اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موازی کردن چند CPU ( کامپیوتر )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موازی کردن چند CPU ( کامپیوتر )

خوب شاید بگید چرا اینجا!؟
    خوب اولش بگم من یه موردی برام پیش اومده که نیاز دارم چندتا کامپیوتر موازی کنم خوب حالا ربطش به این بخش انجمن اینه که هر کس که هوش کار میکنه 100% میدون سرعت پردازش چقدر در کارش موثره پس دیگه روشنه که چرا اینجا.
    خوب حالا چندتا سوال هست :
    1- چطور باید این کار کرده (یعنی مادربرد ها چه ویژگی داشته باشن , چه سخت افزاری نیاز هست و در نهایت نرم افزارها موردنیاز )
    2- ویژگی که خیلی مهمه اینه که بشه از راه دور هم بشه ازش استفاده کرد یعنی برنامه جای دیگه (سیستمی دیگه خارج محیط اون سوپرسیستممون ) یعنی مثلا من برنامه متلب رو روی لبتاپم اجرا کنم ولی پردازشش روی سوپرسیستم انجام بشه و حتی بزرگتر از اون اینکه من با استفاده از اینترنت یک پردازش رو درخواست کنم و اون از راه دور انجامش بده (اصلا سروری هست که از راه دور روی اینترنت بهمون قدرت پردازش بالا بده ؟)

ممنون

پاسخ : موازی کردن چند CPU ( کامپیوتر )

مادر بورد هایی هستند که چند تا اسلات سی پی یو دارن! میتونید از اونها استفاده کنید-قیمتشون هم ناراحتتون میکنه

دیدگاه

ممنون از نظرتون
      نه واقعیتش اینه که ما الان چندتا سیستم داریم که البته مشخصاتشون یکسانه و میخواستیم که ببینیم میشه یه واحد مرکزی درست کتیم که قدرت پردازشمون افزایش پیدا کنه و هم چنین موردی که هست الان مشکلی در موازی سازی نداریم الان مهمترین موردی که است اینه که میخوایم یه واحد مرکزی پردازش داشته باشیم یعنی که من یه پردازش (مثلا با متلب) شروع میکنم ولی پردازش در واحد پردازش انجام بشه (چیزی مثل کلود) و نتیجه اون به سیستم مبدا برگردد (البته و 100 البته سیستم عامل مرکز پردازش باید لینوکس باشه ولی سیستم ها کلاینت میتونن هر چی باشن ویندوز لینوکس مک یا حتی تو این فکر هستیم که این اسمارت فونها هم بتونن ازش استفاده کنن)

البته در اون مورد مادربردها من خودم 7 سال پیش یکی برای مخابرات یکی از شهرستانا سفارش دادم و اسمبل کردم اگه اشتباه نکنم ASUS P5 بود ولی ازش رضایت نداشتن(البته مشکل اصل اونا این بود که از ویندوز استفاده میکردن و هر چقدر هم بهشون گفتیم آقا مشکل سخت افزار نیست تو سرشون نرفت )

دیدگاه

من دقیقا متوجه نشدم منظورتون رو از سوال اول-چون در مورد مادر بورد صحبت کرده بودید-بعید میدونم این نوع مادربوردی که عرض کردم اون موقع وجود داشته! فکر کردم برای خودتون میخواهید هزینه کنید عرض کردم یه چیزی مثل این 270-WS-W555-A2 بود-
        اون کاری که شما قصد انجامش رو دارید مطمئنا هزینه بالایی میخواد و از عهده یه شرکت کوچک با چند نفر برنمیاد ولی چند وقت پیش این کار رو تو امیرکبیر و فکر میکنم شریف انجام داده بودن که تو اخبار هم داشتن خودشون رو داغون میکردن که طرف از پشت یه کلاینت با اتصال به کامپیوتر مرکزی و از طریق شبکه داخلی یا اینترنت یه ماتریس 5000 در 5000 رو در عرض 2 3 دقیقه محاسبه کرده بود-

دیدگاه

شما دنبال نرم افزار خاصی میگردید یا سیستم عامل مد نظر شما هست؟
          [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

سلام ..

