یا 4.14 هم کفایت میکنه ، بعد اگر با نرم افزار کدویژن کار میکنی که خیلی راحت تو نوار ابزار نرم افزار رو عکس کفشدوزک قرمز کلیک میکنی و AVR استودیو باز میشه بعد اگر اشتباه نکنم فایل خروجی کدویژن رو که پسوند COF داره (اگه ذهنم درست یاری کنه) رو open میکنی و میکروکنترلرتو انتخاب میکنی و میتونی از منوی view حافظه eeprom و sram و فلش و همه مموری ها رو ببینی همچنین همه رجیستر ها ، البته برای رویداد های خارجی خودت میتونی فلگ ها رو یک کنی یا پایه ها رو صفر و یک کنی
    اگر هم با winavr یا microC کار میکنی سواد من نمیکشه که بگم ببخشید
    موفق باشی

دیدگاه

ممنون از شما
      ولی من برنامه ی ای وی ار استدیو رو ورژن 5 رو دارم که در منوی view چیزی مربط به sram و.. می بینم!؟
      قسمت دیباگینگ داره ! ولی میزنم روش هیچی باز نمیشه
      اخبار فناوری - راز روز

http://razerooz.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moosavimaleki
        ممنون از شما
        ولی من برنامه ی ای وی ار استدیو رو ورژن 5 رو دارم که در منوی view چیزی مربط به sram و.. می بینم!؟
        قسمت دیباگینگ داره ! ولی میزنم روش هیچی باز نمیشه
        سلام
        هنوز نگفتی که با کدویژن کار میکنی یا نه چون توضیحاتم برای کدویژن بود
        اگه کار میکنی
        تو نرم افزار کدویژن ، بالای صفحه روی عکس کفشدوزک کلیک کن ، خود کدویژن AVR استودیو رو باز میکنه ، (اگر نکرد از منوی setting تو کدویژن و انتخاب debugger ورژن و آدرس AVR استودیو رو به کدویژن حالی کن) بعد از تو AVR استودیو فایل کدویژن رو open کن و میکروکنترلرت رو معرفی کن و برننامه رو ران کن ، بعد از منوی view میتونی همه حافظه ها و رجیستر هاتو ببینی و با F10 برنامه خط بعدی رو اجرا میکنه ، اگر بد میگم ببخشید ، اگر متوجه نشدی بگو تا یه چند تا عکس بگیرم بذارم برات
        Good Luck

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X