ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2007/12/17
    تهران
    293
    39

تايمرزمان خاص!

مي توانيددرمورديک تايمري که براي مثال دريک زمان خاصي وسيله اي راروشن کند وسپس بعدازگذشت زماني قابل تنظيم خاموش شود(مثلاهرروزساعت5روشن شودوبعداز5ساعت يعني درساعت 10خاموش شود) :sad:
    2008/08/02
    تهران
    1,292
    13

پاسخ : تايمرزمان خاص!

نقل قول نوشته اصلی توسط HOOMAMIRS
    مي توانيددرمورديک تايمري که براي مثال دريک زمان خاصي وسيله اي راروشن کند وسپس بعدازگذشت زماني قابل تنظيم خاموش شود(مثلاهرروزساعت5روشن شودوبعداز5ساعت يعني درساعت 10خاموش شود) :sad:
    شما مطمئنید جمله بندیتون درسته؟
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی
    2013/01/24
    109
    12

سلام دوست عزیز
    کافیه یه برنامه ساعت بنویسید و مقدار عددی ساعت و دقیقه (رو که قابل تنظیم هم باشه) ، رو با مقادیر دلخواهتون مقایسه کنید و یه خروجی رو قطع و وصل کنید
    اپلیکیشن نوت اتمل به شماره زیر میتونه بهتون کمک زیادی کنه
    1259G-AVR-04/09

Good Luck
    2007/12/17
    تهران
    293
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط scienceaddict
    سلام دوست عزيز
    کافيه يه برنامه ساعت بنويسيد و مقدار عددي ساعت و دقيقه (رو که قابل تنظيم هم باشه) ، رو با مقادير دلخواهتون مقايسه کنيد و يه خروجي رو قطع و وصل کنيد
    اپليکيشن نوت اتمل به شماره زير ميتونه بهتون کمک زيادي کنه
    1259G-AVR-04/09

Good Luck
    باسلام خدمت مهندس
    ببخشيدحالافهميديم کهمي توانيم از1259G-AVR-04/09 درمدارمان استفاده کنيم حالامدارراچگونه ببنديم!
    2013/01/24
    109
    12

باسلام خدمت مهندس
    ببخشيدحالافهميديم کهمي توانيم از1259G-AVR-04/09 درمدارمان استفاده کنيم حالامدارراچگونه ببنديم!
    :sad: دوست عزیز شما این 1259G-AVR-04/09 رو تو گوگل سرچ کن ، فایل pdf رو دانلود کن ، کمی مطالعه کن ، مشکل خوردی بازم دوستان میان کمک تا کارت راه بیوفته ، صورت مسئله ات رو هم کامل تر و ریز تر بگی بهتره

Good Luck
    2007/12/17
    تهران
    293
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط scienceaddict
    :sad: دوست عزيز شما اين 1259G-AVR-04/09 رو تو گوگل سرچ کن ، فايل pdf رو دانلود کن ، کمي مطالعه کن ، مشکل خوردي بازم دوستان ميان کمک تا کارت راه بيوفته ، صورت مسئله ات رو هم کامل تر و ريز تر بگي بهتره

Good Luck
    اقاي مهندس باسلام
    من درگوگل سرچ کردم اغلب ديتاشيت بود
    ساده تربگم من يک مدارمي خواستم باقابليتهاي ذکدشده
    من اين مدارومي خواستم براي روشن وخاموش شدن درفواصل خاص مي خواستم
    براي مثال ساعتي که هواتاريک مي شودروشن شودوپس ازگدشت تايمي مشخص خاموش شودمثلا5ساعت بعد
    آيابه من کمک مي کنيد
    2013/01/24
    109
    12

