ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2013/02/05
    6
    0

ربات مسير ياب

سلام
    من ميخوام يه ربات بسازم كه مختصات جي پي اس چند نقطه از مسير رو بهش بدم و ربات هم مثل ربات مسير ياب ازيه نقطه به نقطه ديگه بره.آيا ساخت همچين چيزي با اين تجهيزات تو بازار امكان پذيره؟اكه كسي پروژه آماده شبيه اين داره ممنون ميشم كمكم كنه
    2013/03/03
    10
    0

پاسخ : ربات مسير ياب

سلام دوست عزيز
    آره امکانش هست ميتوني از يه ماژول gps روي خود روبات استفاده کني تامکان فعلي روباتو بدست بياري .
    مثلا: gps04 gps01 يا GPS FGPMMOPA6B که تو بازار هست. بعدشم ديگه معلومه بايد چيکار کني.
    کلا يه gps يه avr و کمي برنامه نويسي و يه راه ارتباطي با کامپيوتر نياز داري.
    توضيح بيشتر ميخواستي در خدمتيم.
    2013/02/05
    6
    0

ممنون از راهنماييتون
    راستش من رشته ام الكترونيك نيست.تا حالا چند پروژه رو از روي نقشه ها انجام دادم.من چيزي از برنامه نويسي وكا با ميكرو كنترلر نميدونم.نظر من اين بود كه يه جي پي اس رو به يه كامپيوتر داخل ربات وصل كنم وكامپيوتر برنامه اي مثل ناوبري براي هدايت ربات داشته باشه تا با اون چرخ هاي ربات رو كنترل كنه؟آيا اين كار آسونه؟يا پروژه اي شبيه اين داريد؟
    2013/03/03
    10
    0

نه فعلا ندارم اما تا دو سه روز آينده يه pdf که کارتو راه بندازه واست آماده ميکنم. :read:

اضافه شده در تاریخ :
    بفرما اين pdf که آماده کردم درباره ي جي پي اس و مسيريابي ربات با اون توضيح ميده.سعي ميکنم خود مدار و برنامشو به زبان بسکام بزودي آماده کنم. ولي قول صد در صد نميتونم بدم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اميدوارم مفيد باشه.
    2013/02/05
    6
    0

با تشكر از دوست عزيز نيكو عالي بود.
    اين براي برنامه عمليه؟ آخه خيلي ساده ! در مورد كنترل حرفه اي كه نوشتين چه جوريه؟
    2013/03/03
    10
    0

آره عمليه من اين مقاله رو با توجه به دستوراتي که در بسکام وجود داره نوشتم. منظور از کنترل حرفه اي نوع حرکت رباته ,در حالت معمولي ربات در جهت عمودي, افقي يا هردو حرکت ميکنه . اين دو جهت دو ضلع يک مثلث قائم الزاويه رو تشکيل ميدن که ميشه با بدست آوردن زاويه ي بين يکي از اين اضلاع و وتر نزديکترين مسير رو انتخاب کرد.(منظور اين بود.)
    2013/02/05
    6
    0

من ميخوام اي سيستم را روي يه قايق كوچيك روي استخر بزرگ آزمايش كنم.از يه موتور براي پروانه واز يه سروو موتور براي كنترل استفاده كنم.ميشه توضيح بدين خروجي ميكرو براي سروو موتور چه جوريه؟
    2013/03/03
    10
    0

منم تاحالا با سرو موتور کار نکردم . ميدونم که 3تا سيم داره که قرمز و مشکي واسه +5 و منفي و يکي ديگه وصل ميشه به يکي از پايه هاي ازاد ميکرو. تو اين صفحه دنبال config servo بگرد: http://avrhelp.mcselec.com/index.html
    ميتوني از استپ موتور هم استفاده کني هم راحتره هم ارزونتر. تو مدل 5 سيمه قرمز به منفي وصل ميشه وبقيه به 4تا از پين هاي ميکرو. پايه هرکدوم از سيمارو که set کني موتور سمت همون ثابت ميشه.
    2012/02/07
    کاشان
    58
    8

سلام
    دوست عزیز مطمئن هستید چنین چیزی امکان پذیره؟ با توجه به درصد خطای سیستم GPS؟ فکر نکنم دقتش در حد چند سانتیمتر باشه ها!
    در ضمن، متاسفانه موفق به دانلود مقاله تون نشدم، انگار لینک دانلود خرابه. میشه یه جای دیگه پلود کنید؟ ممنون
    2013/03/03
    10
    0

سلام دوست عزيز
    لينک دانلود درسته الان تست کردم. درباره ي دقت شما درست ميگيد ولي من تو مقاله هم ذکر کردم دقت gps ها بسته به قيمت از يک متر تا چندين متر متفاوته و فقط براي کنترل شناورها و پرنده ها مناسبه.خوشحال ميشم مقاله رو بخونين و اگه مشکلي داشت تو اصلاحش کمکم کنيد.
    اگه نتونستين از لينک بالا دانلود کنين اين لينک رو امتحان کنين:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14