اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه سنجش " قند خون "

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه سنجش " قند خون "

من دنبال سنسور های زیر هستم هرچی می گردم نیست کلا چنین سنسوری هست؟

سنسور قند خون ، سنسور چربی خون ، سنسور تشخیص گروه خونی

اگه مقالعه ای در این مورد هست فارسی انگلیسی دریغ نکنید.

يادش بخير يه وقتايي هر روز ميومدم اينجا !

پاسخ : ساخت دستگاه سنجش " قند خون "

سنسور به معنای تبدیل به برق شاید وجود نداشته باشه روش کلی این تستها واکنش شیمیایی روی نوار strip مخصوص هست که منجر به تغییر رنگ نوار شده و نوع رنگ از طریق دستگاه قرائت میشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad751
      سنسور به معنای تبدیل به برق شاید وجود نداشته باشه روش کلی این تستها واکنش شیمیایی روی نوار strip مخصوص هست که منجر به تغییر رنگ نوار شده و نوع رنگ از طریق دستگاه قرائت میشود
      کمی بیشتر توضیح میدی ؟ تابحال ساختی ؟ دیدی کسی بسازه ؟ یه منبع ؟
      يادش بخير يه وقتايي هر روز ميومدم اينجا !

دیدگاه

در اینگونه اندازه گیریهای پزشکی در یک واکنش شیمایی درصد عنصر مجهول معلوم میشه یکی از این روشها تغییر رنگ یک ماده شیمایی خاص وحساس به اون عنصره مثلا رنگ سبز تیره معرف 90 درصد رنگ کمی روشنتر معادل 80 در صد همینطور الی اخر اون کاری که با چشم و مقایسه با جدول رنگ قراره انجام بشه دستگاه بطور اتوماتیک انجام میده یعنی دستگاه در واقع یک تشخیص دهنده رنگ هست . تا حالا نساختم کلا ساخت دستگاههای پزشکی از لحاظ دقیق بودن شوخی بردار نیست ولی برای تحویل به استاد فکر بدی نیست. سه تا فتودیود هر کدام حساس به یکی از رنگهای ابی قرمز سبز وصل میکنی به یک میکرو تا از سه شدت نور دریافتی از روی جدول که برایش قبلا تعریف کردی بگه مقدار ماده مجهول چقدره برای شروع نوار تست مثلا قندو میخری از روی کاتالوگ رنگ مربوطه، جدولو برای میکرو تعریف میکنی در مورد وجود فتودیودهای رنگی در بازار یا حتی اختراعش مطمئین نیستم شاید بشه با رنگ کردن فتودیودها کارهایی کرد ولی این راه حلو پیشنهاد میکنم یک فتودیود معمولی بعنوان سنسور نور بزار در عوض سه تا دیود led به رنگهای فوق مجاورش بزار هر رنگی رو مثلا یک ثانیه روشن کن و از طریق فتودیود شدت انعکاس نور از نوارو اندازه بگیر در اخر شدت سه رنگ اصلی مربوط به نوار که همه اطلاعات رنگ درش هست رو داری

دیدگاه

در مورد دو تای اول نظری ندارم ولی در مورد سنسور گروه خونی می دونم که همچین چیزی وجود نداره. در هر جایی از دنیا هم که سرچ کردم و دیدم همشون با همون روش سنتی تشخیص گروه خونی دارن گروه خونی رو تشخیص می دن. ولی بازم این نظر منه حالا شاید یکی بگه هست.

دیدگاه

مارو از پیشرفت کارت باخبر کن
            راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

سلام
              اگه میخوای بخش الکترونیکی دستگاه های قند خون رو بسازی که کار صحیحی نیست چون چلنج این کار بخش شیمیایی و نوار های استریپ هستش و خیلی از شرکت ها برای اینکه مشتری جذب کنند بخش الکترونیکی رو به صورت رایگان میدن تا از نوار های اونها خرید کنند.
              اما اگر کارت روی اینه که این روند رو کاملا الکترونیکی کنی کارت ارزشمنده . من یکی از دوست هام داره این کار رو می کنه اما خیلی کارش سطح بالا هستش و از اساس داره کار میکنه یعنی اول میاد ترانزیستور میسازه و بعد با استفاده از ویژگی اون ترانزیستور ثبت می کنه.
              در پناه حق.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X