اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خروجی مونیتور کارت گرافیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان عزیز سلام .
    کسی از دوستان در مورد خروجی مونیتور کارت گرافیک اطلاعاتی داره ؟ همون خروجی که 15 تا پین داره ؟
    اگه سایت زبان اصلی هم میشناسی ممنون میشم معرفی کنید .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

سلام
    آقا محمد امیدوارم لینک زیر کمکی بکنه .

پاینده باشید .

http://www.technick.net/public/code/cp_dpage.php?aiocp_dp=pinconvid_vga_15pin
    گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
    وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

Re: خروجی مونیتور کارت گرافیک

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
      دوستان عزیز سلام .
      کسی از دوستان در مورد خروجی مونیتور کارت گرافیک اطلاعاتی داره ؟ همون خروجی که 15 تا پین داره ؟
      اگه سایت زبان اصلی هم میشناسی ممنون میشم معرفی کنید .
      موفق باشید .
      از چه لحاظ :?:
      خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
      چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
      ژان پل سارتر
      [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

سلام . خوبی علی جان ؟
        اولا ممنون از پیگیریت و همچنین از آقای حجت .
        ببینید خلاصه قضیه اینه که قراره یه تابلو LED فول رنگی درست کنیم . دنبال ایده میگردیم . من به ذهنم رسید شاید خروجی مونیتور کارت گرافیک خوب باشه . از اون جهت سوال کردم .
        اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم در اختیار بقیه هم بذاره .
        موفق باشید .

دیدگاه

همونجور که خودتون میدونید خروجی گرافیک کارتای معمولی آنالوگ و تبدیل اون به دیجیتال خیلی سخته
          به نظر من از خروجی گرافیک کارت دیجیتال )مال lcd ) استفاده کنی بهتره
          چرچیل

ژان پل سارتر
          [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

سلام . خوبی علی جان ؟
            اولا ممنون از پیگیریت و همچنین از آقای حجت .
            ببینید خلاصه قضیه اینه که قراره یه تابلو LED فول رنگی درست کنیم . دنبال ایده میگردیم . من به ذهنم رسید شاید خروجی مونیتور کارت گرافیک خوب باشه . از اون جهت سوال کردم .
            اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم در اختیار بقیه هم بذاره .
            موفق باشید .
            سلام
            ایده خیلی خوبیه و گمون کنم کار مشکلی باشه ..............
            سیستم نمایش مانیتورها در حالت text ( سیستم عامل DOS ) از سه پین برای سه رنگ( RGB ) و یک پین برای روشنائی (شدت نور ) استفاده میکنه که با ترکیب این 4 پین قابلیت نمایش 16 رنگ بوجود میاد . البته یک memory دو جهته هم در کارت گرافیک وجود داره که از یک طرف داده ها رو از برنامه (یا سیستم عامل و یا هر نرم افزاری که اطلاعات رو به کارت گرافیک ارسال میکنه) میگیره و از طرف دیگه داده ها رو به مدولاتو تصویر میفرسته .
            من هم خودم خیلی تو نخشم سعی میکنم اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست بیارم .
            احتمالا با استفاده از LED سه رنگ میتونیم حد اقل 16 رنگ رو نمایش بدیم
            پاینده باشید .
            گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
            وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alijabraily
              همونجور که خودتون میدونید خروجی گرافیک کارتای معمولی آنالوگ و تبدیل اون به دیجیتال خیلی سخته
              سلام . خوبی علی جان ؟
              آقا اگه من بخوام مقدار ولتاژ رو به صورت آنالوگ به یه LED بدم چی ؟
              اون موقع چطوری میشه . LED ای هایی هست که با توجه به شدت ولتاژ رنگ های مختلفی تولید میکنن .
              موفق باشید

