اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل کوچیک در ساخت فیبر به کمک پرینتر و اطو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل کوچیک در ساخت فیبر به کمک پرینتر و اطو

اگه سوالم تکراری هست منو ببخشید چون سرچ کمی انجام دادم
    من از روش پرینتر لیزری و اطو که در واقع ساده ترین راه ساخت فیبر در منزل هست استفاده می کنم
    خیلی حرفه ای نیستم
    ولی یه سوالی برام پیش اومده تو چندتا فیبری که زدم بعد از اطو کاری و سرد شدن فیبر و برداشتن کاغذ گلاسه
    از روی فیبر می بینم که خطوطی که تو چاپ منظم و صاف و کشیده افتاده بود بر اثر حرارت نا منظم شده و
    اون شکل شیک فیبرو از بین برده ( اطو رو حدودا 3 دقیقه با فشار کم قرار دادم )
    از دوستانی که کار کردن می خوام منو راهنمایی کنن چطور این مشکلو برطرف کنم
    البته هرچی خط نازکتر باشه این نامنظمی بیشتر دیده میشه
    مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

پاسخ : مشکل کوچیک در ساخت فیبر به کمک پرینتر و اطو

سلام
    دوست عزیز مشکل اصلی با کاغذ گلاسه پخش شدن جوهر و سخت جدا شدن اون از روی فیبر هست زیاد کار خاصی نمیتونید انجام بدید برای رفع این مشکل از کاغذ های روغنی زرد رنگ پشت برچسب ها استفاده کنید دیگه جوهر پخش نمیشه و راحت بعد از سرد شدن از فیبر جدا میشه

دیدگاه

با تشکر از پاسخ سریع شما
      این کارو نکردم
      حتما انجام می دم و نتیجه رو اعلام می کنم

دیدگاه

فیبرتون رو خوب بشورید و بعد خوب سمباده بزنید بعد از سمباده زنی تا گذاشتن طرح واتو اصلا دستتون و روی فیبر نزارید چون ممکنه چربی دست باعث بد چاب شدن بشه
        بهتره اتوی شما زیرش کاملا صاف و یک دست باشه
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
          فیبرتون رو خوب بشورید و بعد خوب سمباده بزنید بعد از سمباده زنی تا گذاشتن طرح واتو اصلا دستتون و روی فیبر نزارید چون ممکنه چربی دست باعث بد چاب شدن بشه
          بهتره اتوی شما زیرش کاملا صاف و یک دست باشه
          سلام
          میشه به صورت MP3 این روش را توضیح دهید
          نازکی خطوط حداقل چقدر میتوانذ باشد
          کاغذ گلاسه نوع زرد رنگ را از کجا تهیه کنیم و در پرینتر گیر نمیکند؟
          متشکرم :redface:
          کمتر سخن گویم
          بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

دوستان با عرض پوزش همه این مواردی رو که اشاره کردید انجام دادم ( شستن و سمباده و ... )
            فقط کاغذ رو که آقا مهدی اشاره کردند که برچسب باشه من کاغذ گلاسه اضافه کردم
            قسمتی از فیبرم چون smd هست خطوط نازکی داره بنابراین بعده اطو نامنظم میشه و حتی گاهی پهن میشه و بهم میچسبه
            یکی از دوستان توی یه تاپیک اشاره کرده بود نباید فشار زیادی رو اطو بدیم چون باعث پهن شدن تونر میشه
            غروب می خوام برم کاغذ برچسب بخرم
            نتیجه رو اعلام می کنم

داستان این mp3 چییه ؟
            شاید منظورتون mp4 بوده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
              سلام
              میشه به صورت MP3 این روش را توضیح دهید
              نازکی خطوط حداقل چقدر میتوانذ باشد
              کاغذ گلاسه نوع زرد رنگ را از کجا تهیه کنیم و در پرینتر گیر نمیکند؟
              متشکرم :redface:
              والا اینم همون روش پرینت لیزری -اتو هست که بقیه انجام میدن منتها، روی کاغذ گلاسه ای که پرینت میگیریم،تجربه ام نشون داده که اگه رو قسمت چاپ شده دست نکشیم و خود فیبر هم با ریکا بشوریم تااز چربی دست پاک شه باعث میشه پرینت کامل یا بدون لیز خوردگی(کج شدن خطوط)انجام بگیره اون قسمت سمباده هم دو تا مزیت داره یکی اینکه باعث میشه اگر مواد اضافی روی برد باشه بره یا اینکه اگه سطحش یکدست نباشه یک دست بشه و کج شدن خطوط تو مقیاس کم یا نگرفتن پرینت رو اون قسمت ها احتمالش صفر بشه دومیش هم اینه که یه سری خطوط ریز رو فیبر ایجاد میشه که باعث میشه وقتی جوهر پلاستیکی پرینت لیزری موقع اتو کشیدن روی فیبر شل شد تو اون خطوط ریز گیر کنه و کیفت کارت بالاتر بره
              من خودم تا حالا ریز ترین کاری با پرینت لیزری زدم حدود0.3میلیتر بوده یا 300 میکرومتر که مربوط به پاکت آی سی های SSOP بوده :redface: البته چندتاشم خراب شد :mrgreen:
              البته ممکنه همه حرفام صادق نباشه و خیلی عوامل دیگه هم دخیل باشن مثل میزان خیس خوردن کاغذ گلاسه و... این چیزایی که گفتم بیشتر تجربی بود

