اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه باترى موبایل رو شارژ کنیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه باترى موبایل رو شارژ کنیم

با سلام خدمت اساتید
    میخواستم بدونم باترى هاى لیتیومى گوشى ها رو جه زمانى شارژ کنیم تو اینترنت هم گشتم ولى به جواب درستى نرسیدم بعضى 10%از شارژ روکه میرسه رو میگن شارژ کنید بعضى هم میگن مهم نیس جه جورى شارز میکنید oo:
    لطفآ کمک کنید
    مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

پاسخ : چگونه باترى موبایل رو شارژ کنیم

معمولا میگن تا شارژ باطری تموم نشده یا اصطلاحا باطری قرمز نشده نباید شارژش کرد ولی زیاد هم حساس نیست یعنی هرموقع خواستی میتونی شارژش کنی.من که هر موقع خواستم شارژ میکنم و چند ساله که مشکلی ندارم

دیدگاه

درود :smile:
      به طور دقیق نحوه شارژ باطری بستگی به جنس باطری داره که از کدوم خانواده باشه لیتیوم-نیکل کادمیم-لیتیم پلیمر و ...
      اگر تو اینترنت بگردی اطلاعات خوبی پیدا میکنی
      حالا 2 تا مبحث در مورد شارژ باطری هست که بیشتر به نوع باطری بستگی داره
      1. هرگز باطری رو اجازه ندیم از یک سوم ظرفیت بیشتر خالی بشه که بهش میگن عمق تخلیه شارژ هرچی باطری بیشتر در ناحیه تخلیه عمیق شارژ بشه عمر باطری کم میشه
      نکته ای که هست بیشتر این موضوع رو برای باطری های نیکل کادمیم و نسل های قبل مورد استفاده قرار میدادند و در مورد باطری های نسل جدید لیتیوم یون این نکته رو مد نظر قرار نمی دادند ولی در کاتالوگ اختصاصی باطری این نکته تاکید شده
      2. باطری با چه روشی شارژ میشه ! قطره ای - سریع - فوق سریع و مهم تر باطری با چه سیکلی دشارژ میشه
      که اینها در کاتالوگ باطری کامل توضیح داده شده

دیدگاه

تنها کاری که باید بکنید اینه که سیم شارژر رو وصل کنید به گوشی!.کل فرآیند شارژ و نگهداری توسط گوشی انجام میشه و نیازی نیست کار خاصی بکنید.
        برای افزایش عمر باتری کمتر ازش استفاده کنید(شارژ و دشارژ کمتری انجام بدید) و در جای خنک نگهداری کنید.

دیدگاه

خسته شدم ازبس موضوعات تکراری مربوط به شارژ و باطری رو دیدم از طرفی هم دلم واسه جیب دوستان میسوزه

اگه میشد یه بخش مخصوص به باطری و موضوعات مربوطه به انجمن اضافه بشه چیمیشد :wow: ^^

خوااااااااااااااااااااااااااااااااهش میکنم یه جستجو بکنید بعد موضوع جدید ایجاد کنید.
          امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
          از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X