دیدگاه

با سلام
                آقا من یه سوال داشتم
                یکی از دوستانم بهم می گفت که نوعی از ledها هستش که با توجه به فرکانس تغیر ماهیت در رنگ می دند
                من دقیق تحقیق نکردم
                آیا این حرف صحت داره؟
                ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alijabraily
                  سلام . خوبی علی جان ؟
                  آقا اگه من بخوام مقدار ولتاژ رو به صورت آنالوگ به یه LED بدم چی ؟
                  اون موقع چطوری میشه . LED ای هایی هست که با توجه به شدت ولتاژ رنگ های مختلفی تولید میکنن .
                  موفق باشید
                  خوب شما تو تابلو باید حتما ماتریسی کار کنی که در این صورت کار با سیگنال آنالوک و سنکرون کردن اون به دلیل رزولیشون خیلی کم اون خیلی مشکله
                  همچنین شما حتما باید سیگنال رو تبدیل کنین که تو گرافیک کارت دیجیتال زحمتش رو کشیدن
                  چرچیل

ژان پل سارتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده
                    با سلام
                    آقا من یه سوال داشتم
                    یکی از دوستانم بهم می گفت که نوعی از ledها هستش که با توجه به فرکانس تغیر ماهیت در رنگ می دند
                    من دقیق تحقیق نکردم
                    آیا این حرف صحت داره؟
                    ممنون
                    سلام . خوبی رضا جان ؟
                    با تکنیک های نوری با روش PWM همچین کاری میشه کرد .
                    موفق باشید .

دیدگاه

شما میتونید از اسلات آیزا که در مین های قدیمی وجود داره استفاده بکنید
                      رسی از همگی (فیروز)

دیدگاه

فرکانس خروجی کارت گرافیکی بسیار بالاست بالاترین مبدل آنالوگ به دیجیتال در بازار TDA8703
                        می باشد . که فرکانس آن حداکثر 40 مگاهرتز است.
                        در حالات صفحه 320x200 فرکانس هر پیکسل با Refresh rate=50 Hz برابر 1/64000برای یک بار اسکن است

دیدگاه

با سلام
                          اگر می خواهید از پورت کارت گرافیک استفاده کنید می بایست برای ساخت تابلو با ساختار داخلی مانیتورهای LCD اشنا بشی تا هر انیمیشنی را که خواستی با هر رنگی بتونی روی LED ها نمایش بدی چون ساخت این تابلوها از لحاظ هزینه خیلی گران تمام میشه پس می بایستی یک مدار عالی برای این کار تهیه کنی.
                          من یک تابلو روان با استفاده از پورت LPT1 درست کردم بدین صورت که
                          یک برنامه که در محیط ویژوال بیسیک نوشته بودم که کار این برنام تبدیل شکل کشیده شده به کدهای باینری و ذخیره آن در یک فایل بود.
                          یک بر نامه هم در محیط DOS نوشته بودم که کار آن خواندن کدها از فایل ذخیره شده و فرستادن آن به پورت LPT1 بود.
                          یک سخت افزار همراه با LEDها با 8051 درست کرده بودم تا کدهای فرستاده شده از LPT1 را روی تابلو نمایش دهد.
                          برنامه تحت DOS را همراه با فایل حاوی کدها باینری را در فایل Autoexec.bat در یک دیسکت بوت با DOS قرار دادم تا کامپیوتری که فقط شامل یک مادر بورد 386 و یک فلاپی درایو با یک منبع تغذیه بود بتواند کار مارا انجام دهد.
                          دود اگر بالا نشیند کسر شآن شعله نیست.
                          جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است.

دیدگاه

با سلام
                            تقریبا کاری شبیه به کار شما رو الان منم دارم روش کار می کنم
                            فقط تو کار من به جای تابلو روان از ال سی دی گرافیکی استفاده کردم
                            ولی عینا روش برنامه من هم اینطوریه
                            یه برنامه تو دلفی فایل تصویر رو اط سمت چپ به راست اسکن می کنه( در حالت سیاه و سفید)
                            بعد با توجه به نوع سایز ال سی دی خروجی رو به صورت جدول دیتا در میاره( سیاه 1 سفیر 0)
                            بعدم هم از اون جدول که تو ردیف های ماتریسی 8*8 ذخیره شدم رو ال سی دی دیتا می فرستم
                            البته کارش زیاد مونه اگه تموم بشه
                            ولی بعد اون یه دونه عین شما باید با کامپیوتر به فکرش باشم

موفق باشید.

دیدگاه

با توکل به خدا تموم میشه
                              موفق باشی
                              دود اگر بالا نشیند کسر شآن شعله نیست.
                              جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X