اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار کنترل جریان آرمیچر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار کنترل جریان آرمیچر

سلاملکم خوب هستید ؟ خوش میگذره ؟ چه خبرا ؟ :mrgreen:
    بچه ها یه مداری واسه کنترل جریان یا همون سرعت آرمیچر میخوام واسه سوراخ کردن فیبر
    تو این 50 مداربا 555 چندتا دیدم ولی اگه مدار واقعا بی نقص دارید دریغ نکنید
    ولتاژ 9 آرمیچرمم از این کوچیک ها هست اصلا جواب میده ؟ یا بزرگترشو بگیرم ؟
    تا همه چی ساختم
    http://electeronic.blogfa.com

پاسخ : مدار کنترل جریان آرمیچر

با سلام.
    دوست عزیز پیغام شما مفهوم نیست.!!!!! :question: :question:
    <<The only place that you can find success before work is in the dictionary>>

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
      سلاملکم خوب هستید ؟ خوش میگذره ؟ چه خبرا ؟ :mrgreen:
      بچه ها یه مداری واسه کنترل جریان یا همون سرعت آرمیچر میخوام واسه سوراخ کردن فیبر
      تو این 50 مداربا 555 چندتا دیدم ولی اگه مدار واقعا بی نقص دارید دریغ نکنید
      ولتاژ 9 آرمیچرمم از این کوچیک ها هست اصلا جواب میده ؟ یا بزرگترشو بگیرم ؟
      شما در اصل یه کنترل دور موتور DC میخوای که به صورت ساده تر میتونی به کم کردن ولتاژ دور موتورتو بیاری پایین فقط اون موقع قدرت موتورتم میاد پایین که در این صورت بهتره از درایور موتور DC استفاده کنی مثلا L298 فقط الان این قطعه زپرتی شده 6000 که به نظره من ارزش نداره پیشنهاد من اینه با دو تا ترانزیستور یه درایور یک جهته بسازی و ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hm1bit
        شما در اصل یه کنترل دور موتور DC میخوای که به صورت ساده تر میتونی به کم کردن ولتاژ دور موتورتو بیاری پایین فقط اون موقع قدرت موتورتم میاد پایین که در این صورت بهتره از درایور موتور DC استفاده کنی مثلا L298 فقط الان این قطعه زپرتی شده 6000 که به نظره من ارزش نداره پیشنهاد من اینه با دو تا ترانزیستور یه درایور یک جهته بسازی و ....
        درسته
        خوب حالا شما شماتیکی یا چیزی سراغ ندارید ؟
        یه چیزی که سرعت گردش رو کمو زیاد کنه و در عین حال خیلی راحت باشه
        با همه چی ساختم
        تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
          درسته
          خوب حالا شما شماتیکی یا چیزی سراغ ندارید ؟
          یه چیزی که سرعت گردش رو کمو زیاد کنه و در عین حال خیلی راحت باشه
          عزیزم اینکه شماتیک لازم نداره با 555 یه مدار نوسان ساز که باهاش بتونی دیوتی سایکل رو عوض کنی (PWM) و 1 دونه ترانزیستور که FET باشه بهتره به حالت سوئثچیک تو ناحیه اشبع و قطع بایاسش میکنی . همین :nerd:
          دانشجو ترم چندی و چی پاس کردی بگو تا بگم از کدوم کتاب مطالعه کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hm1bit
            عزیزم اینکه شماتیک لازم نداره با 555 یه مدار نوسان ساز که باهاش بتونی دیوتی سایکل رو عوض کنی (PWM) و 1 دونه ترانزیستور که FET باشه بهتره به حالت سوئثچیک تو ناحیه اشبع و قطع بایاسش میکنی . همین :nerd:
            به ترم هنوز نرسیدم هنرستانم :mrgreen:
            حالا کامل تر میشه راهنمایی کنید ؟ :wow:
            با همه چی ساختم
            تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
              به ترم هنوز نرسیدم هنرستانم :mrgreen:
              حالا کامل تر میشه راهنمایی کنید ؟ :wow:
              :mrgreen: :angry: ایول
              آرمیچرت چند آمپره ؟ یه ولوم سره راهه ولتاژت بزار باهاش دورت کنترل میشه :mrgreen: یادت باشه از ولو های دوبل بخری ها که با هم موازیشون کردی که جریان بیشتری تحمل کنه و نسوزه :mrgreen: فقط اینو جایی نگو . خب

دیدگاه

ولوم چند کیلو ؟
                چیرو جایی نگم ؟
                ولوم دوبل چیه ؟
                با همه چی ساختم
                تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hm1bit
                  عزیزم اینکه شماتیک لازم نداره با 555 یه مدار نوسان ساز که باهاش بتونی دیوتی سایکل رو عوض کنی (PWM) و 1 دونه ترانزیستور که MOSFET باشه بهتره به حالت سوئثچیک تو ناحیه اشبع و قطع بایاسش میکنی . همین :nerd:
                  نوشته اصلی توسط hm1bit
                  :mrgreen: :angry: ایول
                  آرمیچرت چند آمپره ؟ یه ولوم سره راهه ولتاژت بزار باهاش دورت کنترل میشه :mrgreen: یادت باشه از ولو های دوبل بخری ها که با هم موازیشون کردی که جریان بیشتری تحمل کنه و نسوزه :mrgreen: فقط اینو جایی نگو . خب
                  تناقضی آشکار در راهنمایی دادن ...

