اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترجمه کتاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترجمه کتاب

با سلام .دوستان پیشنهاد میکنم اگه موافقید دست به کار ترجمه کتاب های مفید برق داخل انجمن بشیم.روند کار میتونه به این صورت باشه که ابتدا EBOOK های مناسب رو با رای گیری انتخاب کنیم و بعد با تشکیل تیم های چند نفری مشغول ترجمه اونها بشیم. بعدشم میشه توسط خود ECA چاپ بشه.البته هدف خیلی کسب درآمد نیست.این کار مزیت های زیادی داره هم برای تیم های ترجمه و هم برای قوی تر شدن ECA. اما مهمترین مزیتاش از نظر من فراگیر شدن یه سری از مباحث علمی که به دلیل زبان انگلیسی محجور واقع شدن و "شاید" کاهش سن افرادی که وارد رشته برق میشن.احتمالا شما هم با علاقه مندای دبیرستانی و راهنمایی مواجه شدید که مشکل زبان اونها رو از مطالب تخصصی دور نگه میداره.

منظور من از Ebook بیشتر کتاب هایی در مورد پردازنده ها، نرم افزارها و کلا مطالب جدیدیه که کمتر نسبت بهشون اطلاعات داریم.حتی شاید تیم ترجمه هم در ضمن ترجمه به اونها مسلط بشه ولی در کل نظر جمعیه.
    در مورد وقت و فرصت کم هم خیلی نباید سخت گرفت .من خودم تازه دارم رو پایان نامه کار میکنم ولی فکر کنم اونقدر وقت آزاد دارم که بتونم همکاری کنم.

فقط یه : یا علی :applause:

دوستان شما هم نظر بدید.

پاسخ : ترجمه کتاب

شاید یکم دیر شده باشه و حدود یک سالی از این پست شما میگذره ولی من هستم....
    دیگه کیا میان وسط...

دیدگاه

جالبه که توی یه سال یکی پیدا شده که از این حرکت حمایت کنه!
      ولی خب قدیمیا گفتن که باید نحوه ماهی گرفتن رو یاد داد نه ماهی دادن
      بهتره به جای تشکیل گروه ترجمه برای بهبود سطح علمی افراد ، آموزش زبان فراگیرتر و جدی تر بشه
      اینطور نباشه که توی آموزشگاهها چند تا جمله رو یاد بدن و خلاص
      تو این زمانه تسلط به زبان امری حیاتی هست و گسترش ترجمه شاید بیشتر ضرر داشته باشه تا فواید سطحی اون...
      [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

بعد از این همه مدت ، بهتره بریم سراغ انتخاب کتاب. دوستان پیشنهاد بدین. من دو کتاب مد نظرم هست. اولیشRichard C. Jaeger,Travis N. Blalock)microelectronic circuit design) هست، که 18 فصل و 1365 صفحه است. با توجه به حجم بالای کار برای ترجمه این کتاب و همچنین کتاب هایی که تو این زمینه هست فکر نکنم دوستان از کار روی این کتاب استقبال کنن هر چند کتاب فوق العاده ایست.

کتاب دوم در مورد تقویت کننده های توان است .کتابی که به نفصیل تمام کلاس های تقویت کننده ها رو بررسی کرده. با توجه به نبود منبعی که به طور جامع انواع کلاس ها رو بررسی کرده باشه ، به نظرم کتاب خوبیه.(428 صفحه )
        (RF Power Amplifiers ( Marian_K. Kazimierczuk
        دوستان کتاب دیگه ای مدنظرتون هست ؟؟؟ :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ConstantError
          جالبه که توی یه سال یکی پیدا شده که از این حرکت حمایت کنه!
          ولی خب قدیمیا گفتن که باید نحوه ماهی گرفتن رو یاد داد نه ماهی دادن
          بهتره به جای تشکیل گروه ترجمه برای بهبود سطح علمی افراد ، آموزش زبان فراگیرتر و جدی تر بشه
          اینطور نباشه که توی آموزشگاهها چند تا جمله رو یاد بدن و خلاص
          تو این زمانه تسلط به زبان امری حیاتی هست و گسترش ترجمه شاید بیشتر ضرر داشته باشه تا فواید سطحی اون...
          دوست عزیز خوب ما الان دقیقا باید چکار کنیم. نظام آموزشی رو اصلاح یا کلاس زبان بزنیم!!! حالا چون به قول شما ترجمه ضرر داره بایست قیدشو بزنیم!!! خودمون که علمی تولید و کتابی نمینویسیم پس کتابهم ترجمه نکنیم چون ضرر داره :->

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hesan
            بعد از این همه مدت ، بهتره بریم سراغ انتخاب کتاب. دوستان پیشنهاد بدین. من دو کتاب مد نظرم هست. اولیشRichard C. Jaeger,Travis N. Blalock)microelectronic circuit design) هست، که 18 فصل و 1365 صفحه است. با توجه به حجم بالای کار برای ترجمه این کتاب و همچنین کتاب هایی که تو این زمینه هست فکر نکنم دوستان از کار روی این کتاب استقبال کنن هر چند کتاب فوق العاده ایست.

کتاب دوم در مورد تقویت کننده های توان است .کتابی که به نفصیل تمام کلاس های تقویت کننده ها رو بررسی کرده. با توجه به نبود منبعی که به طور جامع انواع کلاس ها رو بررسی کرده باشه ، به نظرم کتاب خوبیه.(428 صفحه )
            (RF Power Amplifiers ( Marian_K. Kazimierczuk
            دوستان کتاب دیگه ای مدنظرتون هست ؟؟؟ :read:
            آره بهتره بریم سراغ انتخاب کتاب.
            ولی دوستان اینم در نظر داشته باشید کتابی که میخوایم انتخاب کنیم بایستی هم بروز و جدید هم معتبر و هم زیاد توشاخه خاص و موضوعات خاصی ریز نشده باشه که مورد استفاده عموم قرار بگیره.
            پس دنبال کتاب باشید منم خودم دارم میگردم راستی google books هم بد نیستا!!! یه سری بهش بزنید
            موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X