اگر به سایت Mathworks دسترسی دارید میتونید از این آدرس استفاده کنید .. در این بخش، ویدئوهایی از تولباکس مورد نیاز شما (Parallel Computing Toolbox) هست به همراه توضیح و روش به کار بردن اونها .. (همه ی تلاشم رو کردم که بتونم ویدئوها رو دانلود کنم و در بخشی دیگری پلود که دسترسی به اونها برای همه ی دوستان بدون مشکل باشه امــا موفق نبودم در این امر) .. برای اطلاعات بیشتر هم میتونید از مطالب این آدرس استفاده کنید .. به علاوه، اسلایدهای این بخش و نسخه ی پدیت شده ی اون در این بخش میتونن به جمع بندی مطالب مربوط به این بحث (امیدوارانه) کمک کنن .. اگر از لینوکس استفاده میکنید (به خصوص Ubuntu (البته RedHat هم مشکلی در این زمینه نداره؛ با Fedora هم جواب گرفته شده) و البته Mac) میتونید از MPI هم استفاده کنید .. برای شروع شاید مفید باشه اگه از این آدرس استفاده کنید .. (اگر با C برنامه نویسی میکنید؛ خیلی مرحله به مرحله میتونید بر طبق این آدرس پیش برید) .. بعضی کلاستر ها از CUDA_Toolkit هم استفاده میکنن که برای کدهای C و ++C بسیار مورد استفاده هست؛ برای مثال (برخی دانشگاه ها خیلی طرفدار این تولباکس هستن) .. اگر هم پروژتون به صورت قابل ملاحظه ای حجیم هست و نیاز به کلاستر خیلی قوی ای دارید؛ میتونید با این مرکز تحقیقات در تماس باشید (سمینارهای هفتگی هم دارند معمولا در بخش ها و زمینه های مختلف که در اونها حضور برای همه ی علاقمندان آزاد هست .. میتونید از این نکته هم استفاده کنید) .. اونجا گروهی هستند که بر روی اینطور مساله ها و Grid computing کار میکنن .. به دلیل بودجه ی خوبی هم که در اختیارشون قرار گرفته، موفق به مجهز شدن به یک کلاستر خیلی قوی و خوب (در محدوده ی تحقیقات) شدن که برای پردازش داده های فیزیک ذرات، نجوم و برخی موارد هم در حوضه ی Cognitive از اونها استفاده میکنن .. (معمولا برای Job سابمیت کردن لازم هست که از مدتی قبل خبر بدید و با اونها به صورت نزدیک در تماس باشید) .. تیمی که بر روی این کلاستر ها کار میکنن؛ مدت ها پیش شروع به نوشتن برخی از کد های مرسوم پردازش سیگنال به صورت Parallel کردند و به احتمال زیاد؛ تا الان به مراحل خیلی خوبی رسیدن .. شاید خوب باشه اگر با اونها هم در تماس باشید و از تجربیات و نظرهای اونها هم استفاده کنید .. موفق و سلامت و شاد باشید ..

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با تشکر و قدردانی از همه دوستان

من از همه شما تشکر میکنم که وقت گذاشتید و به سوال بنده پاسخ دادید

من یک سری از دوستان تعدادی مادربرد داریم که البته تمام ویژیگی لازم برای شبکه را داریم و حالا (بعلت اینکه در یک مجتمع زندگی میکنیم ) میخواهیم یه مرکز پردازش برای خود بسازیم که هر نوع پردازپشی را در آن انجام دهیم (این پردازش میتواند برنامه نویسی هوشمصنوعی باشد یا رندر یک فایل گرافیکی باشه یا حتی میتونه بازی باشه ) ما خودمون یک سری سرچ رو انجام دادیم و همچنین به سیستم عامل openmosix هم رسیدیم ولی هنوز کار فنی و عملی صورت ندادیم چون ما مشکلی داریم که با یک مثال آن را بیان میکنم
              مثلا ما برنامه متلب را ران کردیم و یک برنامه هوش مصنوعی را اجرا کردیم و میخوایم که قسمت آموزش را شروع کنیم ولی این پردازش در مرکز پردازش صورت بگیره یعنی دیتای خام بره روی مرکز پردازش و در نهایت دیتای نهای به سیستم مبدا برگرده
              حالا میخوایم ببینیم اساسا این عمل شدنیه من با دوستا از دوستانم صحبت کردم گفتن که عملیات پردازش روی سیستم عاملها متفاوت و شدنی نیست که البته اگر این موردی درست باشه نمیشه از ویرچوال ماشین استفاده کرد؟

از دوست خوبم حسام الدین تشکر میکنم برای توجه شون من یه مقدار روی پردازش موازی کار کردم اگر بخوای اون ویدوها رو هر جا که شما دوست عزیز بخاین پ کن و در اختیار شما بگذارم

از دوست دیگر هم آقای voyager2020 هم تشکر میکنم بله ولی موردی که در مورد دانشگاه امیرکبیر که گفتین هست خیلی منسجم و درست حسابی مثل این خارجیا کار نکردن وگرنه با اون هزینه که کردن نباید زیاد اذیت میشدن ,امیدوارم که تاالان بهینه تر شده باشه

دیدگاه

Parallel Programming Course

سلام ..