دیدگاه

نکاتی رو که جناب pencil گفتن هم بسیار مفیده که من همیشه رعایت میکنم ولی کاغذ گلاسه مقدار خیلی کمی از جوهر رو بخودش جذب میکنه و سخت تر از کاغذ روغنی برچسب جوهر رو انتقال میده اگه دقت کرده باشید وقتی کاغذ رو از روی فیبر جدا میکنید (که این خودش مکافاتیه چون کاغذ به فیبر میچسبه و باید خیسش کنید و مقداری از کاغذ بین ترک ها میمونه و...) ردی از چاپ طرح روی کاغذ هنوز هست که نشون میده جوهر کاملا روی فیبر منتقل نشده اما کاغذ برچسب اصلا اینطوری نیست و بعد اتو کشیدن اصولی جوهر روی کاغذ باقی نمیمونه و تمامش روی فیبر منتقل میشه در ضمن همونطوری که گفتم بعد این که اتو کشیدید (باید با فشار خیلی ملایم باشه) فیبر رو چند دقیقه بگذارید سرد بشه و به دمای اتاق برسه بعد میبینید که به راحتی کاغذ رو میتونید از روی فیبر جدا کنید بدون این که ذره ای از اون به فیبر چسبیده باشه
                من طرحای بسیار ظریفی رو با این کاغذ زدم بدون این که ظریف ترین مسیری پهن بشه یا ناقص منتقل بشه
                کاغذ هاش هم فراوونه فروشگاه های لوازم التحریر هم دارن بگین کاغذ روغنی زرد رنگ پشت برچسب رو میخوام یا خودشو بهتون میدن یا یه ورقه اندازه A4 که یه کاغذ هم روش چسبیده که باید اون رو جدا کنید و روی قسمت لیز روغنی مانندش پرینت بگیرید اکثر پرینتر ها با این کاغذ مشکلی ندارن و به راحتی پرینت میگیرن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud58
                  من از روش پرینتر لیزری و اطو که در واقع ساده ترین راه ساخت فیبر در منزل هست استفاده می کنم
                  خیلی حرفه ای نیستم
                  ولی یه سوالی برام پیش اومده تو چندتا فیبری که زدم بعد از اطو کاری و سرد شدن فیبر و برداشتن کاغذ گلاسه
                  از روی فیبر می بینم که خطوطی که تو چاپ منظم و صاف و کشیده افتاده بود بر اثر حرارت نا منظم شده و
                  با سلام خدمت همه دوستان ... :-B

خدمت دوستمون جناب "masoud58" عرض کنم که : شما درجه اتو رو کمتر کنید این مشکل حل میشه ؛ چون ترموستات اتو ، مکانیکی هست در مدلهای مختلف اختلافات فاحشی در میزان دما مشاهده میشه و حداکثر حرارت در یک اتو ، میتونه نصف یه اتوی دیگه باشه که بستگی به میزان کارکرد اتو هم داره و خودم اینو به شخصه تجربه کردم!

شما هم دمای اتو رو کم کنید تا به نتیجه دلخواه برسید!

با سپاس ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud58
                    خیلی حرفه ای نیستم
                    ابتداهمانطورکه دوستان گفتندفیبرمدارراشسته درصورت امکانباصابون تابدون چربی شودمی توان پس ازاین کارسنباده هم استفاده کرد.
                    بعدمدارتان رابااستفاده ازیک نرم افزارمثل پروتوس ویا...طراحی کرده بعدفایلتان راروی کاغذروغنی گلاسه پرینت لیزری حتما بایدلیزری باشد گرفته
                    بعدکاغذچاپ شده راروی فیبرثابت کرده برای مثال باچسب نواری(شایدعیب شمااینجاباشد)
                    بعدبااطوبه آرامی روان راگرم کرده براعملیات بهتر ازنوک اطواستفاده کرده
                    بعدان راداخل اب انداخته وبشویید
                    برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

