اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتور

سلام دوستان
    من یه مبدل (اینورتور)12dc به 220 ac دارم که از اون جهت اکو و آمپلی فایر بزرگ استفاده میکنم
    مشکلی که دارم در بعضی از باطری های ماشین این مبدل مثلا 5 ساعت طول میکشه تا باطری تموم بشه و در بعضی از باطری ها یه ساعت و زمان مشخصی نداره
    نیاز به مداری دارم که مثلا از 10 دقیقه قبل از قطع شدن اینورتور به دلیل اتمام شارژ باطری متوجه بشم تا در زمان مناسب باطری رو تعویض کنم؟(متاسفانه رشته ام هم برق نیست به چند نفر هم گفتم جواب سر بالا دادن)

پاسخ : اینورتور

شما این کارو میتونی با اندازه گیری سطح ولتاژ باطری انجام بدی به صورتی که از ولتاژ باطری ها نمونه برداری کنی و اگه از یه مقدار نامی اومد پایین تر معلوم میشه که چقدر ضعیف شده و نیاز به شارژ داره یا نه
    در مورد اون مطلبی هم که گفتی اطلاعات در مورد الکترونیک نداری کار یه کم سخت شد :sad: پیشنهاد من اینه به یکی از دوستات که از الکترونیک سرشته داره بگی بیاد توی این تاپیک که راهنماییش کنیم که برات این مدارو بسازه

دیدگاه

آخه به دو تا از دوستام که لیسانس برق هم دارن گفتم که نتونستن راه مناسبی ارائه بدن
      شما لطف کن اگر امکان داره مداری رو براش تعریف کن تا من آمادش کنم
      ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ansarweb
        آخه به دو تا از دوستام که لیسانس برق هم دارن گفتم که نتونستن راه مناسبی ارائه بدن
        شما لطف کن اگر امکان داره مداری رو براش تعریف کن تا من آمادش کنم
        ممنون میشم
        شرمنده از لحاظ زمانی بنده فرصت نمیکنم . شما همین طور که گفتم به دوستت بگو بیاد اینجا تاپیک بزنه راهنماییش میکنیم . در ضمن خیلی ها فقط مدرک دارن یادتون باشه مدرک دلیل بر سواد نیست :angry:

دیدگاه

این مدار مقدار پر بودن باتریتو با ال ای دی نشون میده
          http://www.circuitstoday.com/12v-battery-level-indicator-circuit-led-bargraph
          با یه بار تنظیم میتونی مثلا زمانی که خالیه 1 چراق روشن داشته باشه زمانی که مثلا 10 درصد تهش مونده 2 چراق برا همه باتریات استفاده کنی .

دیدگاه

اینجا دو تا مدار هست فرقشون چیه؟
            و اینکه چطوری باید تنظیم کنم؟

دیدگاه

دومی جای 10 تا ال ای دی 20 تا ال ای دی داره تا جزییات بیشتری نشون بده
              ولی برای کار شما 10 تاشم زیاده
              قطعه R2 یه مقاومت متغیره . راحت ترین کار برا تنظیم این مدار برای شما اینه که
              زمانی که اینورتر وصله به باتری پایه باتریت صبر میکنی تا
              خالی بشه بعد اون مقاومت متغیر رو میچرخونی تا مثلا 1 ال ای دی روشن باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shork
                دومی جای 10 تا ال ای دی 20 تا ال ای دی داره تا جزییات بیشتری نشون بده
                ولی برای کار شما 10 تاشم زیاده
                قطعه R2 یه مقاومت متغیره . راحت ترین کار برا تنظیم این مدار برای شما اینه که
                زمانی که اینورتر وصله به باتری پایه باتریت صبر میکنی تا
                خالی بشه بعد اون مقاومت متغیر رو میچرخونی تا مثلا 1 ال ای دی روشن باشه.
                ایول
                کارت بیسته
                ایول کارت بیسته
                اون s1 هم سوءیچ قطع و وصله دیگه؟

دیدگاه

نه اون کلید برای اینه که ظرفیت رو بصورت یه چراق روشن یا کل چراقا تا اون نقطه روشن نشون بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X