اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه های atmega64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه های atmega64

سلام

من می خوام که max232 رو به مگا 64 وصل کنم البته یکمی گیج شدم چون تو دیتا شیت من برای اتصال دو تا rx , tx دارم
    پایه 2و3 که البته این پایه ها برای isp هم استفاده می شه و پایه 27 و 28
    لطفا کمک کنید

پاسخ : پایه های atmega64

کسی یعنی با مگا 64 یا 128 کار نکرده ؟

دیدگاه

سلام دوست من
      ببینی تمام توابعی که برای USART معمولی استفاده میکردی برای استفاده در USART دوم یا USART1 یدونه 1 جلوی اسم توابع قرار میگیره . مثل :
      lcd_putchar1()
      Goodluck
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

اقا مننون
        ولی من یکمی گیج شدم ببینید فرض کنید می خوایم یه دستور print یا input برای دومی بنویسم یعنی باید هینجوری باشه print1 "test" این دستوره که erro میده

:cry2:

دیدگاه

با C کار میکنید یا بیسیک؟
          خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

اگه با بیسیک کار می کنی
            حتما از نمونه کدهای help استفاده بکن شما باد ریت رو مشخص کردی؟؟ کانفیگ رو چطور؟؟؟ نوع usart سخت افزاری یا نرم افزاری؟؟؟

اگه با سی کار بکنی دو راه داری اول اینکه از تابع هائی که کدویزارد برات تولید می کنه برای ارسال و دریافت استفاده بکنی
            دومی این که با استفاده از دستورات و توابع آماده کار بکنی که این یکی بهتره و قوی تر

موفق باشی

دیدگاه

من با بیسیک کار می کنم
              در ضمن من و قتی به m64 ولتاز میدم گرم میشه ایسی این طبعیه ؟

دیدگاه

1- ولتاژت دقیقا 5 ولته ؟؟ که وصلش می کنی
                2- اصلا میکروت کار می کنه !!! یعنی برنامه روی میکرو ریختی بعد مدارشو راه اندازی می کنی؟؟؟

دیدگاه

مشکل گرم کردنو حل کردم فقط هنوز نمیدونم که دستور دقیق استفاده از سریال دوم در m64 البته روی سریال سخت افزاری دوم رو چه جوری بنویسم

دیدگاه

usart
                    توی بیسکام بصورت سخت افزاری و نرم افزاری تعریف شده این دوتا فرقی من توش ندیدم ( توی حالت نرم افزاری مثل این میمونه که شما یه میکرو رو بخوای ازش واسه ارتباط سریال استفاده بکنی در حالیکه خودش این امکان رو از نظر بافر و.... نداشته باشه )

شما اگه با سی کار می کنی ( کدویژن ) می تونی خیلی راحت این کار رو انجام بدی
                    مواردی که باید بهشون دقت بکنی
                    1- فرکانس کریستالت
                    وقتی که کدویزارد ( بهتره از اون استفاده بکنی ) قسمت تنظیمات usart استفاده می کنی نسبت به بادریت ارتباط سریالت و فرکانس کریستال برنامه کدویزارد نشون میده که شما چقدر خطا داری که نباید مقدار اون از یه حد مشخص بیشتر باشه ( فکر کنم 0.1 درصد اونجا خودش می نویسه اگه مقدارت درست نباشه اونجا نشون می ده )

پس شما باید فرکانس کریستال رو متناسب با باد ریتت انتخاب بکنی

2- از توابع اماده استفاده بکنی برای ارسال یا دریافت یا نه از روتین هائی که نرم افزار واست تولید می کنه ( فعلا فرقی ندارن راحترش اولیه )

ضمنا سخت افزار رو می تونی وقتی با max232 بستی روی پایه های ttl دو تا led بذاری تا موقع کار متوجه درست عمل کردن اونا بشی

موفق باشی

دیدگاه

Sorry
                      من با بیسکام کار نمی کنم

دیدگاه

سلام یه مگا64 دارم که پروگرام نمیشه ولی داره برنامه اخرشو انجام میده.با فیوز بیتاشم ور نرفتم.حالا هم اصلا پروگرامر نمیشناستش.چرااااااا :angry: :angry: :angry: :angry:
                        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

با سلام
                          کریستال داخلی استفاده میکنی یا خارجی ؟
                          اگه خارجی استفاده میکنی مقدار کریستال تغییر بدی یا مشکلی براش پیش بیاد (مثلا پایش قطع بشه )
                          دیگه پروگرمر نمیشناسش
                          داناترین مردم کسی است که دانش مردم را با دانش خود جمع کند
                          پیامبر اکرم (ص)
                          علی ابن ابیطالب : همانا پاداش دانشمند از شخص روزه دار و شب زنده دارکه در راه خدا جهاد می کند بیشتر است
                          اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.(کورش کبیر)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X