دیدگاه

خدمت دوستمون مهدی مشرقی
                      با تشکر از پاسختون من تو انجمن تو جاههای مختلف دیدم که در مورد اطو گفتن حرارتش باید تو بالاترین درجه باشه
                      اولین باره دارم می شنوم که شما می گید حرارت باید نصف شه
                      اطو من هم اطو بخاره که حرارتش از اطوهای معمولی کمتره البته بخارش رو قطع کردم
                      در مورد حرارت اطو اگه کسی نظری داره بیان کنه
                      فکر می کنم اگه حرارت کم شه مدت بیشتری باید اطو را نگه داریم

یه سوال تکراری هم از دوستمون mahdi.7 داشتم
                      تازه برچسب سفید خریدم می خوام رو این برچسب امتحان کنم
                      سوالم اینه که ورق سفید چسب دار رو جدا کنم روی قسمت براق زرد رنگ پرینت بگیرم یا نه همینطوری رو قسمت سفید ؟
                      ممنون از پاسخهای سریع دوستان :applause:

دیدگاه

من اتو رو روی اخرین درجه میزارم
                        اتوی بخار کارایی لازم رو نداره از اتوی معمولی استفاده کنید خیلی بهتره
                        برای پرینت گرفتن باید کاغذ سفید رو جدا کنید و روی طرف روغنی کاغذ زرد رنگ پرینت بگیرید

دیدگاه

والا فعلا که همین اطو بخارو دارم باید باهاش سر کنم
                          یه بار فکر کنم قبلا این کارو کردم یعنی رو قسمت زرد رنگ پرینت گرفتم ولی بعضی قسمتها به کاغذ نمی چسبید
                          باید پرینتر تنظیم خاصی بشه؟
                          راستی این کاغذ موم که دوستان میگن چیه ؟
                          از کجا گیر میاد ؟
                          حالا جواب میده یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud58
                            خدمت دوستمون مهدی مشرقی
                            با تشکر از پاسختون من تو انجمن تو جاههای مختلف دیدم که در مورد اطو گفتن حرارتش باید تو بالاترین درجه باشه
                            اولین باره دارم می شنوم که شما می گید حرارت باید نصف شه
                            اطو من هم اطو بخاره که حرارتش از اطوهای معمولی کمتره البته بخارش رو قطع کردم
                            در مورد حرارت اطو اگه کسی نظری داره بیان کنه
                            فکر می کنم اگه حرارت کم شه مدت بیشتری باید اطو را نگه داریم

یه سوال تکراری هم از دوستمون mahdi.7 داشتم
                            تازه برچسب سفید خریدم می خوام رو این برچسب امتحان کنم
                            سوالم اینه که ورق سفید چسب دار رو جدا کنم روی قسمت براق زرد رنگ پرینت بگیرم یا نه همینطوری رو قسمت سفید ؟
                            ممنون از پاسخهای سریع دوستان :applause:
                            آقای مهدی مشرقی احتمالا دمای متوسط اتو رو برای چاپ دو مرحله ای پیشنهاد کردن که اتوی بار دوم بعد از خیس شدن و روی لایه آخر گلاسه می خورد که چون اینکار زمان بر است ملت حوصله ای برای انجام دادنش ندارند،و اکثرا یه مرحله ای با دمای بالا نتیجه مناسب رو میگیرند

دیدگاه

دوستان دقت کنید من تا الان رو کاغذ گلاسه فیبر می زد بدک نمیشد فقط همون ایرادی رو که گفتم داشت
                              در سالهای دور روش ماژیک ، لتراست ، نگاتیو و لیتوگرافی و ... رو امتحان کرده بودم
                              ولی به نظر خودم واسه کارهای خونه گی روش اطو مناسب تر و ارزونتر و سریعتره
                              با راهنماییهای دوستان بخصوص mahdi.7 که کاغذ برچسب دار رو پیشنهاد کرده بودن ( قسمت زرد روغنی ) همین الان یه فیبر زدم
                              که کیفیت کارم خیلی خوب بود و نتیجه خوب و راضی کننده ای گرفتم
                              البته زمان رو از 3 دقیقه به 2 دقیقه کاهش دادم و برای جداشدن کاغذ از فیبر هم نیاز به آب گرم و مسواک نداشتم
                              چون فیبر آزمایشی بود عکسشو نمی زارم ولی هفته بعد قراره یه فیبر نزدیک به 20 سانتی بزنم که اگه رو این کاغذ با نتایجی که گفتم خوب در اومد
                              نتیجه اش رو بصورت عکس می زارم
                              فعلا تاپیک رو باز میزارم تا احیانا اگه کسی پیشنهاد بهتری داشت نظر بده
                              با تشکر فراوان از دوستانی که تجربیاتشونو رایگان می زارن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X