اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت خروجی کامپیوتر با lm386

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت خروجی کامپیوتر با lm386

سلام.
    من میخوام خروجی کامپیوتر رو با lm386 نقویت کنم.
    حالا مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چطوری باید وصل کنم آخه خروجی pc هم L داره و هم R.
    چطوری باید صدا رو تبدیل به مونو کنم که بتونم به LM386 وصل کنم؟

پاسخ : تقویت خروجی کامپیوتر با lm386

اینو یادم رفت بگم:
    من میخوام به سیستم یک تبدیل 1 به 2 بزنم از یک خروجی مونو برای ADC بگیرم از خروجی دیگه استریو برای اسپیکر.
    حالا اصلا نیازی به LM386 هست؟
    خودم اومدم L و R رو به هم وصل کردم صدا تبدیل به مونو شد ولی اون یکی دیگه هم که میخوام استریو باشه مونو شد!
    حالا راه حل چیه؟

دیدگاه

سلام با دوتا مقاومت این کار رو انجام بدین مثلا دو تا 10 کیلو اهم سر مشترک رو به آمپلیفایر مونو تون بدین

دیدگاه

سلام.
        ممنون از راهنماییتون مشکلم حل شد
        الان یه مشکل دیگه دارم:
        من میخوام خروجی lm386 همیشه ثابت باشه و با کم و زیاد کردن صدا از طریق سیستم خروجی lm386 تغییری نکنه.
        چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R
          سلام.
          ممنون از راهنماییتون مشکلم حل شد
          الان یه مشکل دیگه دارم:
          من میخوام خروجی lm386 همیشه ثابت باشه و با کم و زیاد کردن صدا از طریق سیستم خروجی lm386 تغییری نکنه.
          چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
          نمیشه عزیز من.
          شما وقتی منبع صدا ( کامپیوتر ) رو کم یا زیاد کنی به همون نسبت تو خروجی آمپلی هم صدا کم و زیاد میشه

دیدگاه

پس چطور میشه با میکرو یه اسپکتروم یک کاناله ساخت؟
            من یه فیلتر پایین گذر گذاشتم و بعد خروجی فیلتر رو به adc میکرو وصل کردم جواب هم گرفتم
            فقط مشکلم اینه که با کم و زیاد کردن صدا مقدار خونده شده توسط adc هم تغییر میکنه!!
            حالا راهی هم هست که کم و زیاد کردن صدا روی ورودی adc تاثیر نزاره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R
              پس چطور میشه با میکرو یه اسپکتروم یک کاناله ساخت؟
              من یه فیلتر پایین گذر گذاشتم و بعد خروجی فیلتر رو به adc میکرو وصل کردم جواب هم گرفتم
              فقط مشکلم اینه که با کم و زیاد کردن صدا مقدار خونده شده توسط adc هم تغییر میکنه!!
              حالا راهی هم هست که کم و زیاد کردن صدا روی ورودی adc تاثیر نزاره؟
              توجه : این نظر ممکنه صد در صد درست نباشه
              عزیز دل برادر اسپکتروم که یک کاناله نمیشه اون میشه لول متر ولی گذشته از اینها

برای اون عملی که مد نظر شماست شما باید سیگنال رو normalized کنین این کار هم به دو صورت امکان داره یکی اینکه در مدار آمپلی فایر تون مدار agc بذارین و با استفاده از اون سیگنال رو به یک محدوده قابل قبول برسونین

روش دوم اینکه این کار رو به میکروتون بسپارین پیک سیگنال رو ماکزیمم در نظر بگیرین و بقیه رو نسبت به اون بسنجین و نسبت به اون محاسبه و نمایش بدین

نکته : برای بدست آوردن پیک با میکرو و یا اعمال agc به تقویت کننده تون حتما باید مدارتون مقداری ثابت زمانی یا لختی داشته باشه وگرنه اگه این کار بصورت فوری و لحظه ای اعمل بشه سیگنالتون درهم و بر هم میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X