کنترل دور مستقیماً با ولوم ، کار غلطیه و تلف قدرت زیاد ، روی ولوم ، اونو میسوزونه!

همون PWM عالیه ؛ حالا هم با 555 میشه و هم با Op-Amp و هر دو هم مدار ساده ای داره

توی یه تاپیک هم جناب علیپور یه مدار خطی طرح کرده بودن که بد نبود و برای جریانهای پایین ، تلف قدرت قابل قبولی داره!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=70481.0

فرصت شد مدارهای با 555 و OP-Amp رو براتون میذارم تا تاپیک تکمیل بشه!

با سپاس...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مشرقی
                    تناقضی آشکار در راهنمایی دادن ...

کنترل دور مستقیماً با ولوم ، کار غلطیه و تلف قدرت زیاد ، روی ولوم ، اونو میسوزونه!

مهندس جان اگه به جواب من توجه کنید متوجه میشید که منم گفتم کاره درستی نیست و میسوزونه و و و و و و
                    و اگه یه کم بیشتر توجه میگردید مشخص بود که بنده تو پست اول جواب رو داده بودم و پست دوم برای شوخی بود ولی با این حال برای کاربردی که ایشون میخوان و توان مصرفیشون و سطح اطلاعات علمیشون ولو هم جواب میده هر چند . . . :mrgreen:

دیدگاه

واسه سوراخ کردن فیبر قدرت آرمیچر چقدر باید باشه حداقل ؟ من واسه سوراخ کردن فیبر میخوام
                      تشکر از همتون فقط یه شماتیکی چیزی ندارید ؟
                      شماتیک علی آقا رو هم save کردم . یدونه ساده تر میخوام همونطور که خودشون گفته بودن واسه 30 ولت بود
                      که با برداشت زنر جواب کار منو میداد ولی به نظر مختص +30 طراحی شده بود
                      آرمیچرم یه ذره از کوچیکترین آرمیچر بزرگتره چی گفتم
                      تقریبا با 7 کار میکنه
                      خواهشن یه مدار خوب اگه دارید بدید نتیجه گیری کنیمو بحث تموم شه
                      تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hm1bit
                        مهندس جان اگه به جواب من توجه کنید متوجه میشید که منم گفتم کاره درستی نیست و میسوزونه و و و و و و
                        و اگه یه کم بیشتر توجه میگردید مشخص بود که بنده تو پست اول جواب رو داده بودم و پست دوم برای شوخی بود ولی با این حال برای کاربردی که ایشون میخوان و توان مصرفیشون و سطح اطلاعات علمیشون ولو هم جواب میده هر چند . . . :mrgreen:
                        آقا ناراحت نشی ؛ شوخی بود

به هر حال شما که اطلاع از غلط بودن مسئله دارید نباید اون رو پیشنهاد بدید :redface:
                        خب بریم سراغ مدارهایی که PWM برامون میسازه ...

این مشهورترین مدار با 555 هست ...

اینم یه مدار با Op-Amp ؛ البته باید از LM358 استفاده کنید... اگه بخواید از 741 استفاده بشه ، باید بین خروجی اپ امپ و مقاومت یک کیلو ، یه دیود زنر مناسب قرار بدین ، حالت صفر خروجی 741 حدود 2 ولت هستش !

تغییرات پهنای پالس هم که این شکلیه ، البته توی مدار Op-Amp تغییرات فرکانسی هم داریم ...

دیدگاه

عزیز ببخشید اسمه این نرم افزار سمولیتت چیه ? پی اس پایس که نیست ؟ نه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hm1bit
                            عزیز ببخشید اسمه این نرم افزار سمولیتت چیه ? پی اس پایس که نیست ؟ نه ؟
                            نه PS نیست ؛ روی عکسها کلیک کنید وارد محیط سیمولاتور آنلاین میشید ...

اینم توضیحات فارسی برای دانلود ...

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47937.0

دیدگاه

راهنمایی در مورد تهییه مدار

با سلام احترام به کلیه اعضا و مدیران سایت
                              من دنبال دستگاه یا مداری می گردم که یک جریانی رو در ساعت های دلخواه من وصل و بعد قطع کنه
                              مثلاً هر نیم ساعت یه شیر برقی رو به مدت 1دقیقه باز کنه وبعد 1 دقیقه ببنده
                              ویا دو تا شیر برقی رو کنترل کنه مثلا یکی رو به مدت 2 دقیقه باز کنه و بعد دودقیقه ببنده و دومی رو به مدت 1دقیقه یا زمان دلخواه من باز کنه و بعد ببنده واین پروسه هر 8ساعت اتفاق بیفته
                              قبلا از راهنمایی شما تشکر میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X