اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به یک منبع تغذیه مطمئن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به یک منبع تغذیه مطمئن

سلام دوستان
    من برای کنترل یه موتور الکتریکی (از طریق درایوش) یه مدار با میکرو AVR طراحی کردم ولی هنوز برای منبع تغذیه ی اون فکری نکردم، یه منبع تغذیه ی مطمئن میخام(5 ولت جریان ماکسیمم 1 آمپر) که حداقل ده سال رو به صورت مطمئن کار بکنه و نویز و مشکلات دیگه روش تاثیر نگذاره و در عین حال خیلی پیچیده نباشه.
    ممنون میشم که تجربیاتتون رو در اخیتارم قرار بدید.
    :bye :bye

پاسخ : نیاز به یک منبع تغذیه مطمئن

سلام
    موتورت چقدر جریان میکشه؟
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

از منبع تغذیه کامپیوتر استفاده کن دست دومش برات بهترین نتیجه رو میده
      MEHRENIA1366@GMAIL.COM
      مغز انسان خيلي پيچيده است و بخاطر همين هميشه دنبال راه حلهاي پيچيده ميگرده با کمي تامل ميشه راه حلهاي ساده تري رو پيدا کرد.هميشه پيچدگي وحجم بالا نشانه داشتن علم زياد نيست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
        سلام دوستان
        من برای کنترل یه موتور الکتریکی (از طریق درایوش) یه مدار با میکرو AVR طراحی کردم ولی هنوز برای منبع تغذیه ی اون فکری نکردم، یه منبع تغذیه ی مطمئن میخام(5 ولت جریان ماکسیمم 1 آمپر) که حداقل ده سال رو به صورت مطمئن کار بکنه و نویز و مشکلات دیگه روش تاثیر نگذاره و در عین حال خیلی پیچیده نباشه.
        ممنون میشم که تجربیاتتون رو در اخیتارم قرار بدید.
        :bye :bye
        به نظر من که اینجور که شما میگی یه ترانس به رگولاتور برات بهترینه در مورد منبع تغذیه سوئیچینگ مثلا کامپیوتر هم اندازش بزرگه هم فک نکنم ده سال کار کنه . اگه به کاتالوگ منابع تغذیه سوئیچینگ نگاه کنید براش طول عمر مفید (ساعت ) تعریف کردند که از این مدت زمان شما خیلی کمتره .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moslem1368
          سلام
          موتورت چقدر جریان میکشه؟
          موتور 4 اسب بخاره حدود 5 آمپر، اما میکرو اصلا با موتور در ارتباط نیست بلکه با درایوش ارتباط عادی داره و جریانی هم نمی کشه

دیدگاه

با سلام
            اگه شما منبع رو برای تغذیه مدار کنترل می خواین دیگه نیازی نیست که جریان موتور رو بدونیم و این ها . . .

به نظرم یه ترانس و یه پل دیود و یه خازن و یه رگولاتور کار شما رو راه بندازه و بعید میدونم به این زودی ها هم خراب بشه.خرجش هم کمه.البته آداپتور هایی که برق شهر رو به 5 ولت تبدیل میکنن هم هستن تو بازار.قیمتشون هم کمه اما نمیدونم چقدر عمر می کنن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X