اقاي مهندس باسلام
    من درگوگل سرچ کردم اغلب ديتاشيت بود
    ساده تربگم من يک مدارمي خواستم باقابليتهاي ذکدشده
    من اين مدارومي خواستم براي روشن وخاموش شدن درفواصل خاص مي خواستم
    براي مثال ساعتي که هواتاريک مي شودروشن شودوپس ازگدشت تايمي مشخص خاموش شودمثلا5ساعت بعد
    آيابه من کمک مي کنيد
    سلام دوست عزیز
    اگه فقط و فقط میخوای که وقتی هوا تاریک شد یه خروجی فعال شه و بعد از چند ساعت خاموش بشه که دیگه میکروکنترلر نمیخوای دوست عزیز
    شما قابلیت هاتو یکم گنگ ذکر کردی کامل شفاف بگی مهندس ها دست به کار میشن میان کمک که کارت راه بیوفته
    شما از 4040 که یک کانتر هست و یک 555 یا اسیلاتور RC برای کلاک کانتر استفاده میکنی و میتونی با یک مقایسه کننده و یک LDR که به نور حساسه ، خروجی و کانتر رو فعال کنی و بعد از مدت زمانی که کانتر شمارش کرد ، بزنه خروجی رو غیر فعال کنه
    هرچی ساده تر بهتر ، اما صورت سوالتو دقیق تر بگو ، زمان مثلا 5 ساعتت ثابته و یه روز دلت نمیخواد که 2ساعتش کنی و ...

Good Luck
    2011/02/28
    قزوين
    592
    57

با سلام

اين مداري که نياز دارين دقيقاً همين مداري هستش که توي لينک پايين توسط دوستان قرار داده شده.
    مدار کاملاً عملي هستش(مدار تو پست شماره 138 هست).به نظرم اين تاپيک رو کامل بخونين.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اما توصيه من به شما اينه که خودتون مدارو بررسي کنين و بعد ببندين اين مدار کاملاً جواب ميده چون من خودم بستم.اگر ميخواين لامپ رو روشن و خاموش کنين حواستون باشه که لامپ مهتابي خيلي نويز داره و بايد اين مدار رو PCB بزنين وگرنه نويز ميگيره و درست کار نميکنه.

مقدار مقاومت هاي RTC و RS و خازن اسيلاتور قرار داده نشده که شما ميتونين با توجه به مدت زمان روشن بودن دستگاه مورد نظرتون اين مقادير رو بدست بيارين.اصلاً هم کاري نداره .براي اين کار از ديتاشيت آيسي HEF4521 استفاده کنين.

نکته ديگه اينکه براي خريد آيسي در بازار دقت کنين که يه CD4521 وجود داره و يه HEF4521 و اين مداري که در اينجا قرار داده شده HEF4521 هستش.البته هردوي اين آيسي ها يه کار انجام ميدن.اما نحوه اتصال خازن و مقاومت ها بهشون فرق ميکنه.توي مدارتون به جاي RTC بايد از يک مقاومت ثابت که با يه ولوم سري ميشه استفاده کنين تا بتونين به زمان متغير دست پيدا کنين.اون مقاومتي هم که به LDR وصل شده رو مقدار 10K و يا کمتر مثلاً 5.6K قرار بدين تا دستگاتون زودتر روشن بشه.با مقاومت 10K موقع اذان روشن ميشه.البته ممکنه LDR هاي توي بازار ، مقاومت هاشون با هم فرق داشته باشه و اون وقت مقدار اين مقاومت رو خودتون امتحان کنين هر چقدر مناسب بود قرار بدين.

اينم بگم که تغذيه اين مدار تو شماتيکش رسم نشده و شما ميتونين از يه ترانس کوچيک و پل ديود و يه خازن استفاده کنين.سوالي بود در خدمتم. :smile:
    2007/12/17
    تهران
    293
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط edris.noei
    با سلام

اين مداري که نياز دارين دقيقاً همين مداري هستش که توي لينک پايين توسط دوستان قرار داده شده.
    مدار کاملاً عملي هستش(مدار تو پست شماره 138 هست).به نظرم اين تاپيک رو کامل بخونين.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اما توصيه من به شما اينه که خودتون مدارو بررسي کنين و بعد ببندين اين مدار کاملاً جواب ميده چون من خودم بستم.اگر ميخواين لامپ رو روشن و خاموش کنين حواستون باشه که لامپ مهتابي خيلي نويز داره و بايد اين مدار رو PCB بزنين وگرنه نويز ميگيره و درست کار نميکنه.

