اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نیمه روشن شدن المنت لامپ کم مصرف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل نیمه روشن شدن المنت لامپ کم مصرف

سلام 9 تا لامپ کم مصرف 40 وات دارم که فقط بالای فیلامان روشن میشه و نور داره یعنی کل لامپ روشن نمیشه و نور نداره فقط قسمت بالا هنوز وا نکردم آیا ارزش داره تعمیر کنم و ایرادش از چی میتونه باشه؟اگه یهکیشون درست بشه بقیه درست میشن چون همه یک مشکل و دارن تشکر

پاسخ : مشکل نیمه روشن شدن المنت لامپ کم مصرف

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام 9 تا لامپ کم مصرف 40 وات دارم که فقط بالای فیلامان روشن میشه و نور داره یعنی کل لامپ روشن نمیشه و نور نداره فقط قسمت بالا هنوز وا نکردم آیا ارزش داره تعمیر کنم و ایرادش از چی میتونه باشه؟اگه یهکیشون درست بشه بقیه درست میشن چون همه یک مشکل و دارن تشکر
    باسلام خدمت شما.اگر نور به رنگ قرمز هست : گاز داخل فلامان تخلیه شده که باید شیشه عوض بشه .اگر نور سفید رنگ هست امکان داره یکی از فت ها(ترانزیستورها)شورت کرده باشن یا در مدار لحیم مردگی هست.اکثرا"ارزش تعمیر ندارن.سرفراز باشید

دیدگاه

سلام نور به رنگ روشن است احتمالا فرکانس و ولتاژ توانایی روشن کردن همه قسمت فیلامان رو نداره برای همین فقط قسمت بالاش روشن میشه.میرم یکی رو باز کنم
      دوستان دیگه اگر نظری دارن گوش میدم تشکر

دیدگاه

سلام
        داخل لامپ یک خازن استارتر وجود داره به احتمال 70 درصد اون خراب شده . این خازن مرتبط کننده دو فیلمان به هم هست .
        خازن رو چک کن نتیجه رو بگو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_royal
          سلام
          داخل لامپ یک خازن استارتر وجود داره به احتمال 70 درصد اون خراب شده . این خازن مرتبط کننده دو فیلمان به هم هست .
          خازن رو چک کن نتیجه رو بگو
          سلام این خازن مقدارش چقدره ؟

دیدگاه

سلام خواهش میکنم هر کی میتونه منو راهنمایی کنه، ترانزیستور لامپ کم مصرفو چه جوری تست کنم ایا با تستر دستی میشه تست کرد،آیا همیشه ترتیب پایه ها ثابته(b,c,e)، ایا تفاوت ترانزیستور های لامپ ها به عدد روشون هست؟

دیدگاه

با سلام
              اره اکثر مواقع با یه اهم متر میتونی ترانزیستور لامپ کم مصرف رو تست کنی اگه مشکلی داشته باشه اهم متر یه عددی بین صفر تا بیست سی اهم رو نشون میده,که تو اکثر مواقع هم همین ترانزیستور ها میسوزن و اتصال کوتاه میشن که با عوض کردنشون مشکل حل میشه,البته باید چک کنی که جای دیگه مشکل نداشته باشه
              موفق باشی

دیدگاه

سلام دست عزیز
                بیشتر احتمال به همون خازن استارتر الکترولیتی بزرگ 380 ولت هست اونو عوض کنی مشکل حله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammdamin
                  سلام دست عزیز
                  بیشتر احتمال به همون خازن استارتر الکترولیتی بزرگ 380 ولت هست اونو عوض کنی مشکل حله
                  دوست عزیز
                  خازن استارتر پلی استر هست و در حد چند نانو (زیر 10 نانو).
                  الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

احتمال زیاد از حباب میباشد شما با یک کیت سالم تست بفرمایید صرفه جویی در وقت میشه
                    انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X