به این دلیل که در یکی از پست ها، به Parallel Computing اشاره کردیم؛ بهتر اینکه کمی بیشتر به این موضوع جذاب پرداخته بشه .. در ParLab سال 2011 ، همانند دو سال قبل؛ یک دوره ی Course بسیار خوب برگزار شد که مجموع Talk ها در قالب ویدئوهای آنلاین قابل دسترسی هستند .. به این دلیل که در ParLab یاParallel Computing Laboratory معمولا از افراد مجرب و خبره در این زمینه استفاده میشه برای ارائه ی سمینارها و Course ها (برگزار شده توسط دانشگاه برکلی)؛ این سری فایل ها بسیار مفید و قابل استفاده هستن برای انتقال خوب مباحث .. فایل هایی که تا به حال پلود شدن؛ در این پست قرار گرفتن و ادامه ی اونها هم پس از اتمام پلود؛ در همین پست، تکمیل کننده ی Course خواهند بود (در مجموع این دوره شامل 14 فایل هست) .. با توجه به اینکه مدت زمان فایل ها طولانی نیست (-- به غیر از اولین سمینار --) استفاده از اونها میتونه بسیار جذاب باشه برای علاقمندان به این مبحث .. موفق و سلامت و شاد باشید ..

معرفی و خلاصه ی مباحث: Introduction and Welcome

سمینار اول -- بخش اول: Introduction to Parallel Architectures and Pthreads_Part_1

سمینار اول -- بخش دوم: Introduction to Parallel Architectures and Pthreads_Part_2

سمینار دوم: Shared Memory Programming with OpenMP

سمینار سوم: Prototyping Parallel Code

سمینار چهارم: Parallel Programming in the .NET Framework 4

سمینار پنجم: Sources of Parallelism in Simulation

سمینار ششم: Architecting Parallel Software with Design Patterns

سمینار هفتم: Distributed Memory Programming in MPI and UPC

سمینار هشتم: GPU_CUDA_OpenCL Programming

سمینار نهم -- بخش اول: Autotuning of Common Computational Patterns_1

سمینار نهم -- بخش دوم: Autotuning of Common Computational Patterns_2

سمینار دهم: Finding Deadlock Conditions

سمینار یازدهم: Cloud Computing

سمینار دوازدهم: Performance Tools

سمینار سیزدهم: ParLab Applications: Speech_Music_Health and Browsers
                دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

در مورد رایانش ابری (پردازش موازی سرور ها ) تحقیق کنید .
                  با اینترنت نفتی ایران زیاد جالب نیست .
                  ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

ممنون از همه دوستان که در این مورد با من همراهی کردن
                    من و دوستانم قصد ساخت یک کامپیوتر قدرتمند داشتیم ولی در توصیفات و انتظاراتمان ما اشاره شدیدی به Grid computing اشاره میکردیم که این خود مبحث بسیار بزرگی است و البته بسیار فراگیر اگر بخاهید میتوانین یه سرچی در مورد پروژهای @HOME بزنید که خیلی جالب است بدانید که شما میتوانید با کامپیوتر خود در سیر کردن گرسنگان آفریقا کمک کنید یا در ساخت یک دارو و .... خوب به هر حال ما یه HPC (اگه بشه بهش گفت ) و بستر ابونتو ولی در نهایت هدف ما بسیار بزرگتر بود ولی خود منابع تئوری خوب دست ما رو گرفت من در اینجا یک سری اشاره ولینک در اختیار شما قرار میدهم امیدوارم مفید باشد
                    برنامه نویسی موازی :
                    MPI : یک سری کتابخانه و API برای C++ و C#
                    http://osl.iu.edu/research/mpi.net/
                    http://www.open-mpi.org/
                    ---
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Mandelbrot_set
                    سیستم عامل :
                    البته اسم رو برای شما میگذارم openMosix که البته هم سیستم عامل است (البته مثل اینکه در دسترس نیست دیگه ) و هم کرنل لینوکس را برای پارارل تغییر میده
                    و همچنین HPC-microsoft که معرف شما هست

موردی دیگه اینکه اگه شما چندتا سیستم دارین و شبکه هم هستن و متلب هم موجود است شما میتوانین براحتی یه پردازش موازی انجام بدین

امیدوارم که مفید باشه

دیدگاه

این کاری که شما می خواین انجام بدین روش های پیاده سازی زیادی داره
                      اگه هنوز دنبالش هستین یه ای میل به بنده بزنید.
                      roten.vorst@yahoo.com

دیدگاه

فقط در حد نظر ----->>>>> :nerd:

واسه اینکار FPGA ها فکر کنم بهترین گزینه هستند ، چون ابنجا شما دیگه مشکل کارهای پردازشی CPU رو ندارید

دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

FPGA مناسب برای این کار موجود نیست و صد البته زمان بسیار زیادی میبرد تا به هدف که پردازش موازی اون هم تحت یک سیستم عامل هست برسیم و (البته اگر اشتباه نکنم دانشگاه صنعتی اصفهان یه برد با FPGA پیاده کردن که البته لینوکس هم روش بالاآوردن ) ولی تو این طرح قرار نبود که زیاد با الکترونیک درگیر بشیم قصد ایجاد یه بستر برای پردازش موازی و دسترسی به حجم بالای پردازش بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X