مقدار مقاومت هاي RTC و RS و خازن اسيلاتور قرار داده نشده که شما ميتونين با توجه به مدت زمان روشن بودن دستگاه مورد نظرتون اين مقادير رو بدست بيارين.اصلاً هم کاري نداره .براي اين کار از ديتاشيت آيسي HEF4521 استفاده کنين.

نکته ديگه اينکه براي خريد آيسي در بازار دقت کنين که يه CD4521 وجود داره و يه HEF4521 و اين مداري که در اينجا قرار داده شده HEF4521 هستش.البته هردوي اين آيسي ها يه کار انجام ميدن.اما نحوه اتصال خازن و مقاومت ها بهشون فرق ميکنه.توي مدارتون به جاي RTC بايد از يک مقاومت ثابت که با يه ولوم سري ميشه استفاده کنين تا بتونين به زمان متغير دست پيدا کنين.اون مقاومتي هم که به LDR وصل شده رو مقدار 10K و يا کمتر مثلاً 5.6K قرار بدين تا دستگاتون زودتر روشن بشه.با مقاومت 10K موقع اذان روشن ميشه.البته ممکنه LDR هاي توي بازار ، مقاومت هاشون با هم فرق داشته باشه و اون وقت مقدار اين مقاومت رو خودتون امتحان کنين هر چقدر مناسب بود قرار بدين.

اينم بگم که تغذيه اين مدار تو شماتيکش رسم نشده و شما ميتونين از يه ترانس کوچيک و پل ديود و يه خازن استفاده کنين.سوالي بود در خدمتم. :smile:
    مدارجلب وکاربردي براي من بود فقط زمانش را چه طوري مي شود تنظيم کرد
    2011/02/28
    قزوين
    592
    57

مدارجالب وکاربردي براي من بود
    توي صفحه 10 اون تاپيک ، توي اولين پست يه مداري قرار داده شده که ديدم شما از اين پست تشکر کردين ،گفتم حتما دچار اشتباه شدين ولي مداري که عرض کردم خدمتتون توي همون صفحه 10 هستش اما چند تا پست پايين تره که مدار ساده تري هم هست و توش فقط از يه آيسي HEF4521 استفاده شده(پست شماره 138 نه پست 135).

زمانش را چه طوري مي شود تنظيم کرد
    زمانش رو توي همون صفحه 10 حساب کرده و کاملاً مدار تحليل شده که چطوري کار ميکنه.اول بايد يه اطلاعاتي درباره خود آيسي 4521 پيدا کنين که چي کار ميکنه.مثلاً وظيفش اينه که با استفاده از اون خازن و مقاومت هاي متصل بهش يه پالس هايي با يه فرکانسي ايجاد ميکنه که آيسي 4521 اين پالس ها رو مي گيره و فرکانس رو تقسيم به 2 ميکنه و دوباره اين پالس تقسيم به 2 شده رو مي گيره و باز هم فرکانسش رو به 2 تقسيم ميکنه و اين طوري ميشه که با کم تر شدن فرکانس، مدت زمان پالس افزايش پيدا ميکنه و به زمان 5 ،6 ساعت مي رسيم.مثلاً تو يکي از پايه هاش فرکانس پالس اوليه رو به 2 به توان 18 تقسيم ميکنه و اونو تو خروجي ظاهر ميکنه.

روش پيدا کردن خازن و مقاومت رو هم جناب مشرقي کامل توضيح دادن.اگر مشکلي بود من در خدمتم :smile:
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)