اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی تاثیر خطوط انتقال برق فشارقوی روی لوله های انتقال گاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی تاثیر خطوط انتقال برق فشارقوی روی لوله های انتقال گاز

سلام دوستان
    من میخوام در مورد اثر گذاری خطوط انتقال برق فشار قوی بر روی لوله های انتقال گاز (خوردگی اونها، ولتاژی که روش القا میشه و خطراتش و ... ) تحقیق کنم حالا چند سوال در ابتدای کار برام پیش اومده:
    1-اصلا موضوع خوبی برای تحقیق هست یا نه تکراری و قدیمی شده؟
    2-اگه بخوام در این مورد کار های نرم افزاری انجام بدم ایا نرم افزاری واسه شبیه سازی چنین موضوعاتی وجود داره؟
    3-از چه منابعی میتونم درباره این موضوع کسب اطلاع کنم؟
    4-ایا اثرات خطوط انتقال برق فشارقوی به روی لوله های انتقال گاز فقط اثرات مخربه؟ یا نه میتونه اثرات خوبی هم داشته باشه؟ و یا به عبارتی میشه اثرات مخربش رو به اثرات خوب تبدیل کرد؟
    5-یه سوال هم که شاید باید به عنوان سوال اول میپرسیدم اینکه اصلا ایا واقعا در عمل و در انتقال برق و گاز خطوط برق و لوله های گاز در نزدیکی هم هستند تا این صحبت ها پیش بیاد یا نه؟

ببخشید که سوالاتم زیاد شد
    پیشاپیش ممنون از پاسخ و راهنماییتون

پاسخ : بررسی تاثیر خطوط انتقال برق فشارقوی روی لوله های انتقال گاز

سلام
    نظری ندارید؟

دیدگاه

این موضوع شما منبع خیلی کم داره
      در ثانی اثر اون هم اونقدر کمه که کسی اصلا اون رو برسی نمیکنه چه برسه که نرم افزار هم داشته باشه
      عملا با داشتن فاصله بین این خطوط که به ندرت پیش میاد مسافت طولانی به موازات هم باشن با رعایت حریم مجاز حل شده
      شاید در محل های تلاقی این دو تا هم فاصله مجاز رو رعایت کردن
      به نظر من دنبال موضوعی برو که حداقل چند تا منبع داشته باشی
      توی این راه اگه 1 کتاب هم پیدا کردی خوبه

ببین بقیه دوستان چه نظری دارن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
        این موضوع شما منبع خیلی کم داره
        در ثانی اثر اون هم اونقدر کمه که کسی اصلا اون رو برسی نمیکنه چه برسه که نرم افزار هم داشته باشه
        عملا با داشتن فاصله بین این خطوط که به ندرت پیش میاد مسافت طولانی به موازات هم باشن با رعایت حریم مجاز حل شده
        شاید در محل های تلاقی این دو تا هم فاصله مجاز رو رعایت کردن
        به نظر من دنبال موضوعی برو که حداقل چند تا منبع داشته باشی
        توی این راه اگه 1 کتاب هم پیدا کردی خوبه

ببین بقیه دوستان چه نظری دارن

سلام مهندس باقرانی
        ممنون از پاسختون
        در بازه زمانی که سوالم رو اینجا مطرح کرده بودم یه مقدار بررسی کردم دیدم ظاهرا چنین شبیه سازی هایی با استفاده از نرم افزاری به اسم CDEGS انجام میشه. البته من فعلا هیچگونه اشنایی با این نرم افزار و محیطش ندارم و نمیدونم کار باهاش سخته یا اسون، متاسفانه نتونستم لینکی هم برای دانلودش پیدا کنم
        شما با این نرم افزار اشنا هستید؟ اصلا امکان دسترسی بهش برام وجود داره؟
        تعیین این فاصله و حریم مجاز به چه صورت انجام میشه؟ از روی یه استاندارد این کار انجام میشه؟
        این طور که متوجه شدم به نظر شما چنین موضوعی موضوع مناسب برای تحقیق نیست درسته؟ به لحاظ کم بودن و در دسترس نبودن منابع گفتید یا عدم کاربردی بودن؟

یه سوال اونم اینکه خطوط فشار قوی برق در انتقال همه از طریق خطوط هوایی و دکل هاست یا نه بصورت دفن شده در زمین هم وجود دارند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan004600
          یه سوال اونم اینکه خطوط فشار قوی برق در انتقال همه از طریق خطوط هوایی و دکل هاست یا نه بصورت دفن شده در زمین هم وجود دارند؟
          بله وجود داره ولی هزینه خطوط زمینی نسبت به خطوط هوایی 20 تا 50 برابر بیشتر هست معمولا از خطوط زمینی در مناطق پر جمعیت مثل تهران و اصفهان استفاده میکنند.
          علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جواد افشاری
            بله وجود داره ولی هزینه خطوط زمینی نسبت به خطوط هوایی 20 تا 50 برابر بیشتر هست معمولا از خطوط زمینی در مناطق پر جمعیت مثل تهران و اصفهان استفاده میکنند.
            میدونید که این خطوط در چه رنج ولتاژی هستند؟
            چون احتمالا در چنین حالتی رعایت حریم و فاصله سخت تر میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan004600
              میدونید که این خطوط در چه رنج ولتاژی هستند؟
              چون احتمالا در چنین حالتی رعایت حریم و فاصله سخت تر میشه
              400 KV
              230 KV
              علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

دوستان با نرم افزار CDEGS اشنایی دارید؟
                از کجا میتونم تهیش کنم؟
                کسی نظری نداره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X