اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال پالس 24 ولتی به PLC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال پالس 24 ولتی به PLC

سلام
    من برای پروژه ای نیاز دارم که با یک AVR در صورت بروز رویداد خاص ، یک پالس 24 ولتی رو به یک PLC ارسال کنم تا اون واکنش های لازم رو نشون بده . من با PLC آشنایی ندارم و از طرفی محیطی هم که این مدار در اونجا هست محیط بدون نویز و مطمئنی نیست و اگه مشکل دار بشه هم قابل تعمیر نیست. یک راه ارسال پالس میتونه استفاده از ترانزیستور باشه و یا از یک رله استفاده بشه اما خواستم اگه راه بهتری هست که هم مدارش خراب نشه و هم ضریب اطمینان بالاتری داشته باشه راهنماییم کنید .
    با تشکر
    Don't hesitate to ask any question ..

پاسخ : ارسال پالس 24 ولتی به PLC

شما میتونین دیتای خروجی میکرو رو بسته به فاصله با rs232 یا rs485 ارسال کنید و کنار PLC اون رو تبدیل به 24 کنید. یا اینکه مستقیما همون رو به PLC بدین(به شرطی که دیتای استاندارد باشه)

دیدگاه

ممنون از جوابتون ولی اصلا بخش PLC مال ما نیست و ما هیچ تغییری در اون قسمت نمیتونیم انجام بدیم (یک دستگاه از پیش ساخته شده هست مال شرکت دیگه ) فقط دستگاه ما باید یک پالس به اون بفرسته

دیدگاه

خب این پالس 24 که میگین، دیتا هست یا فقط پال تحریکه؟ عرض پالس چقدره؟

دیدگاه

میتونی از یه مدار افزایش دهنده DC 2 DC که 5 ولت رو تبدیل کنه به 24 ولت استفاده کنی که دیگه نیاز به منبع 24 ولتی نداشته باشی و VCC تراشه DC2DC رو باترانزیستور که توسط میکرو کنترل میشه وصل کنی که هر وقت خواستی پالس 24 ولتی بفرستی تغذیش رو وصل کنی. این کار تقریبا خوبه قبلا خودم تستش کردم جواب خوبی گرفتم.
          دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

با تشکر از همه اساتید
            ببخشید که من مطالب رو ناقص گفتم
            یک دستگاه PLC وجود داره (که ساخت ما نیست) که با 24 ولت تغذیه میشه . یک سری دستگاه دیگه اطراف این جناب PLC هستند که همشون تغدیشون رو از یک تغدیه واحد که همون 24 ولت هست میگیرن . حالا این دستگاهها دارن کار خودشون رو انجام میدن ولی وقتی اتفاق خاصی افتاد باید یک پالس 24 ولتی برای PLC بفرستند تا اون بفهمه که اتفاقی افتاده و با توجه به اون واکنشی رو انجام بده .
            حالا ما اومدیم با یه مبدل DC به DC ایزوله تغدیه مدارمون رو از خط 24 پاور گرفتیم (5 ولت) ولی ازونجا که مدار رو میخوام از محیط بیرون ایزوله کنم که قطعاتش نسوزه و نویز هم نیفته روش، با اپتوکوپلر دو تا رله 24 ولتی رو فعال میکنم که این رله ها از همون خط اصلی برق میگیرن و پالس مورد نظر رو میفرستند.
            اما در کل چون فرار نیست جریانی کشیده بشه و فقط پالس قراره بفرسته گداشتن رله چندان مناسب نیست مثلا اگه میشد یک آیسی مثل 2803 یا 2003 استفاده میشد بهتر بود اما مساله اینجاست که این آیسی ها زمین رو وصل میکنند نه Vcc رو پس ....

دیدگاه

به جای اینکه از رله و اپتو کوپلر استفاده کنی، بیا از اپتو کوپلر و یه ترانزیستور حالا یا ماسفت یا bjt .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X