اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در مورد ارسال دیتا توسط ماژول ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در مورد ارسال دیتا توسط ماژول ها

سلام خدمت همه دوستان عزیز چند وقتی است که سخت درگیر ساخت یک سیتم data transmitter شدم و تفریبا از همه ماژول های موجود در بازار استفاده کردم که از آن جمله می توانم به RFM01 و RFM02 وRFM12و RXQ1 و RXLD1و...... اشاره کنم اما سئوالی که برای من و جود دارد این است که وقتی من دستگاهی رو با استفاده از این ماژول ها طراحی می کنم خوب البته دیگران هم از همین ماژول و از همین فرکانسها
    ) (ISM BAND استفاده می کنند و لذا این باعث ایجاد تداخل می شود (من ازماژول RFM12 استفاده می کنم (. با کمی تحقیق فهمیدم که می بایست از روش های کدینگ استفاده کنم اما هنوز این مثئله در ذهنم وجود دارد که حتی با کدینگ چطور اطلاعات که به صورت همزمان وبرروی یک باند ارسال می شود باهم تداخل نمی کنند مثلا بلوتوث را در نظر بگیرید همزمان ممکن است چند نفر بصورت دو به دو باهم ارتباط بر قرار کنند و بروری یک فرکانس اما تداخلی ایجاد نمیشود و هیچ هماهنگی نیز بین این دستگاهها وجود ندارد مثلا فرض کنید من دستگاهی را روی باند 433مگا هرتز طراحی کردم پس چطور اطلاعات خود را ارسال کنم وقتی که دیگران هم دارند همین کار رو انجام می دهند و سیگنال آنها برای من نویز روی کانال ارتباط محسوب می شود هدف من ایجاد چهار ارتباط دو به دو در یک محوطه و به صورت سریال است که هر ارتباط دو به دو شامل یک میکرو ویک PC است لطفا راهنمایی بفرمایید
    به دیگران بیاموز تا بتو بیاموزند
    bioosun@gmail.com

پاسخ : سئوال در مورد ارسال دیتا توسط ماژول ها

سلام
    توصیه بنده اینه که کانالتون رو عوض کنید مثلا اگر 433.245 اشغال هست روی 433.925 کار کنید
    در ضمن یک کانال که همیشه اشغال نمیمونه به فرض به اندازه 1 ثانیه یک کد فرستاده میشه بعد حالت سکوت هست

دیدگاه

سلام
      لطفا به ما هم بگید چطوری با rfm12 کار کردید که سخت بیچارشیم :angry:
      مثلا دیتاشیت ماژول و تنظیمات برنامه نویسی.
      در ضمن همانطور که حتما می دانید این ماژول ها در چهار فرکانس متفاوت موجود هستند به نظر من هم بهترین راه استفاده از آنهاست.

دیدگاه

سلام
        داخل قسمت سیستمهای مخابراتی راجع به اون بحث شده و یکی از دوستان برنامش رو هم گزاشته
        اما اگه میخواهید برد بلند (بالای 500 متر ) کار کنید زیاد خودتون رو درگیرش نکنید
        چون تقویتش یکم مشکل سیستماتیک داره . البته هیچ کاری نشد نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X